Zavrieť

Porady

Závesné WC - tečie

Ahojte,
mám menší problém s mojím WC. Je to závesné WC značky JIKA, ktoré má nádržku na vodu za stenou a nedávno som zistil, že voda mi neustále pomaly preteká z nádržky do WC (asi netesnosť okolo gumičky pri vypúšťaní nádržky do WC). Chcel by som sa na to pozrieť, ale mám problém, že neviem ako ako sa k tomu dostať. Zozadu nie je žiadny pracovný otvor, tak zostáva iba cez tlačítka. A to je ten hlavný problém. Neviem ich dať dole. Už som skúšal tlačiť zo všetkých strán, ale stále to tam niekde drží a neviem prísť na to, kde. Konkrétne ide o model tlačítok JIKA RIVA DUO.
Ak by mi niekto vedel polopate poradiť ako to dať dole, bol by som veľmi vďačný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    na závesných WC sa tlačítka zospodu potlačia hore a odvesia, potom sa vymontuje spodný diel, na Jike tuším treba skrutkovač...

    juro11 je offline (nepripojený) juro11

    juro11
    Ďakujem. Už sa mi to podarilo. Skúšal som to takto aj pred tým, ale nečakal som, že tie pružiny sú také silné. Tak teraz už len zistiť ako to celé rozobrať a vybrať von, aby sa to dalo očistiť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    juro11 Pozri príspevok
    Ďakujem. Už sa mi to podarilo. Skúšal som to takto aj pred tým, ale nečakal som, že tie pružiny sú také silné. Tak teraz už len zistiť ako to celé rozobrať a vybrať von, aby sa to dalo očistiť
    možno pomôže video http://www.porada.sk/t67505-ako-opra...ml#post2162290

    juro11 je offline (nepripojený) juro11

    juro11
    Tak nakoniec som to nerozoberal celé. Iba som tam nalial horúcu vodu s kyselinou citrónovou, ktorá zlikvidovala vodný kameň a záchod zatiaľ netečie. Uvidíme ako dlho.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    podomietkovú Jiku som čistil kamarátovi už po roku a pol, na Geberite som mal prvú poruchu po 11 ich rokoch, ulomil sa plast na vypúšťaní, do týždňa som mal nový diel.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Tak ono pri tom zacpávaní a usadzovaní kamena záleží viac na kvalite vody než na type splachovača.

    Závesné WC - tečie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.