Zavrieť

Porady

Keramický obklad na pracovnú dosku v kuchyni

Dobrý deň,

prosím vás, veľmi by som chcela obložiť pracovnú dosku v kuchyni rovnakým obkladom, ako bude za linkou, neviem však, ako na to, resp. aký podklad pre ten obklad? Dosku z čoho tam použiť, aby to držalo a čím to následne nalepiť?
Niekde som tiež čítala, že existuje prípravok, ktorým sa dajú ošetriť špáry tak, aby sa nezanášali.

Linka bude klasická laminátová, dvierka z MDF, čiže mi nejde o celomurovanú kuchyňu, len tú dosku by som chcela mať takto riešenú.
Takto nejak by som si to predstavovala.

http://colorinteriors.ru/color/russi...rovyi_bezh.GIF
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na obrázku je murovaná kuchynská linka.Vo vašom prípade by bolo asi najlepšie nalepiť na pracovnú dosku sdrokarton (zelený,ten čo sa používa do kúpelní).Až na takto upravený povrch lepiť dlaždice.Treba všetko poriadne napenetrovať.Lepiť sa dá flexovými lepidlami.Pracovnú dosku penetrovať napríklad týmto http://www.ceresit.sk/produkty/cn94/
    Dajte pozor na vstavané spotrebiče do linky.Tým že nalepíte vrstvy na linku nemusí pasovať výška spotrebičov.

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    Neviem aky mas na mysli duvilax - mne sa ako lepidlo vybavi "cervena" dispezria, na lepenie dreva. Niecim podobnym by som dlazdice priamo lepit na podkladovu drevotriesku neriskoval. Vhodnejsie je nejake lepidlo v kartusi, napr. Mamut od den bravenu. Ako dost kvalitnu a odolnu skarovacku tu niekto spominal Basf Geofug (http://www.geofug.sk), ta by mozno sla pouzit, ale je dost draha. Inak odporucam potom odlozit do rezervy pre istotu viac dlazdic. Su sice tvrde, ale aj krehke a na kuchynskej linke sa urcite obcas nieco tazke vysmykne z ruky...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    jezo421 Pozri príspevok
    Neviem aký máš na mysli duvilax - mne sa ako lepidlo vybaví "cervena" dispezria, na lepenie dreva. Niecim podobnym by som dlazdice priamo lepit na podkladovu drevotriesku neriskoval. Vhodnejsie je nejake lepidlo v kartusi, napr. Mamut od den bravenu. Ako dost kvalitnu a odolnu skarovacku tu niekto spominal Basf Geofug (http://www.geofug.sk), ta by mozno sla pouzit, ale je dost draha. Inak odporucam potom odlozit do rezervy pre istotu viac dlazdic. Su sice tvrde, ale aj krehke a na kuchynskej linke sa urcite obcas nieco tazke vyšmykne z ruky...
    Súhlasím, ale asi píšete na cudzojazyčnej klávesnici.
    Ja zrovna opravujem dlažbu v kuchyni.Tie obklady čo sú na fotto ,sú síce pekné ,ale veľmi mäkké a veľmi ľahko sa z nich pri akomkoľvek náraze odlúpne glazúra.Ja mám niečo veľmi podobné na podlahe .Po 15 rokoch som narátal 28 poškodených dlaždíc.https://picasaweb.google.com/1075641...85177474033106
    každý papier je menená dlaždica.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Dnes je taký veľký výber materiálov a vzorov, ja by som sa pokúsila odhovoriť ťa od tohto nápadu hlavne kvôli údržbe. Prebehnem linku aj pec švédskou handrou a hotovo, raz začas dôkladnejšie. Nezabúdaj, že pri vyprážaní to prská dosť ďaleko. Ak niečo rozleješ, tými špárami to potečie rovno dole, nehovoriac o tom, že to nebude vždy len voda a čaj. Čas venovaný čisteniu špár zubnou kefkou by som radšej využila na upečenie koláča.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja by som skusil na pracovnu dosku duvilaxom nalepit sietku a na to klebrom kachlicky. Alebo kachlicky rovno duvilaxom. Celkovo to asi bude pekny hnus na udrzbu. Kachlicky su u nas v zlej kvalite, bude to pravdepodobne hrbolate a spary... tie by sa mohli dat napustit aj fermezou. Ale je na to aj chemia na napustanie kamena.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Neviem, či existuje nejaký zázrak na čistenie špár. Ale ak nie, tak tá pracovná doska bude do dvoch rokov vyzerať hrozne
    alltracboy Z coho ususdzujes? Co ked da tmavu sparovacku? O napustani ani nehovorim.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    220870 Pozri príspevok
    Tým že nalepíte vrstvy na linku nemusí pasovať výška spotrebičov.
    ved to nelepi odspodu.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    kukučka Pozri príspevok
    Dnes je taký veľký výber materiálov a vzorov, ja by som sa pokúsila odhovoriť ťa od tohto nápadu hlavne kvôli údržbe. Prebehnem linku aj pec švédskou handrou a hotovo, raz začas dôkladnejšie. Nezabúdaj, že pri vyprážaní to prská dosť ďaleko. Ak niečo rozleješ, tými špárami to potečie rovno dole, nehovoriac o tom, že to nebude vždy len voda a čaj. Čas venovaný čisteniu špár zubnou kefkou by som radšej využila na upečenie koláča.
    Spary sa daju osetrit, alebo su aj farebne skarovacie silikony.. bude to piplacka spravit, ale zasa za originalitu treba nieco podstupit. Pitevne vane boli robene podobne

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    U mňa je funkčnosť na prvom mieste. Dosť dlho som chodila čítať living.cz /kým ho nepopsuli reklamou a väčšina ušla/
    kde baby pol roka, rok riešili detaily do dokonalosti a potom zase čím to čistiť. A na x stranách zase kde držať v tých luxusných kuchyniach mokré šmaty a pomýtka, lebo kazia dojem.

    Autorka témy si urobí po svojom a ja jej radosť viac nebudem kaziť.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    mokré šmaty a pomýtka ... to je preboha co? inak ten obkladackovy vymysel ma od luxusu pekne daleko. ked uz tak mramorovu dosku

    oui je offline (nepripojený) oui

    oui
    co sa tyka vkusu, myslim, ze kazdy ma svoju predstavu. nakoniec som tento napad vsak zavrhla, rovnako ako aj drevo na pracovnej doske, napriek tomu, ze sa mi pacia omnoho viac ako klasicka umela doska. umely kamen mi tiez nic nehovori, jedine potom uz ten prirodny, ale ten mi az tak nereze cenou

    dam tam nejaky laminat, stale vsak ostava otazka, cim osetrit skary za kuchynskou linkou, tam si uz tie obkladacky neodpustim, no nechce sa mi to drhnut. napadlo ma, ze to natriet duvilaxom, event. duvilaxom zriedenym s vodou. niekde som citala, ze existuje osetrujuci pripravok, ktory to "zalakuje" a nedostane sa tam spina, ale skor ma zaujimaju realne skusenosti uzivatelov. je mi jasne, ze po rokoch sa vsetko opotrebuje, nepotrebujem, aby to drzalo v rovnakej podobe 10 rokov, venovat sa tomu z casu na cas problem nie je, ale drhnut spary raz tyzdenne sa mi tri krat nechce.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja idem riesit nieco podobne a asi dam nejaky velkoformatovy gres minimalne 60x60 bezsparovo. Tym ze bude velky bude tam v podstate iba zvisle sparyo hrubke max 1mm a tam uz nejaku mastnotu nikto neuvidi.

    oui je offline (nepripojený) oui

    oui
    alltracboy,
    to je asi najlepsie riesenie, resp. pouzit rovnaku dosku za linku ako na pracovnu dosku, ale uz mam predstavu, ako by to malo vyzerat a male obklady sa mi pacia viac. snazim sa robit kompromisy funkcnost - verzus "lahodiace mojmu oku", tak hladam sposob osetrenia sparovky, ked chcem maly obklad so svetlou sparou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.