Zavrieť

Porady

DP: 4 mesiace príjem na SVK; v Nemecku 8 mesiacov

scan0001.jpg  
scan0002.jpg  
scan0003.jpg  
Foto.jpg  
1/1
Kolega pracoval prvé 4 mesiace (január-apríl) roka 2012 na Slovensku, potom odišiel za prácou do Nemecka. Okrem bežného príjmu mal príjem aj ako poslanec obecného zastupiteľstva (prvé 2 prílohy). Daňové priznanie za obdobie máj-december mu spravia v Nemecku.

Moje otázky sú:
- aká je výška odpočitateľnej položky v takom prípade (je nejaká pomerná časť)???
- má nárok na vrátenie dane za príjem na SVK?
- podáva teda jedno priznanie na Slovensku a jedno v Nemecku?
Naposledy upravil stefan-s : 14.03.13 at 16:22
Usporiadat
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Prosííím, poradí mi niekto? Ďakujem.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
K DP na Slovensku ešte potrebuje potvrdenie o príjme z Nemecka. Musia sa spočítať všetky celosvetové príjmy, v DP sa potom príjme z Nemecka vyjmú - nebude z nich platiť daň, ale musí ich tam uviesť.

Nárok na nezdaniteľnú časť je na celú sumu 3.644,74


Tu na Slovensku mal nízky príjem, po vyňatí príjmom z Nemecka sa mu daň vráti.
1 0
andreasko andreasko

andreasko je offline (nepripojený) andreasko

dobry den,

potrebovala by som poradit, kolega bol od januara do jula evidovany na urade prace od augusta mal na dva mesiace zivnost ale nemal ziadne prijmy po dvoch mesiacoch zrusil zivnost a od novembra zacal pracovat v Ceske republike ako ma podat danove priznanie? je potrebne ziskat papier z uradu prace?


Dakujem velmi pekne za radu
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

papier z úradu práce nie
vypísala by som DP A v poznámke by som uviedla, že neboli žiadne príjmy zo živnosti
z českej strany potvrdenie o príjme mali by byť aj s odvodmi za zamestnanca - nie to čo je uvedené v potvrdení-za zamestnávateľa
ak to bude všetko mať prepočítať kurzom a nakoniec celý český príjem vyňať
1 0
andreasko andreasko

andreasko je offline (nepripojený) andreasko

dobry den Anik,

dakujem za rychlu odpoved.

Este sa chcem ujistit ze to DP vyplni spravne. Prijem ma iba z Ceskej Republiky. Z uradu prace sa teda prijem nezapocitava vsak? Budem vyplnovat DP iba z CR a do poznamky uvedie ze mal zivnost a bol evidovany na Urade Prace?

Dakujem velmi pekne za odpoved
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Pridal som do úvodného príspevku ešte jednu prílohu (z Nemecka).
Príjmy a odpočitateľné položky zo Slovenska si viem vyplniť, len by som potreboval poradiť ktoré sumy do ktorého riadka vypisujem (z nemeckého ročného zúčtovania) v daňovom priznaní. Kde, v ktorom riadku sa príjmy z Nemecka výjmu?

Vopred ďakujem za radu.
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Nikto mi neviete pomoct???
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

stefan-s Pozri príspevok
Nikto mi neviete pomoct???
to nemecké potvrdenie je nečitateľné, skús to oskenovať ako pdf
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

zanetth Pozri príspevok
to nemecké potvrdenie je nečitateľné, skús to oskenovať ako pdf
Zatiaľ mám len tento doklad (v priebehu týždňa by som mohol mať oskenovaný originál), skúsil som to uploadnúť na iný server, po kliknutí sa to zväčší a už ako tak by sa to dalo prečítať. Hlavne sumy, ktoré sú podstatné (ak teda pozná niekto nemecké ročné zúčtovanie)...

http://www.ulozisko.sk/obrazky/597902/Foto.JPG
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ja by som povedala, že mi z toho potvrdenia vychádza hr. príjem 13920 ,-
odvody 2884,96
čistťý príjem 11035,04
tieto čísla by som pripočítala k SVK sumám a na riadku 46 by som ich vyňala
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Bruttoarbeitslohn - 13 920 pripočítať k celkovým príjmom v r. 32. Dôchodkové poistenie = 1364,16, zdravotné poistenie =1141,44, nemocenské poistenie = 170,56, poistenie v nezamestnanosti =208,80, Súčet 1364,16+170,56+208,80 = 1743,52 by som pripočítala do riadku 33a ako sociálne poistenie a sumu 1141,44 do riadku 33b ako zdravotné poistenie, na riadku 46 bude potom rozdiel 13920-1743,52-1141,44. Do osobitných záznamov by som dala poznámku, že v riadkoch 33a a 33b sú zahrnuté povinné odvody platené v zahraničí vo výške 1743,52 -sociálne poistenie a 1141,44,16 zdravotné poistenie.
Naposledy upravil zanetth : 16.03.13 at 16:29 Dôvod: Oprava
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Ďakujem Anik & zanetth. Idem to skúsiť nahodiť do programu e-dane a sám som zvedavý čo z toho bude
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Anik Pozri príspevok
ja by som povedala, že mi z toho potvrdenia vychádza hr. príjem 13920 ,-
odvody 2884,96
čistťý príjem 11035,04
tieto čísla by som pripočítala k SVK sumám a na riadku 46 by som ich vyňala
r.46: akú sumu tam uvediem: 13920 alebo čistý príjem 11035,04?
Naposledy upravil stefan-s : 16.03.13 at 15:02
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

čistý 11035,04
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

zanetth Pozri príspevok
Do osobitných záznamov by som dala poznámku, že v riadkoch 33a a 33b sú zahrnuté povinné odvody platené v zahraničí vo výške 1743,52 -sociálne poistenie a 1364,16 zdravotné poistenie.
ešte mám otázku: v osobitných záznamoch suma zdr. poistenia nemá byť: 1141,44? Ak by to tak bolo, môže mi to niekto len tak narýchlo skontrolovať? ďakujem.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

podľa mňa to máš ok
len to všetko napíš do poznámok
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Anik Pozri príspevok
podľa mňa to máš ok
len to všetko napíš do poznámok
v PDF súbore, ktorý som vytvoril som to uviedol, treba tam uviesť ešte niečo viac než som napísal? ak áno čo by bolo dobré tam ešte napísať?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ja by som tam ešte napísala, že od kedy dokedy pracoval v zahraničí, kde dosiahol hrubý príjem vo výške
a potom by som špecifikovala odvody a čistý príjem
na zdanenie som použil metodu vyňatia
2 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

stefan-s Pozri príspevok
ešte mám otázku: v osobitných záznamoch suma zdr. poistenia nemá byť: 1141,44? Ak by to tak bolo, môže mi to niekto len tak narýchlo skontrolovať? ďakujem.
Áno ja som sa tam pomýlila, už som to opravila aj v predchádzajúcom príspevku. Dp je ok, ešte snáď do poznámok uviesť celkové hrubé príjmy zo zahraničia - tých 13 920
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

stefan-s Pozri príspevok
v PDF súbore, ktorý som vytvoril som to uviedol, treba tam uviesť ešte niečo viac než som napísal? ak áno čo by bolo dobré tam ešte napísať?
Nezabudni vyplniť odd. XII.
2 0
Načítať ďalšie