Zavrieť

Porady

Mam pravo na nahradu byvania od rodica?

Mam narok od mamy na nahradu byvania, od detstva byvam s mamou a v sucasnosti aj s dvom detmi, nikdy som od mamy neodisla, teraz mame osobne problemy,mama ma dlhy, ktore si chce vyriesit predajom bytu v ktorom spolu byvame a kupit si garzonku s tym, ze mna posle na ulicu.
Vzhladom na moj prijem si nemozem dovolit kupit ani tu garzonku, mam pravo pozadovat od mamy nahradu byvania? Ake su moje prava? Nerada by som ostala s dvomi nezaopatrenymi detmi pod mostom
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ice dive Pozri príspevok
no žiť som tam nežil, nezveľaďoval a ani neničil... by si sa divil... aké sú ľudské osudy, skôr ti pomôže kolega v práci priateľ a pod... ako vlastná rodina... lebo priateľov si môžeš vybrať avšak rodinu nie... a častokrát ťa cez palubu hodia ľudia, od ktorých by si to najmenej čakal...

skús sa na to pozrieť aj z iného pohľadu... matka dvoch maloletých detí je v ohrození, že skončí na ulici a vie, že z predaja bytu matka dostane peniaze, ktoré použije na pokrytie dlhov + možno jej niečo zostane, tak logicky chce seba a deti nejak zabezpečiť tak rozmýšľa kde dala svoje úspory...

a ako už padlo kde je otec detí? prečo rodina žije takto... prečo to zašlo až tak ďaleko že matka s dcérou si nevedia prísť na meno...
Nepozname situaciu, takze nik z nas nemoze sudit.Pozname iba nejasne vyjadrenie z jednej strany.

Ale matka ma dlhy, ktore ma zaujem splatit, co je chvalihodne. Pravdpodobne jedinym majetkom, ktory ma...
Keby situaciu neriesila predajom bytu, dlhy by sa hromadili a skoncili by na ulici vsetci .
3 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Nemáš právo na náhradu bývania od rodiča. Si dospelá. Nič iné Ti neostáva, len sa postarať sama o seba a o 2 nezaopatrené detičky.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

[QUOTE=hubatá;2238843]Ja myslím že je to opačne: dcéra by zachránila predsa celej rodine strechu nad hlavou.... Čo ak matka je nezodpovedná, robí dlhy, vykrikuje že je majiteľkou bytu? Prečo by som sa nezastala dcéry, keď by mali nakoniec všetci skončiť v útulku alebo v podnájme pre nezodpovednosť matky?
No, to by bolo najrozumnejšie riešenie zachrániť byt. Ale z príspevku to vyzerá tak, že dcéra nemá dostatok finančných prostriedkov, žije bez partnera a má dve nezaopatrené deti. S bývaním je odkázaná na matku a s financiami asi tiež. O nezodpovednosti matky ja by som radšej pomlčala, nepoznám pomery v rodine. A naviac, každý dospelý si je zodpovedný za svoje činy sám za seba. Pripadá mi to tak, že matka je pritlačená do krajnosti riešiť dlh predajom bytu a kúpiť si garzónku, nech už ten dlh je z hocičoho. Od dcéry asi chce mať pokoj. V tomto prípade ľutujem tie nezaopatrené deti. Dcére by som radila, aby si našla podnájom a robila všetko preto, aby sa vedela o svoje deti postarať sama a nespoliehala sa na matku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať