Zavrieť

Porady

Čo všetko a kam sa posiela pri založení sro?

Aké formuláre,tlačivá,oznámenia,atd. treba posielať a hlavne kam všade pri novozaloženej s.r.o.? Napr. na daňový -čo? Na okresný súd-čo? Nemám zamestnancov a auto chcem v podnikaní riešiť formou nájomnej zmluvy od FO.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    závisí, čo si napísala do oznámenia na živnostenské odd. Oni teoreticky oznámia na DU tvoju firmu, zaregistrujú pre DPPO.
    Ale ak chceš, či musíš riešiť DPH, aj tak musíš na DU ísť.
    Určite tam chod, viem o prípade, ked ŽÚ registráciu neurobil a klient sa dušoval, že príslušné políčko zaškrtol, DÚ neuznal dôvod zmeškania lehoty a naparil pokutu. Takže radšej chod cca 15-20 dní po zápise na DU a dorieš všetky registrácie. Dones tam oznámenie o bankovom účte.
    Okresný súd? - tam si vyzdvihneš prvý výpis z OR, ak si si ho nenechala poslať poštou. Inak nič.

    zuzka406 je offline (nepripojený) zuzka406

    zuzka406
    A ešte by som vás prosila o radu, s.r.o. vznikla 15.2.2013 a 20.2.2013 sme kúpili notebook, v hotovosti, máme od neho blok. Takže na základe tohto bločku môžem zaradiť notebook do majetku firmy? A aká odpisová skupina to bude?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzka406 Pozri príspevok
    A ešte by som vás prosila o radu, s.r.o. vznikla 15.2.2013 a 20.2.2013 sme kúpili notebook, v hotovosti, máme od neho blok. Takže na základe tohto bločku môžem zaradiť notebook do majetku firmy? A aká odpisová skupina to bude?
    zaúčtovať, zaradiť, odpisy v 1.OS = 4 roky,
    ale ak jeho hodnota bola nižšia ako 1700 EUR, tak môžeš účtovať aj priamo do nákladov.

    zuzka406 je offline (nepripojený) zuzka406

    zuzka406
    Hej, bola nižšia stál 300 eur. Takže ako by vyzerala predkontácia zaúčtovania 501/211? A následne zaradiť do majetku,áno?

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    ja som na zalozenie s.r.o. pouzil firmu, ktora sa tomu venuje
    dali mi dobru cenu a je to bez starosti :-)

    zuzka406 je offline (nepripojený) zuzka406

    zuzka406
    Aj to je jedna z možností, ale chcela by som sa to naučiť robiť a venovať sa tomu v budúcnosti.
    frenkacik Pozri príspevok
    ja som na zalozenie s.r.o. pouzil firmu, ktora sa tomu venuje
    dali mi dobru cenu a je to bez starosti :-)

    zuzka406 je offline (nepripojený) zuzka406

    zuzka406
    A ak dám notebook priamo do spotreby na účet 501, tak ho už asi neodpisujem,že?
    KEJKA Pozri príspevok
    zaúčtovať, zaradiť, odpisy v 1.OS = 4 roky,
    ale ak jeho hodnota bola nižšia ako 1700 EUR, tak môžeš účtovať aj priamo do nákladov.

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    zuzka406 Pozri príspevok
    Aj to je jedna z možností, ale chcela by som sa to naučiť robiť a venovať sa tomu v budúcnosti.
    tam mam dobry tip. U mna zvitazila firma:
    - nasiel som ju na internete
    - mala slusne referencie
    - bola v blizkosti mojho bydliska
    - mala dobru cenu
    - GARANTOVALA zapis do obchodneho registra (poznam uctovnicku ktora si zakladala s.r.o. sama a vratili jej to, t.j. nove poplatky atd...)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    frenkacik Pozri príspevok
    tam mam dobry tip. U mna zvitazila firma:
    - nasiel som ju na internete
    - mala slusne referencie
    - bola v blizkosti mojho bydliska
    - mala dobru cenu
    - GARANTOVALA zapis do obchodneho registra (poznam uctovnicku ktora si zakladala s.r.o. sama a vratili jej to, t.j. nove poplatky atd...)
    Pri vratení sa podáva námietka a je to bez poplatkov. Nestraš. Ak sa to niekto chce naučiť držím mu palce.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzka406 Pozri príspevok
    A ak dám notebook priamo do spotreby na účet 501, tak ho už asi neodpisujem,že?
    Nie neodpisuješ

    zuzka406 je offline (nepripojený) zuzka406

    zuzka406
    Ďakujem vám ešte raz za vašu ochotu Kejka, pomohli ste mi. A ked chcem previesť tlačiareň zo súkromného používania do podnikania, spravím kupnopredajnú zmluvu medzi firmou a mnou(resp.manželom), na sumu 50 euro (tlačiareň má už nejaké 3 roky anemám od nej už doklad), tak tiež pôjde rovno do spotreby na 501 a zaradím do drobného majetku a tiež neodpisujem,áno? Dúfam že vás velmi neobťažujem mojimi otázkami, ale chcem mať v tom jasno.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzka406 Pozri príspevok
    Ďakujem vám ešte raz za vašu ochotu Kejka, pomohli ste mi. A ked chcem previesť tlačiareň zo súkromného používania do podnikania, spravím kupnopredajnú zmluvu medzi firmou a mnou(resp.manželom), na sumu 50 euro (tlačiareň má už nejaké 3 roky anemám od nej už doklad), tak tiež pôjde rovno do spotreby na 501 a zaradím do drobného majetku a tiež neodpisujem,áno? Dúfam že vás velmi neobťažujem mojimi otázkami, ale chcem mať v tom jasno.
    pýtaš sa stále to isté, len v bledomodrom. môžeš dať do nákladov, t.j. už neodpisuješ.
    Do evidencie drobného majetku - áno súhlasím, ale to je operatívna evidencia mimo účtovníctva, tak to myslíš, áno?

    celas je offline (nepripojený) celas

    účtovník celas
    firma s.r.o za rok 2012 bola nečinná , žiadny príjem ani výdavky aj tak musím urobiť všetky účtovné výkazy a aj poznámky a DP na Daňový úrad a aj vložiť do obchhodného registra ????registra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.