Zavrieť

Porady

Danove priznanie za rok 2012 FO typ B

dobry den,

chcela by poradit pri podani danoveho priznania za rok 2012 kedze podnikatelska cinnost zacala 1.9.2012- 31.12.2012, fyzicka osoba bola popri tom zamestnana aj v inej spolocnosti,,dakujem
Naposledy upravil Pavlina1 : 25.01.13 at 08:09
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Kuk na e-Dane - je tam prekvapenie TYP B
4 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Pavlina1 Pozri príspevok
ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnik
Prepáč, ale ak chceš dobrú odpoveď, a dáš málo info, tak sa musíme pýtať, aby sme ti tú správnu odpoveď mohli dať.
2 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

megyzah Pozri príspevok
Prosím trápim sa s novým DP typ B, posledná 12 strana obsahuje údaje na účely SP a ZP a tam na r. 09 a 10 sa uvádza zaplatené poistné za rok 2012. Podnikateľ začal podnikať v mesiaci december 2012, takže prvé poistenie zaplatil v januári 2013, to znamená že do r. 09 a 10 zapíšem 0 ( predtým bol celý čas na ÚP )? Taktiež Vás prosím o radu na str. 3 DP je dole uvedené : uplatňujem preukázateľne výdavky podľa § 6 odst. 14 pri príjmoch podľa §6 odst 1 a 2 - čiže ak si podnikateľ riadne vedie kompletné celé účtovníctvo s preukázateľnými výdavkami a príjmami tak toto políčko treba zaškrtnúť? Ďakujem
Neponáhľaj sa Strana 12 riadky 9 a 10 sú v riešení. Sleduj tu:
http://www.porada.sk/t206886-p9-dano...cke-osoby.html
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick Pozri príspevok
Kuk na e-Dane - je tam prekvapenie TYP B
Čo porušuješ ETIKETU veľkým písmom. Čítala som kur... e dane.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pavlina1 Pozri príspevok
zial uctovne polozky, odvody su nulove, za tie mesiace sa nic neudialo.Pohyb nastal az od januara tohto roku 2013.
Akože nič neudialo, veď píšeš, že sa platil prenájom priestoru, určite sa nájde ešte niečo, napr. odvod do ZP. AK nemala žiadne príjmy len výdavky, skončila so stratou, má teda povinnosť podania DP. To bola celý ten čas záložňa zatvorená? Nikto nič nedoniesol, nič sa nepredalo?
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pavlina1 Pozri príspevok
ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnik
začni na miestne príslušnom dú
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick Pozri príspevok
No a Ty prečo vieš čítať aj nenapísané ?????
A môžem ja za to, že viem čítať aj to nenapísané? Žeby profesionálna deformácia? Šak aj zákony načim tak čítať, nie? Že čo tým autor chcel, nechcel povedať a či povedal, nepovedal.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misko27 Pozri príspevok
Ale neviem čo s tým ma spoločne moja výška príjmu, ja sa len chcem spýtať či si može ona urobit danove priznanie kedže by jej vracali 200 euro
DP si urobiť môže, to že si ty na ňu uplatníš NČZD nemá nič spoločné s podaným DP.

Chcela som ti poradiť s tvojím DP ...
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Účtovníctvo za rok 2012 máš spracované ?
0 0
Pavlina1 Pavlina1

Pavlina1 je offline (nepripojený) Pavlina1

zial uctovne polozky, odvody su nulove, za tie mesiace sa nic neudialo.Pohyb nastal az od januara tohto roku 2013.
0 0
Pavlina1 Pavlina1

Pavlina1 je offline (nepripojený) Pavlina1

bola otvorena, ale zial sa nic nepredalo, nezalozilo za tie 3 mesiace, ludia to este nepoznali, hybat sa to pomaly zacina az teraz...preto sa pytam na pomoc pri DP ked su stratove polozky,( teda nie nulove) dakujem
Naposledy upravil Pavlina1 : 25.01.13 at 08:11
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ako píše tweety, položky nie sú nulové, keďže si platila nájom, ale mínusové, teda si v strate. Ani zdravotné poistenie si si neplatila?
0 0
Pavlina1 Pavlina1

Pavlina1 je offline (nepripojený) Pavlina1

este co sa tyka odvodov, nie su lebo tie 3 mesiaca bol dany clovek zamestnani inde, tak tam su odvody...
0 0
Pavlina1 Pavlina1

Pavlina1 je offline (nepripojený) Pavlina1

ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnik
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Okrem záložne si nemala ako SZČO už žiadne príjmy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pavlina1 Pozri príspevok
ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnik
A akú pomoc by si si predstavovala? ALe aj tak dobre, chceli sme pomôcť, ale zrejme ju od nás nechceš. No čo už.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím trápim sa s novým DP typ B, posledná 12 strana obsahuje údaje na účely SP a ZP a tam na r. 09 a 10 sa uvádza zaplatené poistné za rok 2012. Podnikateľ začal podnikať v mesiaci december 2012, takže prvé poistenie zaplatil v januári 2013, to znamená že do r. 09 a 10 zapíšem 0 ( predtým bol celý čas na ÚP )? Taktiež Vás prosím o radu na str. 3 DP je dole uvedené : uplatňujem preukázateľne výdavky podľa § 6 odst. 14 pri príjmoch podľa §6 odst 1 a 2 - čiže ak si podnikateľ riadne vedie kompletné celé účtovníctvo s preukázateľnými výdavkami a príjmami tak toto políčko treba zaškrtnúť? Ďakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
(14) Daňovník vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo dosahujúci príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu podľa odsekov 1, 2 a 4 za podmienok, že túto činnosť vykonáva samostatne bez zamestnanca, dosiahol z tejto činnosti v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období príjmy (výnosy) nepresahujúce sumu 170 000 eur a uplatňuje pri týchto príjmoch (výnosoch) preukázateľné daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o
a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov, 1)
b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, využívaných na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,
c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.


Ak si vedieš jednoduché účtovníctvo, prílohami k DP sú Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch tak nič nezaškrtávaš.
Jedná sa o jednoduché účtovníctvo, nie o daňovú evidenciu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tweety Pozri príspevok
Čo porušuješ ETIKETU veľkým písmom. Čítala som kur... e dane.
No a Ty prečo vieš čítať aj nenapísané ?????
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Zdravím Vás, včera neskoro v noci som robil DP FO B cez eDANE a dnes som zistil, že som
do r. 80,81,82 na str 8/ zaklad dane, dan /----- nezadal 0, ale som nechal nevyplnený riadok,
a počet príloh r.124 na str. 11 --- som zadal 2 / akože výkazy o MZa PaV /

može to takto ostať, alebo zaslať opravne ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať