Zavrieť

Porady

Nezd. časť základu dane, základ dane vyšší ako 498.000.- Sk.

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu:
Zamestnávame občana, ktorého základ dane bude v roku 2007 vyšší ako 498.000.- Sk. V januári som mu dala odpočítateľnú položku, podpísal mi daňové vyhlásenie. Keď som si podrobnejšie preštudovala novelu zákona platnú od 1.1.2007, myslím že by bolo výhodnejšie, keby som mu odpočítateľnú položku nedávala, ale neviem ako to mám urobiť v praxi, či mu môžem zastaviť odp. položku vo februári 2007 a ako to mám poznačiť v daňovom vyhlásení, keď ho už podpísal.
Ďakujem za pomoc .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ernika,
    to je na zamestnancovi. Má nárok na odpočítateľnú položku počas roka. Len by si ho mohla upozorniť, že bude mať vysoký nedoplatok v RZD, že či neuvažuje zrušiť si u Teba odpočítateľnú položku.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Muška Pozri príspevok
    Ernika,
    to je na zamestnancovi. Má nárok na odpočítateľnú položku počas roka. Len by si ho mohla upozorniť, že bude mať vysoký nedoplatok v RZD, že či neuvažuje zrušiť si u Teba odpočítateľnú položku.
    Ak sa zamestnanec rozhodne neuplatňovať si ďalej nezdaniteľnú časť tak to uvedie vo vyhlásení v časti III. Je tam taká tabuľka kde sa zapisujú zmeny počas roka

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ak by sa "zriekol" odpoč. položky počas roka, nabudúci rok mu vyjde nižšší nedoplatok na dani. Nech si zváži on, čo je pre neho výhodnejšie.

    Nezd. časť základu dane, základ dane vyšší ako 498.000.- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.