Zavrieť

Porady

Ako je to s DPH do zahraničia? Ja nie som pláca.

Programujem si menší internetový obchod vo viacerých jazykoch i menách - EUR, USD, CZK. Ak začnem podnikať (živnosť alebo s.r.o.) nebudem plátca DPH.

Budem všetkým predávať tovar s DPH? Alebo do zahraničia Čiech a USA nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Pred dodanim služieb do ineho clenskeho statu sa zaregistrujes na DU podla §7 (pridelia ti cislo SKxxxx), ale nebudes klasicky platitel DPH..... budes podavat suhrny vykaz k DPH, fakturovat platiitelom dph budes bez dph, platitelom budes fakturovat DPH ktoru zaplatis polda podaneho suhrneho vykazu...

    P.S. ak budes chciet riesit firmu napis spravu, ...

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    martinetto Pozri príspevok
    Pred dodanim služieb do ineho clenskeho statu sa zaregistrujes na DU podla §7 (pridelia ti cislo SKxxxx), ale nebudes klasicky platitel DPH..... budes podavat suhrny vykaz k DPH, fakturovat platiitelom dph budes bez dph, platitelom budes fakturovat DPH ktoru zaplatis polda podaneho suhrneho vykazu...

    P.S. ak budes chciet riesit firmu napis spravu, ...

    Takže ak som právne pochopil ja ako neplatca DPH:

    • Slovenským zákazníkom - budem predávať každému s DPH.

    • Zahraničným zákazníkom
    1. ​Zaregistrujem sa ako $ 7a
    2. Zahraničným zákazníkom - platcom DPH budem faktúrovať bez DPH (a podám výkaz)
    3. Zahraničným zákazníkom -obyčajným ľuďom - budem faktúrovať s DPH (žiadny výkaz)

    Ďakujem za prípadnú odpoveď.

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    NIE

    ty nebudeš klasickou osobou registrovanou pre DPH, ale platiteľom podľa § 7a zakona o DPH

    Slovenským zákazníkom budeš predávať bez DPH, lebo platiteľom DPH de facto nebudeš!!! (to IČ DPH, ktoré ti pridelia NESMIEŠ uvádzať na faktúrach pre Slovenské firmy)
    • Zahraničným zákazníkom
    1. ​Zaregistrujem sa ako $ 7a - presne tak
    2. Zahraničným zákazníkom - platcom DPH budem faktúrovať bez DPH (a podám výkaz) - presne tak
    3. Zahraničným zákazníkom -obyčajným ľuďom - budem faktúrovať s DPH (žiadny výkaz) -nebudeš im fakturovať DPH, nakoľko nie si platiteľom DPH, keďže pôjde o službu a podľa môjho názoru je dodanie služby v inom členom štáte (nie na Slovensku)
    nika.sum ved sa pytal na predaj tovaru a nie sluzieb, treba pozorne citat a skor ako poradite si rozmysliet co napisete.....prva odpoved uplne zle...

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    martinetto Pozri príspevok
    NIE

    ty nebudeš klasickou osobou registrovanou pre DPH, ale platiteľom podľa § 7a zakona o DPH

    Slovenským zákazníkom budeš predávať bez DPH, lebo platiteľom DPH de facto nebudeš!!! (to IČ DPH, ktoré ti pridelia NESMIEŠ uvádzať na faktúrach pre Slovenské firmy)
    • Zahraničným zákazníkom
    1. ​Zaregistrujem sa ako $ 7a - presne tak
    2. Zahraničným zákazníkom - platcom DPH budem faktúrovať bez DPH (a podám výkaz) - presne tak
    3. Zahraničným zákazníkom -obyčajným ľuďom - budem faktúrovať s DPH (žiadny výkaz) -nebudeš im fakturovať DPH, nakoľko nie si platiteľom DPH, keďže pôjde o službu a podľa môjho názoru je dodanie služby v inom členom štáte (nie na Slovensku)
    Ďakujem.

    A ešte mám posledný dotaz, ako budem uvádzať cenu pre Slovenských zákazníkov - obyčajných ľudí:
    • Cena s DPH
    • Cena bez DPH
    • alebo len Cena, Predajná cena a pod.?

    Aby v tom neboli zmätky, aby si nemysleli, nemali mylný dojem, že im ešte prirátam DPH.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    martinetto Pozri príspevok
    Pred dodanim služieb do ineho clenskeho statu sa zaregistrujes na DU podla §7 (pridelia ti cislo SKxxxx), ale nebudes klasicky platitel DPH..... budes podavat suhrny vykaz k DPH, fakturovat platiitelom dph budes bez dph, platitelom budes fakturovat DPH ktoru zaplatis polda podaneho suhrneho vykazu...

    P.S. ak budes chciet riesit firmu napis spravu, ...

    ....tento príspevok myslíš vážne? ...a ešte aj s ponukou spolupráce..... dobréééééé

    shamot je offline (nepripojený) shamot

    shamot
    Chcem sa opytat ako to je ked som zivnostnik neplatca DPH a niekto z Ciech by si odo mna objednal nejake vyrobky. Ako to bude s DPH do Ciech ked mu vystavim fakturu? Ked to bude obycajny clovek nie FO alebo PO, to je prvy pripad a druhy ked to bude nejaka PO alebo FO?
    Treba sa mi koli tomu prihlasovat na DU aby som dostal ICO DPH?..dakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    shamot Pozri príspevok
    Chcem sa opytat ako to je ked som zivnostnik neplatca DPH a niekto z Ciech by si odo mna objednal nejake vyrobky. Ako to bude s DPH do Ciech ked mu vystavim fakturu? Ked to bude obycajny clovek nie FO alebo PO, to je prvy pripad a druhy ked to bude nejaka PO alebo FO?
    Treba sa mi koli tomu prihlasovat na DU aby som dostal ICO DPH?..dakujem
    pri dodaní tovaru DPH neriešiš. Fakturuješ tak, ako na SK.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    martinetto Pozri príspevok
    NIE

    ty nebudeš klasickou osobou registrovanou pre DPH, ale platiteľom podľa § 7a zakona o DPH

    Slovenským zákazníkom budeš predávať bez DPH, lebo platiteľom DPH de facto nebudeš!!! (to IČ DPH, ktoré ti pridelia NESMIEŠ uvádzať na faktúrach pre Slovenské firmy)
    • Zahraničným zákazníkom


    1. ​Zaregistrujem sa ako $ 7a - presne tak
    2. Zahraničným zákazníkom - platcom DPH budem faktúrovať bez DPH (a podám výkaz) - presne tak
    3. Zahraničným zákazníkom -obyčajným ľuďom - budem faktúrovať s DPH (žiadny výkaz) -nebudeš im fakturovať DPH, nakoľko nie si platiteľom DPH, keďže pôjde o službu a podľa môjho názoru je dodanie služby v inom členom štáte (nie na Slovensku)
    POZOR!!!!Tento prispevok rozobera dodanie sluzby a nie dodanie tovaru ako je v zadani od zadavatela.

    Ako je to s DPH do zahraničia? Ja nie som pláca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.