Zavrieť

Porady

ukradli mi pozemok - list vlastnictva

ja mam taky problem...byvam v dedine v rodinom dome,a mame aj dost velku zahradu... asi pred 50 rokmi si moj dedo vymenil pozemok s istym clovekom s tejto dediny pretoze im to viac vyhovovalo. Lenze nemame o tom ziaden doklad, len si to proste vymenili, bolo to este za komunizmu.Bola to len taka ustna dohoda.Moj dedo a ten druhy dotycny uz neziju a minuly rok taky cas,som sla do zahrady a sused mi oznamil, ze zahrada uz nieje moja,ze tam bola ista zena a ukazala mu list vlastnictva.Za nami vobec nebola.Ta dotycna pracuje na sude tak to nemala tazke si vybavit. Neviem co mam robit pretoze zahrada bola napisana este na tom muzovi ktory si s nami zahradu vymenil,proste sme spravili chybu ze sme to na seba vtedy neprepisali. Ale koho by napadlo ze niekto take nieco spravi,ked ta zahrada bola vyse 50 rokou zauzivana,sadilo sa tam. A ona sa tam uz dnes pomaly buduje.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

a od koho to nova majitelka vlastne kupila?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no ale ved to co bolo vymenene tym padom musi byt prepisane na vas.ked ona ma to povodne,vy musite vymahat to vase povodne-z pred 50-tich rokov.ci nie?potom neostanete bez pozemku.
0 0
spiddy spiddy

spiddy je offline (nepripojený) spiddy

ten pozemok bol na katastri vedeny tak, ze moj dedo tam bol ako najomnik...a nie oni to vobec neprepisovali,proste vtedy to bolo tak poznali si tak si spravili taku ustnu dohodu.a este som zabudla dopisat ze za celych vyse 50 rokoch sme platili kazdy rok poctivo danovy poplatok...no chcela by som si to vymahat spät len sa bojim ze ten sud prehram kedze pracuje na sude a na s´dost vysokej pozicii.a ten pozemok vobec nekupila,zaplatila iba za to ze sa ten pozemok prepisal na nu aj to neviem kde
0 0
gi.ka gi.ka

gi.ka je offline (nepripojený) gi.ka

Na každom liste vlastníctva je uvedený okrem iných náležitostí aj "titul nadobudnutia" . Pokiaľ viete číslo parcely, tak si cez Kataster portál môžete zistiť - či bola predmetná parcela nadobudnutá kúpu, darom, výmenou, vydržaním,... atď . V posledných rokoch sa často riešia podobné prípady na základe Rozhodnutia o vydržaní v rámci tkz. ROEP
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

čo tu furt splietať o pracovníčke súdu a vybavovaní, proste vlastník pozemku bol niekto iný a takto to bolo zapísané aj na LV, sama píšeš: "pretoze zahrada bola napisana este na tom muzovi ktory si s nami zahradu vymenil,proste sme spravili chybu ze sme to na seba vtedy neprepisali." Ona si nemusela nič vybavovať, proste ho kúpila alebo zdedila po oprávnenom vlastníkovi a hotovo

pozri si LV na základe akého právneho titulu ho získala do vlastníctva
0 0
spiddy spiddy

spiddy je offline (nepripojený) spiddy

Ona pozemok nadobudla vydrzanim
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

spiddy Pozri príspevok
Ona pozemok nadobudla vydrzanim
vydrzanim ste ho mohli nadobudnut vy, nie niekto iny, vy ste pozemok uzivali v dobrej viere, ze je vas, vy ste zan platili dane ..
to nadobudnutie mozete napadnut na sude ....
1 0
spiddy spiddy

spiddy je offline (nepripojený) spiddy

preto furt splietam o pracovnicke na sude, pretoze viem ze ked sa do toho pustim a ona je asistentka sudkyne na nasom sude,asi sa z nimi dobre pozna a asi by som to tazo vyhrala.mozu byt aj zakony aj nwm co.dnes uz niesu ludia ako kedysi. Moj dedo je v LV len ako najomnik, aj to uz nezije,a ona si ten pozemok ziskala vydrzanim na 100% pretoze viem ze ona za ten pozemok konkretne nedala ani cent.a zdedit ho uz duplom nemohla ani nemala po kom,pretoze ona je z nasej dediny a rozpravala som sa z nou o tom,lepsie povedana hadala
0 0
spiddy spiddy

spiddy je offline (nepripojený) spiddy

mohla som ale ja som o tom ani nevedela, nejak sme to neriesili...ano mohla som ,len potom nechapem ako si to mohla nadobudnut celkom cudzia osoba
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

spiddy Pozri príspevok
preto furt splietam o pracovnicke na sude, pretoze viem ze ked sa do toho pustim a ona je asistentka sudkyne na nasom sude,asi sa z nimi dobre pozna a asi by som to tazo vyhrala.mozu byt aj zakony aj nwm co.dnes uz niesu ludia ako kedysi. Moj dedo je v LV len ako najomnik, aj to uz nezije,a ona si ten pozemok ziskala vydrzanim na 100% pretoze viem ze ona za ten pozemok konkretne nedala ani cent.a zdedit ho uz duplom nemohla ani nemala po kom,pretoze ona je z nasej dediny a rozpravala som sa z nou o tom,lepsie povedana hadala
vyjadruj sa presne, ty si myslíš, že ho vydržala, alebo si to vyčítala z LV?
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

ivka70 Pozri príspevok
vydrzanim ste ho mohli nadobudnut vy, nie niekto iny, vy ste pozemok uzivali v dobrej viere, ze je vas, vy ste zan platili dane ..
to nadobudnutie mozete napadnut na sude ....
neužívali v dobrej viere, lebo boli iba nájomníkmi
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na vydržanie musí spĺňať určité kritéria - myslím 10 rokov a dobrú vieru, alebo svedkov. Vy máte dobrú vieru, viac ako 10 rokov, v LV poznamenané prenájom, možno i svedkovia sa nájdu a ešte doklady o platení daní - a to sú listinné dôkazy. Na základe toho môžete napadnúť rozhodnutie o vydržaní - pretožre ona možno má reči, ale len to - nech dokáže, že 10 rokov obhospodarovala ten pozemok, ako keby bol jej. A keď neuspejete nižšie, hnať to vyššie.
4 0
spiddy spiddy

spiddy je offline (nepripojený) spiddy

na 100% viem, ze si ho ziskali vydrzanim...a urcite sme ho vyuzivali v dobrej viere, ja som nemala sajnu o tom ze ta zahrada nieje prepisana pretoze moj dedo uz davno nezije a mne to nemal kto povedat...
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

spiddy Pozri príspevok
Ona pozemok nadobudla vydrzanim
pozri si, v ktorom roku bol vykonaný titul nadobudnutia -vydržaním. Ak to nie je po 3 rokoch, tak tento prípad môžeš otvoriť aj podaním protestu cez prokuratúru. T.j. predložíš podnet na preskúmanie opodstatnenosti vlastníckeho práva k pozemku. Či notár konal v zmysle zákona, či bola dodržaná litera zákona pre vydržanie preskúma prokurátor. Ty splňaš ako jednu s podmienok pre vydržanie a to je užívanie pozemku-nehnuteľnosti viac ako 10 rokov?.
0 0
spiddy spiddy

spiddy je offline (nepripojený) spiddy

no jasne chapem, takze sa to da chapat aj ta , ze ona si to kludne mohla sfalsovat...pretoze urcite neuzivala pozemok 10 rokov ani rok ho neuzivala,neplatila dan a nemoze mat ani svedkou,pretoze ten ktory by jej to dosvedcil by krivo svedcil.A ako to myslis hnat vyssie?
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

spiddy, otvor katasterportal, nájdi list vlastníctva s novým menom vlastníka a pozri v ňom v riadku titul nadobudnutia, pod akým notárskym zápisom je to a pod akým číslom záznamu v katastri a v ktorom roku to bolo zapísané.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

spiddy Pozri príspevok
no jasne chapem, takze sa to da chapat aj ta , ze ona si to kludne mohla sfalsovat...pretoze urcite neuzivala pozemok 10 rokov ani rok ho neuzivala,neplatila dan a nemoze mat ani svedkou,pretoze ten ktory by jej to dosvedcil by krivo svedcil.A ako to myslis hnat vyssie?
nepíš a ani nehovor o sfalšovaní. Radím Ti, aby si si vytiahla list vlastníctva cez katasterportal a z neho sa dozvieš, kedy ten pozemok bol zapísaný na nového vlastníka. Do 3. rokov od zápisu na katastri, máš právo predložiť na prokuratúru podnet na preskúmanie toho notáskeho osvedčenia, tam je aj číslo toho osvedčenia, ktorý je uvedený na liste vlastníctva. Na to je pre občana prokuratúra, ktorá prešetrí dodržanie zákonnosti pre vydržanie.
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Zrejme pozemok získala pri ROEP ...
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

spiddy, zistila si v ktorom roku to bolo na katastri zapísané
0 0
anlira anlira

anlira je offline (nepripojený) anlira

branislavp Pozri príspevok
spiddy, otvor katasterportal, nájdi list vlastníctva s novým menom vlastníka a pozri v ňom v riadku titul nadobudnutia, pod akým notárskym zápisom je to a pod akým číslom záznamu v katastri a v ktorom roku to bolo zapísané.
Prepáčte mi, že sa vám tu ostatným do tejto temy vkladám, ale som zvedavá, ako si obyčajný občan môže nájsť na LV titul nadobudnutia. Mne sa to nikdy nezobrazilo. Nie som notár, exekútor, prokurátor, atď. Teda si myslím, že sa to zobrazuje len tým, ktorí si zato vopred zaplatia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať