Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka na manželku 2012

Mám otázku, manžel si chce na mňa uplatniť odpočítateľnú položku zo základu dane. Zarátava sa do príjmu manželky aj poberanie dávok v nezamestnanosti? V roku 2012 som 2 mesiace pracovala a ostatné som bola evidovaná na úrade práce. Dávky v nezamestnanosti som poberala 6 mesiacov. Iný príjem - okrem výplaty a dávok som nemala.

Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

roderio Pozri príspevok
Dobrý deň, základ dane pre FO za rok 2012 je 17708 eur, manželka poberala minimálnu mzdu celý rok, je možnosť odpočítať niečo na manželku zo základu dane. ďakujem
Uve´d hrubú mzdu a zaplatené poistné manželky
0 0
roderio roderio

roderio je offline (nepripojený) roderio

hrubá mzda 2949,06 a zaplatené poistné 394,88eur
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

roderio Pozri príspevok
hrubá mzda 2949,06 a zaplatené poistné 394,88eur
do príjmu manžela/ky sa počítajú všetky príjmy ( či už zdaniteľné alebo nezdaniteľné, alebo oslobodené) znížené o zaplatené poistné do SP a ZP. S výnimkou tých, ktoré sú presne uvedené v § 11 zákona o dani z príjmov.
Naposledy upravil Katy a R : 26.03.13 at 19:51
0 0
roderio roderio

roderio je offline (nepripojený) roderio

Katy a R Pozri príspevok
do príjmu manžela sa počítajú všetky príjmy ( či už zdaniteľné alebo nezdaniteľné, alebo oslobodené) znížené o zaplatené poistné do SP a ZP. S výnimkou tých, ktoré sú presne uvedené v § 11 zákona o dani z príjmov.
Nepochopil som Vašu odpoveď
0 0
meluzina1 meluzina1

meluzina1 je offline (nepripojený) meluzina1

dobry den, za r. 2012 som poberala matersku (co sa mi rata do prijmu) a rodicovsky prispevok. Okrem toho som este dostala vratku dane z prijmov za r. 2011. Povazuje sa toto vratenie DzP za moj prijem pre posudenie vysky nezdan. casti na manzelku? dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

meluzina1 Pozri príspevok
dobry den, za r. 2012 som poberala matersku (co sa mi rata do prijmu) a rodicovsky prispevok. Okrem toho som este dostala vratku dane z prijmov za r. 2011. Povazuje sa toto vratenie DzP za moj prijem pre posudenie vysky nezdan. casti na manzelku? dakujem
počíta sa ti iba MD
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

meluzina1 Pozri príspevok
dobry den, za r. 2012 som poberala matersku (co sa mi rata do prijmu) a rodicovsky prispevok. Okrem toho som este dostala vratku dane z prijmov za r. 2011. Povazuje sa toto vratenie DzP za moj prijem pre posudenie vysky nezdan. casti na manzelku? dakujem
nie
0 0
roderio roderio

roderio je offline (nepripojený) roderio

Dobrý deň, základ dane pre FO za rok 2012 je 17708 eur, manželka poberala minimálnu mzdu celý rok, je možnosť odpočítať niečo na manželku zo základu dane. ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

roderio Pozri príspevok
hrubá mzda 2949,06 a zaplatené poistné 394,88eur
pokiaľ by sa ti jednalo o toto tak áno 2949,06-394,88 = 2554,18-3644,77 = 1096,56 je suma ak sú správne údaje , ktorú by si si mohol uplatniť
0 0
roderio roderio

roderio je offline (nepripojený) roderio

Nebude to mať vplyv na zamestnaneckú prémiu
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

roderio Pozri príspevok
Nebude to mať vplyv na zamestnaneckú prémiu
ak je nárok na zamestnaneckú prémiu - tak sa neuplatňuje žiadna nezdaniteľná časť (ani na seba a, ani na manžel/ku).
Ale pri takom ZD (čo si uviedol) nemôžme hovoriť o nároku na ZP.
0 0
roderio roderio

roderio je offline (nepripojený) roderio

základ dane má manžel, to nemá vplyv na zárobok manželky, ktorá je zamestnaná
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

roderio Pozri príspevok
Nebude to mať vplyv na zamestnaneckú prémiu
nie, nebude to mať vplyv na ZP u manželky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať