Zavrieť

Porady

s.r.o živnosť

Dobrý deň,

Príklad:

Mesačný hrubý prijem je 2500 Eur.
Tovar nákup 1000 eur.
Benzín, mobil, a podobné záležitosti,reklama: 500 eur
Ročný hrubý prijem: 30000 eur
Náklady na tovar : 12000 eur
Ostatné náklady : 6000eur

-----------------------------------------------------------------------
Zaujímal by ma výpočet pre SZČO a pre s.r.o .. čo sa podľa Vás oplatí skôr pre tento rok pri tejto kombinácii.
S.r.o je jedno-osobová a dobrovoľný platca zdravotnej.

Plánujem podnikať niesom rozhodnutý či s.r.o alebo živnosť a ako každý sa snažím ušetriť, kde sa dá takže ma zaujíma z pohľadu účtovníctva čo sa mi oplatí viac ? a aký bude vymeriavací základ na ďalši rok pre socialku a zdravotku pri tom hrubom prijme. Najlepšie na tomto modelovom príklade. Vopred pekne ďakujem.
Usporiadat
enzo2k enzo2k

enzo2k je offline (nepripojený) enzo2k

mal by som taky dotaz. a aky by bol rozdiel keby ten co ma tu zivnost alebo sro bol dochodca a zisk by mal cca 4000eur rocne.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ak by mal obrat do 4000 € tak by nemusel platiť odvody do poisťovní a tým pádom nemusel mať sro... (viesť podvojné účtovníctvo, ľahšie sa ruší živnosť a pod... )
0 0
enzo2k enzo2k

enzo2k je offline (nepripojený) enzo2k

dakujem za odpoved ak by ta to velmi neobtazovalo mohol by si napisat ze ake odvody by som teda mal(pri zivnosti) ak by som mal ten zisk len 4000do roka? podotykam zisk a nie obrat ten by bol cca 22000eur.
este raz dakujem
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Platil by si minimálne poistné do SP vo výške 130,27 € + zdravotné poistenie 55,02 €... avšak ako dôchodcovi pri tak vysokom obrate + zisku, by sa oplatilo založiť sro, keďže odvody máš vyriešené ako poistenec štátu... ak by si bol človek v produktívnom veku bez iného zamestnania t.j. odvody by si nemal poriešené, bolo by pre teba výhodnejšie byť SZČO...
0 0
enzo2k enzo2k

enzo2k je offline (nepripojený) enzo2k

teraz nerozumiem, predtym si uviedol ze by som nemusel platit odvody a teraz ano to je kvoli tomu ze obrat je vyssi? ale ked je obrat vysoky to neznamena ze aj zisk je vysoky, ten bude len cca 200-300eur mesacne.
ved ked z toho zaplatim odvody nic mi neostane, to sa inak neda poriesit? ester raz dakujem za tvoj cas.
0 0