Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na manželku vs. prenajom bytu nadobudnutý pred manželstvom

Chcem Vás poprosiť o radu. Od r. 2011 som na rodičovskej dovolenke, v roku 2012 som čerpala dovolenku takže som mala aj príjmy podľa §5. Manžel je zamestnaný a má za celý rok príjmy podľa §5 a teda, má možnosť si uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku.

S manželom prenajímame byt, ktorý sme ale nadobudli pred manželstvom, vlastníme ho na polovicu. Ak by som polovicu príjmov z prenájmu zahrnula do môjho daňového priznania, moje vlastné príjmy sa zvýšia a tým sa nezdaniteľná časť, ktorú si manžel môže uplatniť, zníži (pokiaľ viem, aj príjmy z prenájmu sa považujú za vlastné príjmy, ale nie je možné pri nich uplatniť nezdan. časť).
Preto by bolo pre nás výhodné, aby si väčšinu príjmov z prenájmu zahrnul do daň. priznania manžel.

Otázka je - keďže nie je byt v BSM, je potrebné spísať nejakú zmluvu o rozšírení BSM alebo si môže tieto príjmy zahrnúť manžel do daň. priznania aj bez toho? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nezdaniteľná časť na manželku vs. prenajom bytu nadobudnutý pred manželstvom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.