Zavrieť

Porady

Danové priznanie k dani z motorových vozidiel za rok 2012

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

upravuje zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady


Všeobecné záväzné nariadenia upravujúce DZMV za rok 2012: Daň z motorových vozidiel 2012 - VZN



Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O
38)

38) § 3 ods. 3 zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

(3) Rozdelenie základných druhov cestných vozidiel a zvláštnych vozidiel do kategórií je uvedené v prílohe č. 1.

Príloha č. 1 k zákonu č. 725/2004 Z. z.
ROZDELENIE VOZIDIEL DO KATEGÓRIÍ
A) Základné kategórie vozidiel
Kategória L: motorové vozidlá s menej ako štyrmi kolesami a štvorkolky
Kategória M: motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu osôb

Kategória N: motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu nákladov
Kategória O: prípojné vozidlá

Kategória T: kolesové traktory
Kategória C: pásové traktory
Kategória R: prípojné vozidlá traktorov
Kategória S: traktormi ťahané vymeniteľné stroje
Kategória P: pracovné stroje
Kategória LS: snežné skútre
Kategória V: ostatné vozidlá, ktoré sa nedajú zaradiť do uvedených kategórií
Usporiadat
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť súrne...danovník zije v zahraničí, má živnosť, ktorú nevykonáva, zrazu si spomenul, že má prihlásené auto na drsr, treba podať priznanie, ked nemá žiadne príjmy z podnikania, ani výdavky, ale auto na danovom prihlásené je?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vjejka Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť súrne...danovník zije v zahraničí, má živnosť, ktorú nevykonáva, zrazu si spomenul, že má prihlásené auto na drsr, treba podať priznanie, ked nemá žiadne príjmy z podnikania, ani výdavky, ale auto na danovom prihlásené je?
áno, musí podať DMV a daň zaplatiť. Ak neoznámil ukončenie ani teraz v januári, bude platiť aj v r. 2013.
Druhá možnosť je, že prihlási spätne k 31.12.2011, vyhne sa síce DMV za rok 2012, ale pravdepodobne ho neminie pokuta za oneskorené splnenie oznamovacej povinnosti. Volila by som prvú možnosť a ešte dnes poslala, najneskôr zajtra spolu s DMV 2012 oznámenie o zániku využívania auta na podnikanie k 31.12.2012.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Chcem sa spytat ako to je s tou znizenou sadzou EURO 3,4 - vyssi uzemny celok moze znizit. Pre BA som nenasla v nariadeni ze je mozna znizena sadzba alebo som len zle hladala?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Bratislavský kraj nemá znížené sadzby.
2 0
Lissa Lissa

Lissa je offline (nepripojený) Lissa

Práve mi povedal klient, že mu volali z DÚ, že dostane pokutu, lebo neodhlásil daň z MV. Ukončil živnosť v 30.1.2011. Tým, že ukončil živnosť neskončila automaticky aj DzMV? Na DÚ mu povedali, že mohol auto využívať inak, no ja si neviem predstaviť ako. Môže sa voči tej pokute odvolať, alebo nezostáva nič iné, len ju zaplatiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lissa Pozri príspevok
Práve mi povedal klient, že mu volali z DÚ, že dostane pokutu, lebo neodhlásil daň z MV. Ukončil živnosť v 30.1.2011. Tým, že ukončil živnosť neskončila automaticky aj DzMV? Na DÚ mu povedali, že mohol auto využívať inak, no ja si neviem predstaviť ako. Môže sa voči tej pokute odvolať, alebo nezostáva nič iné, len ju zaplatiť?
ÁNo mal oznamovaciu povinnosť. Čaká ho sankcia za jej nesplnenie. DÚ koná v súlade so zákonom.
0 0
janina51 janina51

janina51 je offline (nepripojený) janina51

Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť dnes som zistila že vozidla /2 ks/ za ktore sa podavalo danove priznanie boli 19.3.2012 preklasifikovane z N1 na M1. Na DU su prihlasene ako N1 a aj dan sa zaplatila za N1. Mam dodatočne ohlásiť zmenu na DU a podať teraz opravne danove? Čo s tým?
0 0
janina51 janina51

janina51 je offline (nepripojený) janina51

Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť dnes som zistila že vozidla /2 ks/ za ktore sa podavalo danove priznanie boli 19.3.2012 preklasifikovane z N1 na M1. Na DU su prihlasene ako N1 a aj dan sa zaplatila za N1. Mam dodatočne ohlásiť zmenu na DU a podať teraz opravne danove? Čo s tým?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janina51 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť dnes som zistila že vozidla /2 ks/ za ktore sa podavalo danove priznanie boli 19.3.2012 preklasifikovane z N1 na M1. Na DU su prihlasene ako N1 a aj dan sa zaplatila za N1. Mam dodatočne ohlásiť zmenu na DU a podať teraz opravne danove? Čo s tým?
Podala by som DDP.
0 0
janina51 janina51

janina51 je offline (nepripojený) janina51

ďakujem
0 0
xlenka86 xlenka86

xlenka86 je offline (nepripojený) xlenka86

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Manžel si 01/2013 kúpil nové auto, ktoré využíva na podnikanie a v TP má napísanú kategórii N1 (honda CRV, rok výroby 2009) pokúsila som sa len nanečisto vyplniť daňové priznanie pre cestnú daň (2013) a na 4str. riadok 3-4 pri zvolení N1 mi to hádže furt chybu, že to nie je možná kombinácia. Neviete niekto čo sa tam má napísať? vopred ďakujem za odpoveď.



Vrátit úpravy
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Podľa poučenia to má byť N 1

Kde vyplňuješ tlačivo?

Skúsila som cez e-dane, tam sa dá vypísať N 1, je to v ponuke.
Máš správne tlačivo? Platné na rok 2013?
Naposledy upravil kn-alka : 17.12.13 at 11:22
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Práve pozerám na e-dane, nemôže to byť správne, keď N - znamená nákladné vozidlo a 1 znamená osobné vozidlo.
Vyplňuješ podľa návodu na daňové priznanie, nie podľa technického preukazu!!
0 0