Zavrieť

Porady

credit note a DPH

zdravím vás, už som sa tu pýtala, ako postupovať v prípade vystaveného credit note, ale nejako nik nezareagoval preto skúšam ešte raz. Credit note sa v našom ponímaní berie ako dobropis s opravou základu dane na DPH? al. je to len kvázi credit, kt. nikde neučtujem a ktorý si v buducnosti odrátam od došlej faktúry?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Na doklade okrem tých dvoch slov sa spravidla uvádza , k čomu sa doklad vzťahuje . Takže je uvedené číslo faktúry, resp. konkrétna dodávka tovaru či služby (napr. z dôvodu reklamácie).

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    No ja sa pýtam, či dobre som si vysvetlila "credit note". Ešte som sa s tým nestretla, preto som sa chcela uistiť, či chápem ho správne ako dobropis s následnou opravou základu dane. Ano na došlom credit note mám presne všetky informácie k čomu a k akej dodávke, faktúre sa ten credit note vzťahuje. Potrebovala som si to overiť aj tu na porade nakoľko peniaze z toho credit note nám fyzicky vrátené nebudú, ale bude zápočet. Preto ma to zmiatlo, čo s tým. Ale ďakujem všetkým za príspevky a opäť som o niečo múdrejšia...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.