Zavrieť

Porady

Zaklad dane nizsi ako odpocitatelna polozka....DP A - co s tym?

Dobry vecer.
RAda by som sa poradila ....brat odisiel v januari na pol roka do Anglicka,v byvalom zamestnani sa dohodol,ze mu za cely minuly rok urobia DP.Nic sa vsak nedeje,Dp zatial neurobili.Aby sme nepresvihli termin,sadam si ktomu ja a potrebovala by som radu.
Pracoval 12 mesiacov u jedneho zamestnavatela.Celkovy prijem mal 3959 eur,uhrn na poistne spolu 531.Zaklad dane 3427eur,co je menej,ako nezdanitelna cast (3644).
Ked postupujem podla koloniek v DP,vychadza mi ,ze by mal dostat zamestnanecku premiu cca 41 eur.
Ratam a vyplnam spravne?
Dakujem za pomoc
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Zamestnávatel nerobí zamestnancovi DP. Ak do 15.2. nepožiadal o RZD, musí si DP podať sám.

kattus je offline (nepripojený) kattus

kattus
Veronika,
poziadal,ale nema o tom ziaden doklad,kopiu ziadosti,alebo daco,tak sa to bude tazko dokazovat.Navyse...este v decembri mu dali tlacivo o zarobku,boze,nenapadne ma nazov....a dohodnute to bolo tak,ze uctovnicka mu urobi DP,posle mu to domov,a on to poda (kedze je v UK,poda to otec).Nerozumiem tomu postupu,ale aj vlanito takto mali,je to mini firma s 2 zamestnancami,co ma problem platit aj odvody,resp.v socialke sme zistili,ze cele roky ich neplatia...ale to je o inom.
TAkze nakolko sa blizi termin podania DP,nechcem to nechat na nahodu a presvihnut ho,ale nechcem ani chybu urobit.....tak sa pytam,co s tym,ak zdanitelna polozka je nizsia ako odpocitatelna polozka.MA narok daco dostat od DU,alebo nie...ak ano,kam to napisat?Preddavky na dan nemal ziadne po cely rok.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
kattus Pozri príspevok
Veronika,
poziadal,ale nema o tom ziaden doklad,kopiu ziadosti,alebo daco,tak sa to bude tazko dokazovat.Navyse...este v decembri mu dali tlacivo o zarobku,boze,nenapadne ma nazov....a dohodnute to bolo tak,ze uctovnicka mu urobi DP,posle mu to domov,a on to poda (kedze je v UK,poda to otec).Nerozumiem tomu postupu,ale aj vlanito takto mali,je to mini firma s 2 zamestnancami,co ma problem platit aj odvody,resp.v socialke sme zistili,ze cele roky ich neplatia...ale to je o inom.
TAkze nakolko sa blizi termin podania DP,nechcem to nechat na nahodu a presvihnut ho,ale nechcem ani chybu urobit.....tak sa pytam,co s tym,ak zdanitelna polozka je nizsia ako odpocitatelna polozka.MA narok daco dostat od DU,alebo nie...ak ano,kam to napisat?Preddavky na dan nemal ziadne po cely rok.
Príklad na výpočet zamestnaneckej prémie nájdeš v poučení na vyplnenie DP.

kattus je offline (nepripojený) kattus

kattus
dakujem,to viem,lenze bezne DP nerobim,nie som ani od fachu a preto si overujem u skusenejsich,ci som dobre vyratala,resp ci to vobec JE zamestnanecka premia....

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ewita888
má nárok na ZP aká ti vyšla, ak mal v každom mesiaci zdanitelný príjem.. daň,kedže ako píšeš mu žiadne preddavky nestrhali, tak sa mu nemá aká vrátiť..

kattus je offline (nepripojený) kattus

kattus
ewita
dakujem,mesacne,cely rok,mal prijdem 329 nejake centy,nezdanovali mu nic,lebo to kazdy mesiac bolo vlastne menej ako je odpocitatelna.
dakujem velmi pekne za odpoved.

Zaklad dane nizsi ako odpocitatelna polozka....DP A - co s tym?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.