Zavrieť

Porady

dobropis do ktorého obdobia zúčtovať

Ahoj,v roku 2012 sú vystavené sankčné faktúry za nesplnenie podmienok zmluvy. Teraz to riešili a prišli na to, že faktúry boli neoprávnene vystavené, nemal právo fakturovať sankciu. Otázka je, že čo teraz s tým. Urobia sa dobropisy, ale do ktorého roku? Pretože tie faktúry ani nemali byť vystavené, ja by som to zaúčtoval do roka 2012.Môžem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Benko Pozri príspevok
    Ahoj,v roku 2012 sú vystavené sankčné faktúry za nesplnenie podmienok zmluvy. Teraz to riešili a prišli na to, že faktúry boli neoprávnene vystavené, nemal právo fakturovať sankciu. Otázka je, že čo teraz s tým. Urobia sa dobropisy, ale do ktorého roku? Pretože tie faktúry ani nemali byť vystavené, ja by som to zaúčtoval do roka 2012.Môžem?
    Majú byť vystavené storná a nie dobropisy, neide o opravu dane. Tie patria do obdobia r. 2012.
    Benko Si super.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Ľaľa Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety Ja to tiež tvrdím. Keďže "Mesto" nami vystavené faktúry za energie za rok 2012 uhradilo, podľa mňa na základe vyššie spomínaných listov od nich by sme mali na reklamovanú sumu vystaviť dobropis, dátum zdaniteľného plnenia bude deň vystavenia faktúry, na energie spotrebované v roku 2013 by sme mali naďalej mesačne vystavovať faktúry a následne urobiť vzájomný zápočet. Možno sa mýlim, prosím poradiť aký § si mám naštudovať, aby som mohla argumentovať. Za každú odpoveď ďakujem.
    napr. §25 a § 53 zákona 222/2004

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    A prosím vás ešte jednu vec, ak si namontujem do auta zabezpečovací systém za 3500 eur, musí to byť technické zhodnotenie? Alebo by mohla byť oprava auta? Prišli by nato, že to nie je oprava?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Benko Pozri príspevok
    A prosím vás ešte jednu vec, ak si namontujem do auta zabezpečovací systém za 3500 eur, musí to byť technické zhodnotenie? Alebo by mohla byť oprava auta? Prišli by nato, že to nie je oprava?
    Nie je to oprava v žiadnom prípade. Ide o TZ MV.

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Mestská s.r.o. spravuje zimný štadión, v priestoroch ZŠ sídli aj Klub dôchodcov. V roku 2012 s.r.o. vystavovala "Mestu" faktúry za energie-plyn, elektriku, ktorá bola spotrebovaná v priestoroch Klubu dôchodcov. Pri odpisovaní spotreby energii došlo ku chybnému odpisovaniu z pomerného merača, čiže riešením tohto prípadu sa zistilo, že "Mestu" bolo faktúrované viac, ako malo byť. "Mesto" listom vyčíslilo výšku preplatku a bolo navrhnuté, že za rok 2013 nemáme vystavovať "Mestu" faktúry za spotrebované energie, len u seba sledovať spotrebu energiu a odpočítavať ju z preplatku z roku 2012 až do úplného vyrovnania. Je takýto postup správny, keď z "Mesta máme jeden list v ktorom je vyčíslená výška preplatku za rok 2012 a druhý v ktorom nám vracajú faktúry za 2,3/2013 s tým, aby sme v budúcnosti pri fakturácii postupovali podľa dohodnutého postupu. Ten postup je dohodnutý ústne- t.j. nevystavovali faktúry za rok 2013, alebo len "u seba si sledovali", kedy sa preplatok zlikviduje. Je uvedený z hľadiska účtovného správny? Ďakujem.

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Tweety Pozri príspevok
    Nie je to správny postup.
    Ďakujem Tweety Ja to tiež tvrdím. Keďže "Mesto" nami vystavené faktúry za energie za rok 2012 uhradilo, podľa mňa na základe vyššie spomínaných listov od nich by sme mali na reklamovanú sumu vystaviť dobropis, dátum zdaniteľného plnenia bude deň vystavenia faktúry, na energie spotrebované v roku 2013 by sme mali naďalej mesačne vystavovať faktúry a následne urobiť vzájomný zápočet. Možno sa mýlim, prosím poradiť aký § si mám naštudovať, aby som mohla argumentovať. Za každú odpoveď ďakujem.

    dobropis do ktorého obdobia zúčtovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.