Zavrieť

Porady

Ako súd určí styk otca s 4 a pol ročným dieťaťom, ak ho otec videl naposledy, keď mal 3 mesiace a odvtedy sa oň nezaujímal?

Partner ma podvádzal už počas tehotenstva, keď sa malý narodil, ešte pár krát tu "nasilu" prišiel, pretože to chcela jeho matka, ale potom už kvôli svojej milenke nás ani nekontaktoval. K plneniu výživného ho musel zaviazať súd, pretože ani to nechce dobrovoľne. Vyhrážal sa, že nás oboch zabije. Ja som v súčasnosti už vydatá, s manželom sme chceli môjmu synovi zmeniť priezvisko, biologický otec samozrejme nesúhlasil. Syn vníma môjho manžela ako svojho otca, nakoľko môj manžel začal navštevovať našu domácnosť, keď mal 1 rok a viedli sme ho k tomu, prakticky, že je to jeho otec, keď ten biologický nejavil záujem. Súd mi udelil súhlas namiesto biologického otca, avšak on sa odvolal a podal na súd aj návrh na určenie styku otca so synom. Chcem vedieť, ako mu bude súd určovať styk, keď býva 300km od nás, dieťa ho vôbec nepozná, nakoľko v 3 mesiacoch ho videl naposledy a ja mu bez mojej prítomnosti syna nevydám, nakoľko je veľmi senzitívny a je na mňa citovo naviazaný. Keď plače, plače tak, že stráca dych ( ak by sme mu nepomohli nadýchnuť sa, došlo by k postupnému odumieraniu mozgových buniek), plače za mnou dokonca aj keď je pri mojej matke, ktorá sa takmer denne o neho starala. Neviem si predstaviť, že si ho bude brávať na víkendy 300 km odomňa, ja doma asi zošaliem za ten čas, nie preto, že by som mu ho nechcela ukázať, ale preto, že by som sa o neho bála. Poraďte prosím. Som zúfalá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    dieťa bude zastupovať kolízny opatrovník (ÚPSVaR), všetko toto povedz kolíznemu. Ide o relatívne malé dieťa, takže sa súd bude riadiť názorom kolízneho opatrovníka a režimom maloletého. Ako rozhodne súd, Ti nikto dopredu nepovie.

    lenus90 je offline (nepripojený) lenus90

    lenus90
    To ja viem,ze ho bude zastupovat kolizny opatrovnik,nie je to predsa prve sudne konanie... vyzivne,zvysenie vyzivneho,suhlas sozmenou priezviska... Zaujimalo by ma,ci existuje nejaky judikat. Viem ze zakazat mu nemozem,ale chcem,aby to bolo v mojej pritomnosti. A dakujem moc za odpoved

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    lenus90 Pozri príspevok
    To ja viem,ze ho bude zastupovat kolizny opatrovnik,nie je to predsa prve sudne konanie... vyzivne,zvysenie vyzivneho,suhlas sozmenou priezviska... Zaujimalo by ma,ci existuje nejaky judikat. Viem ze zakazat mu nemozem,ale chcem,aby to bolo v mojej pritomnosti. A dakujem moc za odpoved
    o čom judikát? navrhovať svoju prítomnosť pri styku môžeš, súd ti nemusí vyhovieť

    Auri je offline (nepripojený) Auri

    Auri
    Priprav si na papier dôvody, prečo trváš na styku za tvojej prítomnosti. Jasne, zreteľne, logicky. Nervy urobia na súde svoje, preto na papier. Aby si bola pripravená. Môžeš niečo dôležité zabudnút. Nik ti ale nezaručí ako súd rozhodne. Vždy sa však môžeš odvolať. To by ťa mohlo trocha upokojiť. Pevné nervy. Chápem ťa až príliš.

    Ako súd určí styk otca s 4 a pol ročným dieťaťom, ak ho otec videl naposledy, keď mal 3 mesiace a odvtedy sa oň nezaujímal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.