Zavrieť

Porady

počet lístkov

zamestnancovi prináleži za mesiac počet strav.lístkov podľa počtu odrobených dní. ak čerpá D, PN a pod. nemá nárok. Ako správne, teda kedy správne odpočítať lístky - v ktorom mesiaci ?

napr. 1/06 je 21 prac.dní , zamestnanec má 5 dni D - nárok 16 lístkov.
z výplaty za 1/06 mu zrazím za 16 lístkov ?

alebo : 21 dní dam 21 lístkov a 5 lístkov odpočítam vo 2/06 ?

stretla saom sa aj s tým aj s tým tak čo je správne ?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

niklo
takze nam nemusi dat gastrolistky alebo zabezpečit nahradne stravovanie na tie ostatne dni, ktore nejdeme do jedalne, ked nam vlastne v tejto konkretnej jedalni zabezpečil jedlo? a je len "nasa chyba" ze sa tam nestravujeme?
On Vám ho zabezpečil, splnil povinnosť podľa ZP § 152, je len Váš problém,ak to nevyužívate ma 100%.
0 0
niklo niklo

niklo je offline (nepripojený) niklo

hmmm, skoda...dakujem za radu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot

Nie, na tie zvyšné dni je povinný vám zabezpečniť iné stravovanie alebo poskytnúť gastrolístky.
Musím poopraviť môj príspevok, lebo som zle pochopil Tvoje vysvetlenie. Mne z toho vyplynulo, že "nie vždy sa dá najesť" znamená, že v tie dni je jedáleň zatvorená a v ten deň nie je možné stravovanie v nej.

Ak je však otvorená a poskytuje stravu, len vy neidete na obed zo subjektívnych dôvodov (to jedlo, ktoré je v ponuke, nie je vaše obľúbené), tak zamestnávateľ nemusí poskytnúť gastrolístky, lebo na ten deň zabezpečil stravovanie. To, že vy v ten deň to zabezpečené jedlo odmietnente, nezaväzuje zamestnávateľa na inú náhradu alebo inú formu stravovania.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja účtujem jednu pizzériu a tam proste zamestnanci tej pizzérie nechceli stravu u nich - majitelia to urobili tak, že im dali podpísať, že sa tam stravovať nechcú. A to komplet všetci. Prehlásenia im dali podpísať kvôli prípadnej kontrole, aby potom niekto netvrdil, že stravovanie im zamestnávateľ nezabezpečil... Tiež som to chápala tak, že v zamestnávateľ je povinný zabezpečiť a to, že to zamestnanci nechcú je ich problém. Známa mi však povedala, že oni mali nejakú kontrolu a tá im to vytkla. Vraj dostali za to pokutu. Tak smt to radšej vyriešili formou tých gastrolístkov a hotovo. Keď sa budú chcieť najesť v práci, tak sa najedia a dajú lístok tak, akoby boli v úplne inom zariadení... A keď nie, tak nech ich prestravujú v rámci obednej prestávky kde chcú.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

My sme mali tiež kontrolu z inšpektorátu práce a kontkrétne na tento problém. Zamestnanec sa sťažoval, že nedostáva gastrolístky, ale zabudol na jednu vec, že pri nástupe mi podpísal čestné prehlásenie, že bol upozornený na možnosť stravovania sa v školskej jedálni, ale zato sa nedá kúpil alkohol iba sa najesť/mimochodom mal možnosť stravovania sa v jedálni, kde výborne varia, mal možnosť ísť aj na duplu a dostávame aj dezerty resp. sladkosti, ovocie/, ale on túto možnosť nevyužil. Kontrola dopadla so záverom, že sme si svoju zákonnú povinosť splnili, lebo sme mu poskytli možnosť stravovania sa. To,že Vám nechutí to zamestnávateľa nemusí zaujímať, ale je to vec dohody alebo nájdenia kompromisu. Buď Vám dá tie gastrolístky alebo Vám nájde inú jedáleň, kde Vám bude chutiť.Mne forma stravovania sa v školskej jedálni veľmi vyhovuje, lebo mám žalúdočné problémi a ako som spomínala varia výborne, zdravo a hlavne vždy niečo iné.
0 0