Zavrieť

Porady

Zahranicna firma pre predaj softverových licencii

Caute ludia.

Mam jednu otazku. Ide o to ci je možne riesit podnikanie tymto sposobom.


Dokoncujem komercnu cast jedneho specializovaneho softwaru. Jeho aktualny uzivatelia (a asi aj buduci) su zo vsetkych kutov sveta. Im chcem predavat komernu cast vo forme licencii na pouzivanie cez autorsky zakon ako sam, tak cez dalsich predajcov. Hladam co najjednoduchsi sposob ako to vyriesit.


Podla toho co som zatial zistoval, bolo by to mozne riesit cez zalozenie offshore firmy (na predaj autorskych prav). Tato firma bude mat dosadeneho akcionara a riaditela a ja jej ako fyzicka osoba predam prava na pouzivanie a dalsi predaj tychto licencii. Moj kontakt s firmou bude cez tu licencnu zmluvu, kde si dohodneme ze vyplacanie bude napr. raz rocne podla poctu predanych licencii. Tuto strukturu nechcem primarne riesit pre znizovanie danoveho zatazenia (kedze to ma vyznam az pri vyssich ziskoch), ale skor pre ostatne benefity ktore teraz potrebujem (anonymita,vydavanie akcii firmy, jednoduchost zalozenia/vedenia). Na slovensku by som platil teda dane ako SZCO z jednej faktury za rok/dva. Firmu by som zalozil pravdepodobne na Seyshelloch.


Je to mozne riesit tymto sposobom. Moze pri tom nastat nejaky pravny problem? Pytam sa radsej aj tu lebo ak sa spytam firmy co tieto veci zaklada tak ta urcite povie ze nie je ziaden problem - vsetko sa da, kedze zodpovednost bude padat iba na mna.


Dopredu vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    da sa, len budes musiet byt szco a nezabudat vykonavat vsetky firemne veci (dosadeny akcionar, riaditel a ktokolvek fyzicky nepracuje, da ti power of attorney a vsetko je na tebe, len aby si nemyslel ze bude za teba makat).

    dalsia vec, spoločnosť je daňovým rezidentom tej krajiny, kde sa uskutocnuje jej riadenie, takze SR.

    len by ma zaujima preco zrovna seyshelly, existuje nejaky rozumny dovod?

    Zahranicna firma pre predaj softverových licencii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.