Zavrieť

Porady

Je mozne prehravat film vo Full HD cez usb port na TV s externeho HDD????

Mam kamarata co ma Full HD Led TV ma tam usb porty a ma externy HDD pripoji ho ku TV ale filmy s vysokym rozliskom tam nejdu je to dako obmedzene (iba .avi )alebo ako to chapat je to film s rozlisenim 1920:1080 alebo vcom robime chybu ??
za odpoved dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    bodliak Pozri príspevok
    Prepáč, aj keď USB 2.0 v reále prenesie podstatne menej, ako teoretických 480 Mbit/s, dajme tomu nech len 160,
    dátový tok Full HD bude niekde maximálne na 40 až 50 Mbit/s.
    blue ray ako standard ma datovy tok 36Mbit/s
    bezne fullHD mkv ripi maju tak okolo 12Mbit/s

    samsung oceanic demo ma 40Mbit/s, cez usb 2.0 chodi bez problemov

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    To je aky TV? a aky format filmu? Telkace nie vsetko musia prehrat...takze aj na toto treba mysliet. Kup nejaky lacny multimedialny prehravac a don pichni HDD

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mam kamarata co ma Full HD Led TV ma tam usb porty a ma externy HDD pripoji ho ku TV ale filmy s vysokym rozliskom tam nejdu je to dako obmedzene (iba .avi )alebo ako to chapat je to film s rozlisenim 1920:1080 alebo vcom robime chybu ??
    Dátový tok - dátová priepustnosť. Ak telka má vstup USB 2.0 - darmo tam pcháte HDD s FULL HD filmami - USB to neprepustí.
    Ak by však telka mala USB 3.0 a HDD tiež - to by už šlo - dátová priepustnosť by postačovala.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    misoft Pozri príspevok
    Dátový tok - dátová priepustnosť. Ak telka má vstup USB 2.0 - darmo tam pcháte HDD s FULL HD filmami - USB to neprepustí.
    ale prepusti, a bez problemov

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    misoft Pozri príspevok
    Dátový tok - dátová priepustnosť. Ak telka má vstup USB 2.0 - darmo tam pcháte HDD s FULL HD filmami - USB to neprepustí.
    Ak by však telka mala USB 3.0 a HDD tiež - to by už šlo - dátová priepustnosť by postačovala.
    Prepáč, aj keď USB 2.0 v reále prenesie podstatne menej, ako teoretických 480 Mbit/s, dajme tomu nech len 160,
    dátový tok Full HD bude niekde maximálne na 40 až 50 Mbit/s.

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    2 roky stary samsung (s este CCFL podsvietenim) mi prehra FULL HD filmy cez usb 2 bez problemov. Aj mkv. Co za znacku TV to ma ten kamarat?

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    V USB problem nevidim ani ja, skor v nepodpore daneho formatu (pravdepodobne mkv.). Na strankach Samsungu je mozne stiahnut aktualizaciu na dane TV stiahnutim na USB a naslednym aktualizovanim priamo v TV (tu odporucam postupovat podla navodu ktory tam je napisany). V menu TV Samsung je moznost aktualizovat softver z USB. Mozes to skusit, ale ani toto ti nemusi pomoct.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    lenže treba myslieť aj na to, že dátový tok nie je plynulý, ale nárazový, skokový a to, čo vy uvádzate je priemer...

    ďalšia vec je, a myslím že práve tento problém máte, že proste nejaký formát TV síce dokáže dekódovať, ale veeeeľmi pomaly, proste nedostačujúco a tým pádom to môže sekať.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nandrolon Pozri príspevok
    lenže treba myslieť aj na to, že dátový tok nie je plynulý, ale nárazový, skokový a to, čo vy uvádzate je priemer...

    ďalšia vec je, a myslím že práve tento problém máte, že proste nejaký formát TV síce dokáže dekódovať, ale veeeeľmi pomaly, proste nedostačujúco a tým pádom to môže sekať.
    Aj keby mal VBR, také skoky tam nie sú.
    On sa nesťažuje na sekanie, ale na to, že mu idú iba AVI. Podľa mňa mu telka nepodporuje kodek, v ktorom to má na HDD.
    Nezvaľujte to na USB.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ak mu to vôbec nechce prehrať, teda sa na tv nezobrazí NIČ iba čierna plocha, tak je to samozrejme bez debaty kodek, teda procesor to nevie dekódovať...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    to, akú ma súbor príponu nič nevypovedá o použitom kodeku.
    môže to byť xvid, divx, h.264 a milión ďalších
    ak by si ten súbor pomenoval aj .txt aj tak by ti ho prehralo, pokiaľ to bude v kodeku ktorý ti TV podporuje...

    Prípony slúžia iba na hrubú nápovedu operačným systémom, ktoré programy majú spúšťať pri otváraní konkrétneho súboru, aby ti napríklad mp3 neotváralo vo worde, hoci natvrdo sa to dá aj nastaviť, ale bude to pre word nezmysel s ktorým si neporadí...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.