Zavrieť

Porady

ukradli mi pozemok - list vlastnictva

ja mam taky problem...byvam v dedine v rodinom dome,a mame aj dost velku zahradu... asi pred 50 rokmi si moj dedo vymenil pozemok s istym clovekom s tejto dediny pretoze im to viac vyhovovalo. Lenze nemame o tom ziaden doklad, len si to proste vymenili, bolo to este za komunizmu.Bola to len taka ustna dohoda.Moj dedo a ten druhy dotycny uz neziju a minuly rok taky cas,som sla do zahrady a sused mi oznamil, ze zahrada uz nieje moja,ze tam bola ista zena a ukazala mu list vlastnictva.Za nami vobec nebola.Ta dotycna pracuje na sude tak to nemala tazke si vybavit. Neviem co mam robit pretoze zahrada bola napisana este na tom muzovi ktory si s nami zahradu vymenil,proste sme spravili chybu ze sme to na seba vtedy neprepisali. Ale koho by napadlo ze niekto take nieco spravi,ked ta zahrada bola vyse 50 rokou zauzivana,sadilo sa tam. A ona sa tam uz dnes pomaly buduje.
Usporiadat
spiddy spiddy

spiddy je offline (nepripojený) spiddy

urcite v roku 2012 .lebo v roku 2011 bolo este na kastastri vedeni moj nebohy dedo ako najomca.neviem to zistit na kasterportali lebo neviem cislo jej listu vlastnicta
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

anlira Pozri príspevok
Prepáčte mi, že sa vám tu ostatným do tejto temy vkladám, ale som zvedavá, ako si obyčajný občan môže nájsť na LV titul nadobudnutia. Mne sa to nikdy nezobrazilo. Nie som notár, exekútor, prokurátor, atď. Teda si myslím, že sa to zobrazuje len tým, ktorí si zato vopred zaplatia.
stačí pozorne čítať a áno, zobrazuje sa to vo výpise aj tebe
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Milá moja -je tam! A aj vo výpise z "katasterportal"u. A ani platiť netreba - je to satarmo.
1 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

anlira Pozri príspevok
Prepáčte mi, že sa vám tu ostatným do tejto temy vkladám, ale som zvedavá, ako si obyčajný občan môže nájsť na LV titul nadobudnutia. Mne sa to nikdy nezobrazilo. Nie som notár, exekútor, prokurátor, atď. Teda si myslím, že sa to zobrazuje len tým, ktorí si zato vopred zaplatia.
ani ja nie som, ale vytiahni si list vlastníctva a všetko pozorne čítaj. Nájdeš tam okrem iného aj riadok TITUL NADOBUDNUTIA, ktorý vyjadruje, na základe čoho je tam vlastník zapísaný. Napr, kúpna zmluva č. 11/2013, alebo rozhodnutie č. 5235/2013, PVZ 333/2013, alebo darovacia zmluva...... Keď tomu porozumieš, tak potom si schopný z toho vyčítať aj to, kedy a v ktorom roku to bolo zapísané na katastri, to je to PVZ....
2 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

spiddy Pozri príspevok
urcite v roku 2012 .lebo v roku 2011 bolo este na kastastri vedeni moj nebohy dedo ako najomca.neviem to zistit na kasterportali lebo neviem cislo jej listu vlastnicta
číslo LV sa nemenilo, vyhľadaj číslo LV, kde mal byť zapísaný tvoj dedo
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Anlira, veď na LV je vždy zobrazený titul nadobudnutia: kúpa, darovacia zmluva, osvedčenie o dedičstve.....
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

spiddy Pozri príspevok
urcite v roku 2012 .lebo v roku 2011 bolo este na kastastri vedeni moj nebohy dedo ako najomca.neviem to zistit na kasterportali lebo neviem cislo jej listu vlastnicta
na katasterportal hľadaj cez vlastníka, však asi ho poznáš.
0 0
anlira anlira

anlira je offline (nepripojený) anlira

Srdečná vďaka všetkým za super rýchlu odpoveď! Idem lustrovať. :-)
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

spiddy Pozri príspevok
urcite v roku 2012 .lebo v roku 2011 bolo este na kastastri vedeni moj nebohy dedo ako najomca.neviem to zistit na kasterportali lebo neviem cislo jej listu vlastnicta
Píšeš, že dedo vymenil svoj pozemok za pozemok, ktorý ste dlhé roky užívali. Ak sa dedo a potom aj vy cítil vlastníkom, prečo mal v LV zapísané, že je nájomca. Nájomca nie je vlastník a nemôže o sebe tvrdiť, že daný pozemok užíval v dobrej viere že je jeho. Už z uvedeného vyplýva, že je nájomca. A miestne dane platí zvyčajne ten, kto pozemok užíva. Práve to, že v LV je uvedené, že dedo bol nájomca vás vylučuje ako vlastníkov. Informuj sa u vlastníkov pozemku alebo ich právnych nástupcov. Možno práve oni dotyčnej pani podpísali vydržanie. A kde je váš pôvodný pozemok?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

[QUOTE=Erzebeth;2293080]Píšeš, že dedo vymenil svoj pozemok za pozemok, ktorý ste dlhé roky užívali. Ak sa dedo a potom aj vy cítil vlastníkom, prečo mal v LV zapísané, že je nájomca. Nájomca nie je vlastník a nemôže o sebe tvrdiť, že daný pozemok užíval v dobrej viere že je jeho. Už z uvedeného vyplýva, že je nájomca. A miestne dane platí zvyčajne ten, kto pozemok užíva. Práve to, že v LV je uvedené, že dedo bol nájomca vás vylučuje ako vlastníkov. Informuj sa u vlastníkov pozemku alebo ich právnych nástupcov. Možno práve oni dotyčnej pani podpísali vydržanie. A kde je váš pôvodný pozemok?[/QUOTE]



no ved toto som sa pytala hned na zaciatku...bojujte aspon o ten.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

Zadávateľka ani sama nevie, ako to je a žiada poradiť. Najprv nech si zistí SKUTOČNOSTI, z ktorých sa dá reálne vychádzať a nie, že ona si na 100% myslí, že ho získala vydržaním, ale výpis z LV si nájsť nevie, kde to bude mať čierne na bielom.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Mozno to nebudes povazovat za radu, ale myslim si, ze je to ta najlepsia rada a urobila by si najlepsie, keby si sa obratila na nejakeho dobreho pravnika v oblasti pozemkoveho prava, ktory sa nielen vyzna, ale aj veci poriesi ako sa najlepsie da. Urcite podla mna nic nepreplatis. ;-)
2 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

... nechapem, ze preco zadavatelka nevyuzila moznost ist na prislusnu spravu katastra a zistit bud v pozemkovej knihe povodne zapisy, alebo na dokumetacii v liste vlastnictva zapisane udaje ... podla toho, co zisti moze dalej konat ...
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

olybaba Pozri príspevok
... nechapem, ze preco zadavatelka nevyuzila moznost ist na prislusnu spravu katastra a zistit bud v pozemkovej knihe povodne zapisy, alebo na dokumetacii v liste vlastnictva zapisane udaje ... podla toho, co zisti moze dalej konat ...
Mne to pripadá, že to bol aprílový žart, urobil si niekto z PORADY srandu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať