Zavrieť

Porady

Prekročenie štandardnej dĺžky štúdia.

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, ukončila som štúdium na gymnáziu a začala som chodiť na vysokú školu v Poprade. Po prvom semestri som skončila (nedosiahla som dostatočný počet kreditov) a chcela by som sa opýtať, že ak začnem študovať o rok zas či mi schvália štipendium a či si budem musieť platiť celé štúdium sama. Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

    2weird2die
    nie, prvé dva roky Bc. štúdia si nebudeš platiť, ale až ten tretí, kedy prekročíš štandardnú dĺžku štúdia prvého stupňa. V roku, kedy prvýkrát prekročíš štandardnú dĺžku štúdia treba podľa potreby požiadať o rozdelenie platby študijného, poprípade o zníženie na základe toho, že si neopakovala celý ročník, ale len pár predmetov nevyhnutných na dosiahnutie určeného počtu kreditov.

    úvaha: keď sa nezadarí už v prvom ročníku, čo bude v treťom, keď sú štátnice, nedajbože na druhom stupni?
    V prvom rada ďakujem za odpoveď. V prvom ročníku sa nepodarilo pre zdravotné problémy. Verím si, že na rok sa mi to podarí. A náhodou o tom štipendiu neviete ako to bude? Poberala som sociálne štipendium.

    Prekročenie štandardnej dĺžky štúdia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.