Zavrieť

Porady

Zamŕzanie systému Win XP Prof.

Dobrý večer,
počas práce na PC zamrzol systém tak, že nešla ani myš, po reštarte už sa systém ani nespustil
Odvtedy sa opakuje nasledovný scenár:
1. Spustenie PC - systém sa spustí ale pri spustení antivírusu "sekne" že nejde absolutne nič, ani myš
2. Tvrdý reset, počítač sa už nedostane ani po štart Windowsu, zostane zamrznutý
3. Tvrdý restet, počítač sa len zapne, LED kontrolka na disk len párkrát blikne potom zostane stáť, nedostane sa ani po boot, zostane "čierna" obrazovka a nejde ani pohnúť
4. bod 3. sa opakuje aj po ďalších resetoch
5. po asi hodinovej pauze (počítač zostane vypnutý) sa celý scenár opakuje

Je to pevný PC.

Prosím o radu, čo s tým. ďakujem.
Usporiadat
Johny.My Johny.My

Johny.My je offline (nepripojený) Johny.My

Ahojte, tak ako som sľúbil, že dám feedback, nakoniec sa pravdepodobná chyba našla:
1. Pôvodný chladič mal trochu kratšie upínače, pretláčal procesor cez dosku, čo vytváralo "brucho", zrejme aj nedobrý kontakt dosky s procesorom, vymenené za druhý chladič.
2. "Južný mostík" kúri na 85°C aj na dotyk chladiace rebrá sú úplne vrelé, asi to nebude normálne, či je? Predpokladám že tam bude nejaký studený spoj alebo čo.
Takže to vyzerá, že bude treba vymeniť dosku.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

85 nieje nijaka tragedia, mozes tam na skusku opriet nejaky ventilator a chvilu s tym fungovat ci sa to zlepsi, ale tam chyba pravdepodone nebude

prehnuta doska doska problem moze byt, ved uvidis

windows si preinstaloval?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mecky
windows si preinstaloval?
= zbytočné - jeho PC nevykoná možno ani POST testy a stojí (zamrzne)
mecky
misoft: poskodeny disk dokaze bez problemov odrovnat aj "BIOS"
- môže, ale to by BIOS musel nabehnúť, vykonať POST testy a začať bootovať z HDD - ale tam sa ani nedostane.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

misoft Pozri príspevok
= zbytočné - jeho PC nevykoná možno ani POST testy a stojí (zamrzne)
- môže, ale to by BIOS musel nabehnúť, vykonať POST testy a začať bootovať z HDD - ale tam sa ani nedostane.
1.kusok vyssie pise:
Ale to mi je celé divné, keď to dal ten kamoš dokopy, u neho to išlo, a doniesol som domov, začal zamŕzať pri štarte windowsu, vždy presne na tom istom mieste - úvodný obrázok, asi trikrát prejde tá blbosť v tej takej "drážke" (či ako sa tomu nadáva) pod obrázkom a proste odrazu odpojí disk
Safe mode vyzerá, že ide a aj BIOS mi ide.
tzn, cez bios uz prejde, a skape na nabiehani windowsu

2. poskodeny hdd dokaze v podstate odrovnat beh biosu, stretol som sa s tym viackrat, vytuhne to niekde pocas POST, pc nereaguje na nic, len tvrdy restart
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

proste odrazu odpojí disk
- what is this? Radiče! Odpojí disk, radiče nepracujú = motherborad is failure
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

misoft Pozri príspevok
- what is this? Radiče! Odpojí disk, radiče nepracujú = motherborad is failure
to by som chcel vidiet ako odpoji disk, v tej chvili sa to neda nijako zistit
pise ze safe mode ide...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Safe mode vyzerá, že ide a aj BIOS mi ide.
tzn, cez bios uz prejde, a skape na nabiehani windowsu
- v Safe mode mu ani Win nenabehne - t.z. po voľbe na Safe mode - nabootoje BIOS - teda je OK, Windows v Safe mode už nenabehne - HDD or MB failure
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ja sa riadim tym co pise, kde ty beries tie tvrdenia neviem.
začal zamŕzať pri štarte windowsu, vždy presne na tom istom mieste - úvodný obrázok, asi trikrát prejde tá blbosť v tej takej "drážke" (či ako sa tomu nadáva) pod obrázkom a proste odrazu odpojí disk
Safe mode vyzerá, že ide a aj BIOS mi ide.
ked u toho vynechas to ze odpoji disk, co sa zistit neda, a asi znamena len to ze prestane dalej nacitavat.
zostane ti tam, ze skonci pri loadingu windowsu tu

a Safe mode ze funguje
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zbytočne sa tu hádate.Predtým keď mal blbý chladič,tak keď vošiel do Biosu po chvíľke mi to zamrzlo.Zrejme vinou toho chladiča a tým skratom na doske.Po výmene chladiča mu už Bios beží normálne ,mrzne až spustenie Windows.Ja sa tomu ani nečudujem,predtým určite veľakrát resetoval PC kým tam bol starý chladič,tak určite môže byť Windows zblbnutý.Ak Ti núdzový režim beží ,tak skús niektorý bod obnovenia.Otestuj si HDD týmto programom.Stiahni si ISO formát ,napáľ na CD a nabotuj PC z CD.Ak test HDD prebehne bez problémov ,tak je zrejme príčina iba samotný Windows .Berien to úvahy ,že doska je v poriadku.

http://www.seagate.com/support/inter...ls-dos-master/
Naposledy upravil Vlado40 : 21.02.13 at 17:16
0 0
Johny.My Johny.My

Johny.My je offline (nepripojený) Johny.My

No stačilo, že sa prevozom nejako doska pohla a už mohol stratiť kontakty.
Tak teraz už beží chvíľu dlhšie bez problémov, že sa dá na ňom niečo aj robiť, chladič bol menený dnes, asi trikrát väčší ako pôvodný a sedí, neprehýba dosku. Len ten južný mostík že je taký horúci ma znepokojuje...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


No stačilo, že sa prevozom nejako doska pohla a už mohol stratiť kontakty.
No potom to je čo za "skladanie"? Keď už - tak to robiť poriadne, nie tak fušersky!
Lebo poriadne poskladaný PC by mal pracovať v akejkoľvek polohe - naležato, nastojato, dole hlavou, šikmo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať