Zavrieť

Porady

Software pre SVB

Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.
Usporiadat
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Monika333
....
U nás sa dostaneme do stavu, keď celý rok nikto neminie ani m3, 31.12. jeden človek odpustí 1m3 a zaplatí celoročné náklady na TUV, t.j. vodu, ktorá cirkulovala v systéme.

V záujme spravodlivosti sa zobrali koeficienty z Dodatku č. 1 k Metodike kt. sa určuje postup hosp. prevádzky sústav tepel. zar. MH SR.
Monika, mna by zaujimalo ci prihliadate aj na to, ze ten dotycny prisiel 31.12. a mohol si odpustit 1m3 vody. Ono je podla mna aj dôlezite, ze cely dom musel cely rok mat v systeme vodu a stale ju ohrievat aby ten dotycny mal moznost si tu teplu vodu hocikedy pustit. Je to len jeho problem ci tam byva alebo nie. Od toho ma merac. A zaplati len to co minul + prepocitane straty na dom za rokn ktore nesuhlasia so sumarom z meracov, a ktore vznikli z dôvodu ze aj pre neho sa ta voda musela stale chystat.

A osobne, ak by sa ti sem dalo pripojit ten Metodicky pokyn, tak by som si ho rad pozrel. Alebo aspon kde sa to da pozriet.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Ja sa pripájam k žiadosti o daný Dodatok č.1 ......... Ja som rozpočítala náklady na TÚV podľa vyhlášky URSO, čiže 10% a 90%. Určite je to spravodlivejšie, aj keď by som brala tiež vyšší pomer. Ja mám v baráku 40% dôchodcov, a spoteba do 3m3 za rok na byt.
Prosím Vás ak môžte niekto pripojiť link na demo programu EASY SVB bola by som rada. Zatiaľ robím vyúčtovanie v exceli.
Pekný deň
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Dakujem PetroviNR ze sem pozval autora programu.
Ja osobne tiez teraz tento program testujem a snazim sa nastavit vsetky prvotne udaje do dema programu. Prvy dojem z neho mam velmi dobry a z tych co som doteraz videl sa mi naozaj zda uzivatelsky najprijemnejsi a najprehladnejsi. Co sa tyka vypoctov a vyuctovania ako takeho, to som este vsetko nevyskusal, tak este strpenie. Nejak som nezaregistroval v com vsetkom je demo obmedzene oproti kupenemu sw? Ak viete niekto (alebo sam autor ) tak prosim napiste.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

GabiZ
K tejto požiadavke sa pripájam i ja. Rada by som vedela, ktorý soft by bol vhodný pre vedenie SVB, pretože zatiaľ všetko robím pomocou excelu, všetko si vyrábam, a je to strašne zdĺhavé a komplikované. Jedinú výhodu mám v tom, že aspoň sa naučím, ako sa čo rozpočítava. Ale cez soft by to bolo určite pohodlnejšie. Peterf ja účtujem v JÚ,mám 36 bytov, ale myslím, že sa to odvíja od zákona o účtovníctve, kde je stanovené, kedy presne ideš podľa JÚ alebo PÚ. Takže budem rada, ak sa na túto tému vyjadria aj ostatní. Tiež by ma ale zaujímala aj finančná stránka, koľko taký špás stojí. Nemusím pripomínať prečo (ludia sledujú každú vyhodenú korunu a častokrát ich výsledný efekt nezaujíma). Vopred ďakujem aj ja za rady.
Milá GabiZ, pri mojej návšteve na DU na nástenke visel dokument/nazvem to takto/, ktorý pojednáva o SVB daňovej a účtovnej problematike, nakoľko bola pracovníčka DU ochotná a prefotila mi to už som to nezháňala ale na DRSR by to mohlo byť. Sa mi zdá že som to tam našla. Citujemrganizácie nezaložené alebo nezriadené za účelom podnikania ako PO podľa §1 ods.1 písm. a/ účtovnými jednotkami,... V sústave JU môže takýto subjekt účtovať, ak nepodniká a jeho príjmy nedosiahli v pred.období 3 mil. SK. Z uvedeného vyplýva, že SVB môže účtovať v sústave JU, avšak v prípade ak je porušená aspoň jedna z 2 stanovených podmienok, je SVB povinné účtovať v PU.Ja mám veľmi dobré skúsenosti so SW kbsoft. sk, aj s peň.den. Treba vyskúšať demo zasielajú, doporučujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jozef I
Dakujem PetroviNR ze sem pozval autora programu.
Ja osobne tiez teraz tento program testujem a snazim sa nastavit vsetky prvotne udaje do dema programu. Prvy dojem z neho mam velmi dobry a z tych co som doteraz videl sa mi naozaj zda uzivatelsky najprijemnejsi a najprehladnejsi. Co sa tyka vypoctov a vyuctovania ako takeho, to som este vsetko nevyskusal, tak este strpenie. Nejak som nezaregistroval v com vsetkom je demo obmedzene oproti kupenemu sw? Ak viete niekto (alebo sam autor ) tak prosim napiste.
Jozef ak môžem doporučiť v JU pracujem od kbsoft, rozpočítava náklady, je jednoduchý, konzultácie vždy. Peňažný denník prepojený aj programom SpravByt. Demo zašlú bez problémov.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Elenka, ďakujem za reakciu, presne toto som myslela ohľadom toho dokumentu, ktorý o tom pojednáva, len som nevedela, kde som to čítala. Všetky tieto zákony, vyhlášky a veci podobné mám doma, takže v priebehu dňa sa k nim nedostanem, aby som mohla konkrétne uviesť, kde sa o tom pojednáva. Takže som rada za tých, ktorí mali tento dotaz, že si to objasnila. Ináč ohľadom toho softu, počula som o kbsoft, ale ja som si vybrala EasySVB lebo sa mi zdá byť naozaj prehľadný a dobrý. Ale to je vec názoru a samozrejme podmienok, ktoré jednotlivé SVB požadujú.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Monika333
K tým koeficientom a rozúčtovaniu TUV:
Čím vyššia spotreba, tým lepšia cena (samozrejme oproti objednanému množstvu). Lenže pri našej zostave dôchodcov ... Objednávanie TUV je lotéria. Fixné náklady máme vyššie ako variabilné. A babky poznajú len dvojčlenku.
Padol návrh, prečo by mali byť postihnutí tí, ktorí majú normálnu spotrebu a tým platia najväčší diel nákladov? A ešte im aj pomerným dielom prerozdeliť straty?
U nás sa dostaneme do stavu, keď celý rok nikto neminie ani m3, 31.12. jeden človek odpustí 1m3 a zaplatí celoročné náklady na TUV, t.j. vodu, ktorá cirkulovala v systéme.
V záujme spravodlivosti sa zobrali koeficienty z Dodatku č. 1 k Metodike kt. sa určuje postup hosp. prevádzky sústav tepel. zar. MH SR.
Monika, tento problém v programe SpravByt je už niekoľko rokov vyriešený. Vyskúšaj demo a uvidíš. kbsoft.sk. Peňažný denník spolupracuje aj so SpravByt-om. Máš po probléme. Doporučujem
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Peterf
Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.
Peterf, doporučujem ti SW kbsoft.sk. Demo pošlú, rozúčtováva podľa potrieb, dlhoročné skúsenosti s SVB, podľa potrieb spoločenstva, správcu. Prepojený s peňažným denníkom. Prajem príjemný deň.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

GabiZ
Elenka, ďakujem za reakciu, presne toto som myslela ohľadom toho dokumentu, ktorý o tom pojednáva, len som nevedela, kde som to čítala. Všetky tieto zákony, vyhlášky a veci podobné mám doma, takže v priebehu dňa sa k nim nedostanem, aby som mohla konkrétne uviesť, kde sa o tom pojednáva. Takže som rada za tých, ktorí mali tento dotaz, že si to objasnila. Ináč ohľadom toho softu, počula som o kbsoft, ale ja som si vybrala EasySVB lebo sa mi zdá byť naozaj prehľadný a dobrý. Ale to je vec názoru a samozrejme podmienok, ktoré jednotlivé SVB požadujú.
GabiZ keď viem poradím, mne tiež dobre padne takéto fórum. Ja som začala so správou 1.7.2005, bola som aj na porade, ale o SVB som tu nič v tej dobe nenašla, aj so SW som mala takéto problémy o ktorých tu čítam. Poradiť nemal kto, lebo tu to na živnosť nikto nerobí. Ale o tom to všetko je. Dnes som už oveľa flexibilnejšia, skúsenejšia a rada poradím.
0 0
síra síra

síra je offline (nepripojený) síra

Pripájam sa k diskusii: osobne tiež študujem program EasySVB- demo verziu,zdá sa mi prehľadný a jednoduchý,len som zatiaľ neprišla na to ako vyzerá vyčtovacia faktúra. doklad pre jednotlivé byty- to čo dostanú ľudia do ruky,aby im bolo jasné za čo platia. doteraz nám zmluvne robí vyučtovanie firma,ktorá za to berie nekresťanské peniaze.Ľudia sú za 12 rokov naučený na takúto prehľadnú faktúru,ale neviem či tento program to tak úrobí?
K právným predpisom pre SVB by som doporučila stať sa členmi Združenia spoločenstiev vlastníkov na Slovensku, za 3,00 Sk mesačne na byt Vás pravidlene v 8 informačných listoch,ktoré dostanete na Vašu adresu poinformuju o všetkých zmenách v legislatíve a ochotne poradia v problémoch SVB- aj nečlenom.
0 0
MiroES MiroES

MiroES je offline (nepripojený) MiroES

Jozef I, demo robí len čiastočne rozúčtovanie nákladov a neobsahuje tlačové zostavy (okrem Predpisov záloh).

síra, program EasySVB vytvorí prehľadné Vyúčtovanie, ktoré je vytlačené na 2 strany a obsahuje: Údaje o vlastníkovi, Údaje o byte, Prehľad platieb vlastníka, Sumárne vyúčtovanie služieb (pre každú službu: Zálohy, Náklady, Rozdiel a na záver Preplatok/Nedoplatok), Nedoplatky z min. rokov, Rozúčtovanie nákladov (pre každú službu: Spotreba a náklady na dom => Rozúčtovacie kritérium a výpočet => Spotreba a náklady pripadajúce na daného vlastníka), Hospodárenie s FOÚ a Graf vývoja spotreby jednotlivých služieb.

Elena Navrátilová, napísať za 2 dni 11 príspevkov v znení: "Odporúčam kb soft.sk. Demo pošlú." pripomína skôr reklamnú kampaň ako diskusiu.
(Diskusia je o výmene informácií - opakovaním tých istých informácí nešetríme čas ľuďom, ktorý to budú čítať v budúcnosti.)
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

MiroES
Jozef I, demo robí len čiastočne rozúčtovanie nákladov a neobsahuje tlačové zostavy (okrem Predpisov záloh).

síra, program EasySVB vytvorí prehľadné Vyúčtovanie, ktoré je vytlačené na 2 strany a obsahuje: Údaje o vlastníkovi, Údaje o byte, Prehľad platieb vlastníka, Sumárne vyúčtovanie služieb (pre každú službu: Zálohy, Náklady, Rozdiel a na záver Preplatok/Nedoplatok), Nedoplatky z min. rokov, Rozúčtovanie nákladov (pre každú službu: Spotreba a náklady na dom => Rozúčtovacie kritérium a výpočet => Spotreba a náklady pripadajúce na daného vlastníka), Hospodárenie s FOÚ a Graf vývoja spotreby jednotlivých služieb.

Elena Navrátilová, napísať za 2 dni 11 príspevkov v znení: "Odporúčam kb soft.sk. Demo pošlú." pripomína skôr reklamnú kampaň ako diskusiu.
(Diskusia je o výmene informácií - opakovaním tých istých informácí nešetríme čas ľuďom, ktorý to budú čítať v budúcnosti.)
Ja som to opakovalal z jednoduchého dôvodu: predchádzajúci príspevok niekto povymazával, takže prečo neinformovať, keď mám vlastnú skúsenosť. Mne takto niekto radiť pri začiatku, som mu veľmi vďačná. Myslím že toto je fórum kde ide každému účastnému o jedno: o dobrú vec, ktorú môže každý poradiť bez obmedzenia. Asi len toľko. Zdravím a prajem príjemný deň.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Elena Navrátilová
Ja som to opakovalal z jednoduchého dôvodu: predchádzajúci príspevok niekto povymazával, takže prečo neinformovať, keď mám vlastnú skúsenosť. Mne takto niekto radiť pri začiatku, som mu veľmi vďačná. Myslím že toto je fórum kde ide každému účastnému o jedno: o dobrú vec, ktorú môže každý poradiť bez obmedzenia. Asi len toľko. Zdravím a prajem príjemný deň.
Elena mne to pripadalo uplne rovnako.. Ako keby si bola z KBsoft.
Inak vecer sem poprilepujem obe demo verzie- EasySVB aj SpravByt od Kbsoftu aj s popisom a mojimi postrehmi.
Zatial len v kratkosti: EasySVB ma uzivatelsky privetivejsie prostredie, ale prvotne vytvorenie predpisu mi robi dost problemy vzhladom na neexistujuci manual a specifickost vzorcov pre moje SVB.
SpravByt sa mi zda modularnejsi, zato vsak ovela zlozitejsi na okamzite pouzitie. Chce to nastudovat dokumentaciu a nejaky cas sa s tym hrat. Po grafickej stranke je dost uz zastaraly.. Chcelo by to trochu vylepsit graficke rozhranie. A este dost tazko sa mi na prvy krat v nom orientuje.

Zatial testujem obe produkty a porovnavam s mojou db v accessi a exceli a pokusam sa ich naplnit mojimi vzorcami a polozkami- neviem ale ten access mi zatial vychadza pre mna najprijatelnejsie. (asi preto, ze viem ako mam co nastavene prepojene a rozumiem vsetkym detailom)
Mozno asi to tak vyzera vykompilujem s priatelom db profesionalom vlastnu db nezavislu na Accesse a potom Vam ju sem prilepim

Zatial tolko vecer sa rozpisem podrobnejsie, ak to stihnem-robim vela veci naraz KURNIK
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

..... EasySVB ma uzivatelsky privetivejsie prostredie, ale prvotne vytvorenie predpisu mi robi dost problemy vzhladom na neexistujuci manual a specifickost vzorcov pre moje SVB.....

Myslím si, že máme úžasnú možnosť takéto detaily vykonzultovať s MiroES, ktorý tento program vytvoril, a vďaka Petrovi sa dostal sem na našu debatu, takže určite sa bude vedieť k takýmto problémom vyjadriť.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
MiroES - nedalo by sa sem prilepit/vlozit ukazka toho koncorocneho rozuctovania, pripadne este par nejakych vystupov na ukazku, aby sme si mohli urobit predstavu? Je jedno ake udaje v tom budu.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

K tej reklamnej kampani chcem len dodat, že tiež použivam KBsoft a komunikujem s touto firmou a poznam ju už dobrých 10rokov,a určite by si to takto neprial ani autor programu, preto som sa zatial nevyjadrovala k tomu, kym som nepoznala jeho nazor. Ani Elena to zrejme nemyslela zle a netreba to brat z tej opačnej strany, ale prosim ju nech to necha na každom z Vas, aby ste si urobili vlastný nazor a podla potrieb kontaktovali samotneho autora, ktorý ma svoju stránku na nete.
Porovnavat na tejto pode programy je myslím nevhodne, lebo nič Vam neda objektívny obraz, kým si to sami nevyskušate. ďakujem.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

slavica
K tej reklamnej kampani chcem len dodat, že tiež použivam KBsoft a komunikujem s touto firmou a poznam ju už dobrých 10rokov,a určite by si to takto neprial ani autor programu, preto som sa zatial nevyjadrovala k tomu, kym som nepoznala jeho nazor. Ani Elena to zrejme nemyslela zle a netreba to brat z tej opačnej strany, ale prosim ju nech to necha na každom z Vas, aby ste si urobili vlastný nazor a podla potrieb kontaktovali samotneho autora, ktorý ma svoju stránku na nete.
Porovnavat na tejto pode programy je myslím nevhodne, lebo nič Vam neda objektívny obraz, kým si to sami nevyskušate. ďakujem.
Ahoj slavica,
ja som mojim prispevkom nechcel nikoho urazit len som vyjadril svoje postrehy, tym ze si obe dema skusam.
Nemyslim, ze by boli moji slova nejako dehonestujuce pre kohokolvek a tuto temu som zalozil s nazvom :"Software pre SVB"
Otvoril som tak diskusiu, nepropagujem ziadneho autora, len hodnotim. Ja som vypracoval uz zopar auditov na fukcnost softwaru u nas v praci, spolu s navrhmi systemu prace- fy sa nasledne prisposobila mojim poziadavkam.

Presne takto som analyzoval fukcnost aj tohto sw, ako posobi na beznych uzivatelov-privetivost, fukcnost, modularnost, technicka stranka.
Hodnotil som ho z vlastnej stranky- vyuzitie pre mna.
Suhlasim s tym aby si to kazdy skusil sam, rozhodne vsak nieje nevhodne si oba produkty porovnat.
Ja som zakaznik, mam pravo hodnotit. Skusam vela sw produktov, okrem tychto dalsie tri.
Takze smelo hodnotite vsetci dalej o tom bola tato tema zalozena..
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

O.k. Peto, tým som nemierila len na teba, ale nechcem, aby sa to zvrtlo v niečo čo tu nechceme, Elenka to tiež myslela v dobrom a niekto tu ma pocit, že robi reklamu Kludne porovnavajte ale, ale hodnotit takto niečo verejne by sa ani mne nepačilo. Je tam vela veci, ktoré vyhovuju jednemu alebo druhemu a takto možeš nechtiac aj ty ubližit či už tomu alebo tomu autorovi. Každý z nich ma skusenosti a robi program podla jednotlivych potrieb zakazníkov. Neber to v zlom, ale toto je verejne forum určite by sa to ani jednemu nepačilo, nakolko nemože okamžite reagovat. A prilepovat sem nejake stranky to už myslim ozaj nieje vhodne. Možme sa predsa kontaktovat sukromne a tieto veci, ktoré su už špecificke sa daju riešit aj touto cestou.
Ešte dodavam: ano tato stranka je nato, len ma prekvapila reakcia MiraES a tak to chcem troška zmiernit...:p aj mne sa pači niečo v tom a niečo v inom programe, ale až samotna prax ukaže čo komu vyhovuje. Tak si nevyčitajme žiadne reklamne kampane ale si pomahajme. Viem, že vdaka tvojej zvedavosti bude mat vela ludi osoh, lebo potrebuju niekoho kto sa tými programami prehryzie. A to je super.
Naposledy upravil Halli : 17.03.06 at 13:12
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Nechcem si pripadať ako nerozhodná osoba, ktorá dáva súhlasy kde sa jej zachce, ale musím súhlasiť aj so Slavicou aj s Peterf. Slavica správne podotkla, že každý si musí program vyskúšať, aby mohol zhodnotiť, či mu vyhovuje a výber je na každom z nás. Na druhej strane súhlasím aj s Peterf, že táto téma je založená aj preto, aby sme svoje hodnotenia zdieľali spolu s ostatnými. To, čo jeden považuje za problém, druhému problém robiť nemusí, ale nie je zlé si o tom tu na tomto fóre pohovoriť. Nikto to určite neberie ako vyzdvihovanie jedného a potláčanie druhého programu. Ale niektorí, ktorí demá nevyskúšali možno čerpajú z našich skúseností, ktorí sme niektorý z programov buď vyskúšali, alebo niektorý v nich pracujú. A o tom to je. Len si posúvame informácie, ktoré podľa mňa všetci potrebujeme. A názor bude mať každý iný, ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí.
Pekný deň.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Gabi je to o.k. aj ja velakrat rozmyšlam o kompromisoch a pravda je aj tak niekde uprostred, ale verím že si nájdeme tu spravnu cestu, či už na porade alebo sukromných odporučaniach.Sama dobre viem aka je takato pomoc potrebna a k nezaplateniu. Tak aj ja prajem pekny den Tebe, aj ostatným životaschopným poradakom. Peto dik aj tebe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať