Zavrieť

Porady

Novy vlastnik bytu sa nenahlasil u spravcu bytu. Ako ho k tomu prinutit?

Vlani som predala byt. Zmena prebehla uz aj v katastri. Novy vlastnik sa napriek dohode neprihlasil u spravcu bytu. Ten ziada dlzne platby odomna s tym, ze on bude evidovat byt pod mojim menom, pokial sa neprihlasinovy vlastnik. Ako prinutu noveho vlstnika, aby sa nahlasil u spravcu? Ma vobec spravca na takeho konanie narok?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

ela77 je offline (nepripojený) ela77

ela77
určite sa ohlási niekto s dobrou radou, ale keď si predala byt, tak si si predsa vyrovnala všetky platby dovtedajšie u správcu a odhlásila si sa, či nie? Nielen nový vlastník sa má prihlásiť, ale dovtedajší majiteľ bytu sa predsa musí odhlásiť práve pri vyrovnávaní si pohľadávok u správcu. Kto platil za ten celý rok od kúpy nájom a služby za užívanie spoločných priestorov a pod.? Kto platil vodu, elektrinu a plyn a pod čím menom. Toto všetko máš snáď už odhlásené a prešla zmena aj na tieto platby na nového vlastníka. To by potom mohli aj títo dodávatelia od teba žiadať platbu . Kto zaplatil mestu, alebo obci daň z bytu? Predsa nový majiteľ. Možno by stačilo ísť tento výpis na mesto vyžiadať a dodať ho správcovi.
žabča Vsetko ako pise verkaz prebehlo, nahlasit zmenu som bola osobne - napriek tomu mi spravca tvrdi, ze byt budu aj nadalej evidovat pod mojim menom, pokial sa neprihlasi novy majitel. Vraj odhlasit sa len tak neda. Tiez som vyrukovala s tym, ze povinnosti vo

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

verkaz
Pred prevodom bytu si mala predsa byť za správcom aby ti dal potvrdenie o tom, že nemáš dlh na platbách za byt, potrebné pre katastrálny úrad.
Pri odovzdávaní bytu ste si mali urobiť preberací a odovzdávací protokol o stave energií a jednu kópiu ste mali doručiť správcovi. Toto má slúžiť k vyúčtovaniu za plnenia.
Doručením tohoto protokolu si mala zároveň oznámiť, že byt má nového vlastníka. To, že tento sa nenahlásil, je čisto záležitosť nového vlastníka a správcu. Správca má možnosť zistiť - nahliadnúť aj na internetovej stránke katastrálneho úradu LV nového vlastníka.
V žiadnom prípade by nemal od Teba požadovať platby za dobu, kedy nie si vlastníčka bytu a ani byt evidovať na tvoje meno.
Môžeš mu aj dodatočne nahlásiť nového vlastníka, ktorého môže správca vyzvať na zaplatenie dlhu.
Dôležité je tiež to, čo máte dohodnuté v zmluve o spoločenstve alebo v zmluve o správe bytov.
Určité povinnosti vyplývajúce zo zmluvy si určite mala aj ty.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
žabča Pozri príspevok
Vlani som predala byt. Zmena prebehla uz aj v katastri. Novy vlastnik sa napriek dohode neprihlasil u spravcu bytu. Ten ziada dlzne platby odomna s tym, ze on bude evidovat byt pod mojim menom, pokial sa neprihlasinovy vlastnik. Ako prinutu noveho vlstnika, aby sa nahlasil u spravcu? Ma vobec spravca na takeho konanie narok?
Správca môže žiadať , čo len chce .......

Pred prevodom bytu si mala predsa byť za správcom aby ti dal potvrdenie o tom, že nemáš dlh na platbách za byt, potrebné pre katastrálny úrad.
Bez potvrdenia kataster ani nezačne predsa konať ....či ????......a ako žabča uviedla , zmena už v katastri prebehla ...

Na iné platby ( plyn , elektrina ) správca nemá dosah ....a pochybujem , že by starý majiteľ nebol tieto média prepísať nanového majiteľa ....


Čiže suma - sumárum by som mal správcu pekne v paži ...
misoft ...alebo aj na háku a nech sa správca s novým dožiera.
žabča Vsetko ako pise verkaz prebehlo, nahlasit zmenu som bola osobne - napriek tomu mi spravca tvrdi, ze byt budu aj nadalej evidovat pod mojim menom, pokial sa neprihlasi novy majitel. Vraj odhlasit sa len tak neda. Tiez som vyrukovala s tym, ze povinnosti vo

Novy vlastnik bytu sa nenahlasil u spravcu bytu. Ako ho k tomu prinutit?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.