Zavrieť

Porady

Naco mam narok po pol roku poberania podpory?

Dobry den, po 32 odpracovanych rokoch som sa prvykrat ocitla na podpore. Poberala som podporu pol roka ale teraz mi uz konci. Viete mi prosim Vas poradit naco mam pravo? Ake davke mozem poberat, na ake davky , prispevky mam nárok. Mam 57 rokov, zijem sama, som rozvedena. Dakujem Tamara
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, príspevok na bývanie ... je to cca vo výške 118,30 eur mesačne.

    tamara129 je offline (nepripojený) tamara129

    tamara129
    dakujem za skoru odpoved Xanti. Este mam otazku, este mam podporu mesiac a crta sa mi brigada. Mozem dalej poberat podporu a brigadovat popri?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano môžeš brigádovať a poberať podporu. Ale potom sa príjem z brigády ti zníži dávku v hmotnej núdzi. Tu sú podmienky http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    tamara129 je offline (nepripojený) tamara129

    tamara129
    Xanti, ale ked budem stale na podpore ten mesiac, tak nebudem poberat hmotnu nudzu. Nerozumiem velmi ako sa mi znizi prijem z brigady. Prepac,ak mi to pali pomaly Mozes mi to vysvetlit?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Počas podpory v nezamestnanosti sa Ti príjem nezníži. Ak by si poberala už dávku v hmotnej núdzi tak ti nemusí výjsť žiadna .. alebo ti ju budú krátiť.

    Naco mam narok po pol roku poberania podpory?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.