Zavrieť

Porady

Súrne potrebujem poradiť - e-dane

Včera zmenili na portíli finančnej správy možnosť pozrieť si elektronické podania cez e-dane.
Prosím vám to funguje? Čo robím zle, keď mi vypíše neúspešná autentifikácia používateľa: internal error???
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Monika Kováčová Pozri príspevok
na technickú podporu som odoslala mail v tomto znení:

ale ja chcem podať sťažnosť na oficiálne miesta!!! Kde?
staznosti@mfsr.sk - podala som
Nakoľko mi došla trpezlivosť, týmto oficiálne podávam sťažnosť na nefunkčnosť aplikácie daňovej, sekcie FRSR, pre podávanie daňových priznaní.
Dnes som sa niekoľkokrát pokúšala odoslať – podať daňové priznanie k DPH a k Dani z Motorových vozidiel, mesačný prehľad o zamestnancoch + súhrnný výkaz – všetky dokumenty majú termín podania 25.01.2013 až 31.1.2013. Napriek všetkým pokynom o aktualizácií aplikácie e-dane, inštalácií a pod. sa mi nepodarilo vôbec do podateľne ani prihlásiť z dôvodu neúspešnej autentifikácie – tento problém nemám len ja, ale aj niekoľko mojich kolegov – účtovníkov a klientov – podnikateľov. Na stránke daňového riaditeľstva nie je žiadny oznam o technickej údržbe alebo o nefunkčnosti systému, napriek tomu aplikácia na podávanie daňových priznaní nefunguje. Nakoľko ako účtovník vnímam toto obdobie ako byrokraticky a administratívne veľmi náročné – aj z dôvodov novelizácií zákonov z vášho rezortu – takáto nefunkčnosť mi bráni dôsledne a riadne bez porušenia termínov a zákonov vykonávať svoju prácu – tou je absolútna spolahlivosť zo strany mojich klientov – daňovníkov – v súvislosti s aplikáciou zákonov v oblasti účtovníctva, daní, odvodov v praxi. Nemusím snáď pripomínať, že nestihnutie termínu zo strany daňového subjektu je okamžite bez mihnutia oka sankcionované pokutami.
Za takýto nefunkčný systém podávania daňových priznaní, prehľadov, hlásení atď sa naozaj môže vážená inštitúcia, akou je FRSR, hanbiť. Ako účtovníčka s množstvom byrokratických termínov nemám časové možnosti skúšať funkčnosť ich portálu!
Nehovoriac o odosielaní mailov z finančnej správy o nových prihlasovacích ID kódoch a heslách! To sú prihlasovacie údaje, ktoré môže kde-kto v sieti zneužiť.
6 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nemakajú
1201121803.png  
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Monika Kováčová Pozri príspevok
na technickú podporu som odoslala mail v tomto znení:

ale ja chcem podať sťažnosť na oficiálne miesta!!! Kde?
dá sa aj rovno tomuto pánovi:

Ing. František Imrecze
Prezident finančnej správy

prezident@financnasprava.sk
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
viete, že existuje Zákon o sťažnostiach? č. 9/2010 - a podľa § 5 ods. 7 sa musí podať aj poštou, inak sa takáto sťažnosť odloží...
to je ale na novú tému...
Hej , ale pozri lehotu
Nový zákon o sťažnostiach zhoršil možnosť občanov domáhať sa nápravy

23. Mar. 2010
Nový zákon o sťažnostiach č. 9/2010 Z.z., ktorý je účinný od 1. februára 2010, nahradil predošlý zákon o sťažnostiach č. 152/1998 Z.z.
Nový zákon výrazne predlžuje lehoty na vybavenie sťažností občanov. Kým doteraz musel občan čakať na vybavenie jeho sťažnosti 30 kalendárnych dní, podľa nového zákona musí občan čakať až 60 pracovných dní (tri mesiace). A v prípade, že úrad sťažnosť občana posúdi ako „náročnú“, tak až 90 pracovných dní. Ak teda občan podal sťažnosť napríklad 1. marca, musí na jej vybavenie čakať až do 26. mája, a ak je sťažnosť úradom vyhodnotená ako „náročná“, tak až do 8. júla. Kým na vybavenie sťažnosti podľa doterajšieho zákona musel občan čakať 30 kalendárnych dní (a pri „náročnej“ sťažnosti 90 dní), na vybavenie sťažnosti po 1. februári roku 2010 bude musieť občan čakať až 86 kalendárnych dní a na vybavenie tzv. „náročnej“ sťažnosti dokonca až 129 kalendárnych dní.

http://www.viaiuris.sk/aktualne/71-n...nostiach-.html

A to je zákon pre občanov
3 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

napísal som "prezidentovi" (kto vymyslel takto tupo označenú funkciu?)

Vážený pán Imrecze,


Úžasná aplikácia eDANE je tu na podávanie e-dokumentov. Prosím odkontrolujte si to, lebo už opäť nefunguje a len mi zbytočne zaberá miesto na disku. Ja ako účtovník potrebujem pracovať aj cez víkend. Ak mi neviete garantovať prevádzku svojho diela 12.1.2013, čo nás čaká koncom marca? Je nemysliteľné pracovať v prostredí ktoré nám tu ponúkate. Po každom spracovanom priznaní tŕpnem, či dokument prejde alebo znova bude generovať chybové hlásenie. Na stole sa mi kopia podania, ktorými sa budem musieť vinou neschopných a nekompetentných ľudí znova zaoberať v čase, keď sa niekomu láskavo uráči sprevádzkovať eDANE. Preto Vám navrhujem, vráťte nám bezproblémové EZU, alebo zabezpečte plnú funkčnosť aplikácie eDANE.

S pozdravom
3 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Napisany mail prezidentovi Imreczemu:

Vazeny pan prezident financnej spravy,

31.12.2012 ste odstavili bezproblemove EZU, ktore bolo urcene na elektronicke zasielanie danovych priznani. EZU fungovalo cely rok 2012 bezchybne bez najmensich problemov. Od 1.1.2013 funguje (lepsie povedane nefunguje) zasielanie uz len prostredncitvom aplikacie eDane. Momentalne toto zasielanie 3 dni nefunguje, pri prihlaseni vyhadzuje chyby - kazdemu jednemu uzivatelovi tejto nepodarenej aplikacie. Som uctovnikom a ekonomom, spracovavam uctovnictvo a danove priznania pre 15 subjektov, a klienti, ale aj danovy urad odo mna vyzaduju, aby som svoju pracu vykonavat maximalne zodpovedne a spolahlivo. Ziadam aj ja, aby bolo konecne spustene bezproblemove zasielanie, take, ktore nam uz prestane sposobovat problemy, ale naopak, ulahci nam nasu pracu, aby sme vsetky dokumenty zasielali DU v lehote urcenej zakonom. Alebo je to len o tom, aby sa znova naliali financne prostriedky nejakej "vyvolenej" firme, ktora pracuje na vyvoji eDane za pochodu a my to mame testovat?
Kazdorocne sa v mediach objavuju vasi zamestnanci, ktori odporucaju nenechat si vsetko na poslednu chvilu. Ako inac to mam robit, ked v prvom rade amaterske eDane nefunguju, a keby aj fungovali, nie su absolutne pripravene tlaciva danovych priznani za rok 2012. Skuste Vy 2 mesiace cakat na tlaciva, a potom naraz spracovavat danove priznania 15 subjektom. Myslite, ze by ste to zvladli? A dokonca pri nefungujucej aplikacii eDane? Alebo je to len o tom, aby danovnici nestihali a potom sa rozdavali pokuty?
Navrhujem preto opätovne sprevadzkovat EZU, zastavit vyvoj amaterskej aplikacie eDane a konecne prestat robit problemy danovnikom.


S pozdravom a so zelanim, nech uz konecne funguje vsetko ako ma..



Piste maily aj Vy, aby prezident v pondelok rano v praci mal co citat.. nech uz nerobia z nas somarov.
3 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Dám to aj do tejto témy.
Prišla mi odpoveď z technickej podpory FS na môj dotaz :
________________________________________
Riešenie:

Ano, mozete podat tolko DP k DzMV, kolko je krajov. Vsetky budu smerovane na jeden DU, podla miestnej prislusnosti subjektu (DIC) Spravcovia DU maju vydany pokyn ako maju postupovat pri spracovani DzMV, aby boli DP spracovane podla toho, kde patria vozidla

________________________________________
Popis:
Predmet: Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o informáciu ohľadom podania daň. priznaní k dani z motorových vozidiel. Podávam daň. priznania elektronicky so ZEP cez eDANE.

Môj dotaz : Nakoľko vozidlá v r. 2012 boli evidované v dvoch rôznych krajoch potrebujem podať dve riadne daňové priznania k DzMV - každé pre iný kraj. Na týchto DP nie je kolonka pre vyznačenie, ktorému daňovému úradu tie daňové priznania patria. Môžem podať elektronicky dve riadne daňové priznania k dani z motorových vozidiel?
3 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Danielam Pozri príspevok
Dá sa Vám dokument, ktorý ste odoslali vytlačiť v histórii? Mne nie. Dá sa vytlačiť iba potvrdenka o akceptácii.

Pozri si v e-daniach - elektronická podateľňa - zoznam odoslaných dokumentov - aktualizuj - vyber dokument, ktorý potrebuješ - klikni na detail - nasleduje na hornej lište práca s dokumentom - vyber tlač dokumentu a máš hotovo
2 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

nika.sum Pozri príspevok
Aj mne zmizla ikona. Nadavala som na syna, ze mi ju urcite vymazal a ze ho viac k mojmu PC nepustim. Nevedela som aplikaciu najst, potom mi pomohol domenico a po umiestneni ikony mi v pohode podat islo(2* SV a 1 Dph), len mi vypise ze mam ulozene ine heslo ci chcem zmenit.
Ikonky z plochy miznú, ale e-dane zostávajú v počítači, netreba nanovo inštalovať. Len to stačí vyhľadať štart - programy - Finančné riaditeľstvo SR - Sekcia daňová - e dane aplikácia... - kliknúť pravým tlačítkom myši a odoslať kam na plochu, vytvoriť zástupcu.
2 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Economic Pozri príspevok
Ja by som podala jedno daňové priznanie. Do poznámky by som uviedla, že daň bude uhradená pre vozidlo s EČ napríklad BA na účet do BA a to druhé vozidlo napríklad KE napríklad na účet do KE (podľa miesta evidencie) aby tety na DÚ to videli a nečudovali sa, prečo daň nie je uhradená celá. Bude uhradená celá, ale na 2 účty. Toľko môj osobný názor.
MirkaV, Economic, POZOR, je to inak,

správu dane vykonáva Danový úrad podla evidencie vozidla ( okrem určitých osobitostí-napriklad pri zamestnavatelovi ktorý je danovnikom za voziddlo zamestnaca použivane na ślužobne cesty je miestna prislušnost podla sidla zamestnavatela a nie podla evidencie vozidla), a
preto ak danovnik nespada pod vyššie uvedenu vynimku a ak ma danovnik vozidla evidované v rôznych krajoch ( napriklad jedno vo Zvolene a jedno vozidlo napriklad v Bratislave) tak má dvoch správcov dane ( DU BB a DU Bratislava ) a musí podať dve daňové priznania dvom správcom. Ak by to nejako podal na jeden DU a spravca dane by ho nevyzval na opravu, tak by po čase ked by sa na prišlo mohol mat nedoplatok na dani ( VUCky maju rozdielne sadzby )


Na drsr visí oznam - info k DzMV tam najdete otazky a odpovede a tu je jedna z nich ktora odpovada na toto :
11. Otázka:
Komu sa podáva da
ňové priznanie k dani z motorových vozidiel ?
Odpove
ď:
Ak mal da
ňovník v zdaňovacom období roka 2012 motorové vozidlá evidované na rôznychdopravných inšpektorátoch v rámci územných obvodov viacerých krajov, podá daňovépriznanie na príslušný daňový úrad nachádzajúci sa v územnom obvode týchto krajov zavozidlá evidované na dopravných inšpektorátoch nachádzajúcich sa v rámci územnéhoobvodu príslušných krajov. Daňové priznanie je možné podať aj na ktorejkoľvekorganizačnej zložke príslušných daňových úradov.
Napríklad
ak má daňovník vozidlá evidované na dopravnom inšpektoráte vo Zvolene a inévozidlá na dopravnom inšpektoráte v Roňave, podá jedno daňové priznanie na daňový úradBanská Bystrica (alebo na pobočke tohto daňového úradu vo Zvolene) a jedno daňové
priznanie na daňový úrad Košice (alebo na pobočke tohto daňového úradu v Rožňave).
2 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Napísala som na tech.podporu tu je riešenie a konečne prešlo
Riešenie:
Overte si správnosť prihlasovacích údajov - prihláste sa na www.drsr.sk, Prihlásenie - zadáte ID+heslo. V prípade, že prihlásenie nie je úspešné, pošlite si Žiadosť o vygenerovanie nového hesla na e-mailovú adresu technickapodpora@financnasprava.sk , kde uvediete Vaše ID + rodné číslo. Ak je prihlásenie pod ID+heslo úspešné, tak pri podávaní cez aplikáciu eDANE pri zadávaní ID + heslo najprv zrušte zapamätať si heslo a zadajte prihlasovacie údaje nanovo.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Sarlotka Pozri príspevok
sice neviem co to je ale kedze tam nie je 12.1. tak z toho ma asi vyplyvat ze nemakaju..
to je real eDane v1200 12.01.12 o 18:03
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dáša_ Pozri príspevok
A nejaký novinár by sa toho nemohol chytiť? Nejakú reportáž napríklad? Nebolo by to najrýchlejšie?
Dáši, už sa na tom pracuje http://www.porada.sk/t207029-priprav...ml#post2222224
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
A nejaký novinár by sa toho nemohol chytiť? Nejakú reportáž napríklad? Nebolo by to najrýchlejšie?
Ale už sa aj na tomto pracuje. V týždni sa hovorilo o tom, že nie sú tlačivá, no bude sa hovoriť aj o tom, ako nám účtovníkom berú lehoty, nervy... a podobne... Darmo máme tlačivá, keď nemôžeme podávať DP... A ešte mesiac minimálne nebudeme môcť ale nie našou vinou..
1 0
tompet tompet

tompet je offline (nepripojený) tompet

fortunka Pozri príspevok
Práve sa mi v pohode podarilo odoslať súhrnné výkazy a aj prehľady tak šup sa skúšať
Ďakujem za tip. Aj mne to konečne prešlo.
Ale asi si zo mňa robia srandu. Mám tých firiem veľa tak som si zmenil heslá, a mám rovnaké pre každého.
Ale dnes keď prestal Internal error mi to s tým zmeneným heslom nešlo. Tak som zo srandy skúsil to ich pôvodné a ajhľa - odoslalo mi to. Ale na portál FS sa s tým starým heslom nedostanem. Iba s novým a v schránke správ je NIČ. Úplná špica.
Fakt to EZU bolo oproti tým eDaniam neporovnateľné. Videl som koho spracovávam a okamžite aj odoslané dokumenty. To v tých eDaniach keď načítam súbor tak len sa nedotýkať kolieska na myši aby ste si neprepísali DIČ a len rýchlo odoslať.
Takže úprimnú sústrasť všetkým eDaniarom.
1 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

uz mi to ide
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes pracovali
edane_plugin03.png  
1 0
tompet tompet

tompet je offline (nepripojený) tompet

Áno.
eDane - Elektronická podateľňa - Zoznam prijatých dok - /prihlásiš sa/ - Aktualizuj - Detail - Zobraziť podanie.
Ale to všetko v eDaniach a aj to od 10.1.13
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

prevzatie = akceptácia, lebo môže tam byť aj zamietnutie (príručka eDane)
potvrdenie o prevzatí.png  
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Presne to mi z toho aj vychádzalo, tak ako som Erike aj písala...
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lubka0907 Pozri príspevok
Dobrý deň,
dnes som odoslala DP k DzMV. Zvolila som r. 2012, v správe o odoslaní bolo: Podanie Riadne daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (za zdaňovacie obdobie 2009-2011) od odosielateľa xxxxx za daň. subjekt xxxxxx bolo prijaté
Pletie ma to zdaňovacie obdobie 2009 - 2011, keďže som zvolila r. 2012
Je to v poriadku, alebo v e-dane nie je aktuálne tlačivo? Nikomu sa niečo takéto nestalo?
Ďakujem
tlačivo sa nemenilo - netráp sa
1 0
Načítať ďalšie