Zavrieť

Porady

Akú hotovosť so sebou približne na 13 dní na dovolenku?

chcem podnikať
Dobrý večer prajem, chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti s míňaním peňazí na dovolenke, ideme na 10 nocí do Grécka, máme zaplatenú polpenziu v hoteli. Nechcem vedieť koľko sa môže minúť, veď keď sú peniaze tak sa dá, len sa chcem opýtať "tých skromnejších" s akou minimálnou sumou pri uskromnení sa môže počítať. Ideme 2 dospelí a 4 ročné dieťa. Ďakujem za všetky rady a príspevky.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som nikdy nebrala so sebou veľkú hotovosť, kvôli bezpečnosti, ved sú platobné karty.
takže možno v prepočte 100 Sk na deň, skôr drobné, to sa minie na pláži, alebo v stánkoch prípadne v obcchodíkoch na malinovky, zmrzliny, nie všade berú karty resp. akceptujú pri malých platbách.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

To: KEJKA

CCA 3 eurá na deň vystačí akurát tak na pohľadnice....

Ja by som povedal,že tak 10-15 eur na deň a aj to sa treba uskromniť, realne tak 25-30 eur na deň
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

KEJKA Pozri príspevok
ja som nikdy nebrala so sebou veľkú hotovosť, kvôli bezpečnosti, ved sú platobné karty.
Hmm, karty kvôli bezpečnosti? Kolega bol na dovolenke, jeden jediný krát použil kartu a po návrate zistil že nakupoval nábytok a elektroniku v Andalúzii a účet vybielený.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Takéto otázky mám najradšej kto má vedieť koľko zmrzliny a pivka si dáš denne? Na koľko a akých výletov pojdeš?koľko suvenírov nakúpiš? zober 200 EUR/deň možno bude dosť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja len "bezpečnostných" 100 evri (či v sk alebo inde), ostatok sa dá vybrať z atm
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

expeeert Pozri príspevok
Hmm, karty kvôli bezpečnosti? Kolega bol na dovolenke, jeden jediný krát použil kartu a po návrate zistil že nakupoval nábytok a elektroniku v Andalúzii a účet vybielený.
mal si dať pred zadávaním pin-u ray bany dolu a bystrým slovenským okom skontrolovať bankomat
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Nevyberal z bankomatu, niečo kupoval a kartu dal jednému chlapíkovi za pultom. Vtedy ešte nevedel, že si má dať na niečo také pozor. Banka mu peniaze vrátila, preukázal sa pasom, kde mal už pečiatku návratu a nábytok "kupoval" po tomto dátume. Presne aj vedel kde ho okradli, lebo tú kartu použil len ten jeden krát.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

visa atm locator
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja tiez neoblubujem a nespolieham sa na karty,hotovost je istejsia,aspon na zaciatok pobytu a potom v polovici pobytu vybrat dalsiu hotovost v nejakej banke.

Ratam priblizne:
-min. 3x za den pojdete vsetci na nejaku malinovku
-min. 1x denne bude dieta chciet nejaku zmrzlinu, nanuk,alebo sladkost
-pri polpenzii bude treba nieco lahke zjest aj cez den, tj. nejake ovocie,pizza,salat a pod.
-k veceri si tiez budete chciet dat nieco na pitie
-ak ste kavickari, tak aj nejaku tu kavu cez den
-vecer urcite nebudete sediet na hoteli, pojdete sa prejst,takze opat nieco na pitie, mozno pohar vina,pivo, ci nealko
- na pouzitie WC pocas cesty,ci neskor tiez treba mat vzdy nejake eura
- ak sa cestuje autobusom,casto sa robia cestou nejake "zberacky do kasicky" napr.pre sofera,myto, ci podobne

-dovolenku si asi budete chciet aj trochu skulturnit, takze nieco stoja aj vstupy do muzeii, hist.pamiatok,vylet lodkou a pod./nemusi byt/
- nejake pohladnice, ci suveniry,ci drobnosti pre dieta.../nemusi byt/
- obcas mozno nejaky tringelt pre obsluhu+pouzitie lehatiek, ci slnecnika/nemusi byt/

Takze si to skus preratat a samozrejme si nadhod nejaku rezervu pre nepredvidane okolnosti...
0 0
Mrenek Mrenek

Mrenek je offline (nepripojený) Mrenek

1000eur
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ja mám kopec skúseností z krajín, ked ani karty, ani šeky nefungujú.
Berie sa len keš, aj to v rôznych menách, lebo niekto radšej USD, niekto aj Euráče.
A tie výmenné kurzy... Zameníš 100 Eur a ideš s taškou plnou balíčkov miestnej meny.
Kurz bol ruším 35.000 za euro, nemali väčšie ako päťstovky.

Grécko pri skromnosti sa dá aj s 20 € / deň.
0 0
SVK SVK

SVK je offline (nepripojený) SVK

Pri predpoklade, ze nejdete vlastnym autom ale autobusom staci pri skromnosti priblizny odhad:
2 os. x 15 EUR (lahky obed + 1,5 litra nealko na os.) dieta je v tom + 10 EUR ostatne (zmrzlina, kava a pod.), teda cca. 40 EUR na den x 11 dni = 440 EUR. 200 EUR by mala byt minimalna rezerva v hotovosti na osetrenie, lieky a pod (poistovna preplati az po navrate). Na karte je dobre mat k dispozicii dalsich aspon 300 EUR ku koncu pobytu, ak sa nahodou nestihne autobus a je potrebne riesit dorpavu do SR. Celkovo teda aspon 640 EUR v hotovosti, rozlozene na viac miestach (nie v jednej penazenke) + karta min 300 EUR. S mensim rozpoctom by som uz neodporucal cestovat s dietatom. Ak sa ide cez CK, da sa ist s min. rezervou, vedia riesit cez rodinu na Slovensku i stratu hotovosti (pribuzni zlozia hotovost na pobocke a delegat vyplati klientovi).
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

expeeert Pozri príspevok
Nevyberal z bankomatu, niečo kupoval a kartu dal jednému chlapíkovi za pultom. Vtedy ešte nevedel, že si má dať na niečo také pozor. Banka mu peniaze vrátila, preukázal sa pasom, kde mal už pečiatku návratu a nábytok "kupoval" po tomto dátume. Presne aj vedel kde ho okradli, lebo tú kartu použil len ten jeden krát.
a to bolo kedy "v stredoveku"
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja som tiež po návrate z dovolenky, OKAMŽITE zmenil PIN na bankovej karte...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Indeed Pozri príspevok
Ja som tiež po návrate z dovolenky, OKAMŽITE zmenil PIN na bankovej karte...
Citacku na karty moze mat pod trickom,alebo koselou aj pokladnik v tescu....ale aj inde....ani nevies a udaje už ma...
Som zvedava kedy sa na SK nabehne na platbu kartou tak aby som svoj majetok- kartu nemusela dat do papŕč pokladnikovi....napr.tak ako je to v At...
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lujza.j Pozri príspevok
Citacku na karty moze mat pod trickom,alebo koselou aj pokladnik v tescu....ale aj inde....ani nevies a udaje už ma...
Som zvedava kedy sa na SK nabehne na platbu kartou tak aby som svoj majetok- kartu nemusela dat do papŕč pokladnikovi....napr.tak ako je to v At...
jedna z možností v sk je aktivovanie "))))"
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

indeed, ak máš povolené platby cez internet, nehovorím INTERNET BANKING, ale platby číslom na karte, tak žiaden PIN netreba.

S úplným číslom karty si zaplatíš hocičo hocikde vo svete...

Štandardne býva táto služba v niektorých bankách blokovaná, napríklad ja ju mám povolenú kvôli paypalu.

Ak Vám na účet chodí výplata a k tomu účtu máte kartu, na ktorú máte naviazaný paypal /čo je úplne bežný prípad/ tak stačí ak pokladník má niekde položený foťák s natáčaním, prípadne malú skrytú kamerku, ktorá zosníma číslo karty a už ste v r**i...

Aj kvôli tomu som mal niekoľko rokov väčšiu časť toho čísla prelepeného nepriesvitnou páskou, na novej som to ešte neprelepil, ale už idem...
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lujza.j Pozri príspevok
Citacku na karty moze mat pod trickom,alebo koselou aj pokladnik v tescu....ale aj inde....ani nevies a udaje už ma...
Som zvedava kedy sa na SK nabehne na platbu kartou tak aby som svoj majetok- kartu nemusela dat do papŕč pokladnikovi....napr.tak ako je to v At...
Napr. v LIDL-i je to uplne bežné...

Kartu máš stale na očiach...
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

Indeed Pozri príspevok
To: KEJKA

CCA 3 eurá na deň vystačí akurát tak na pohľadnice....

Ja by som povedal,že tak 10-15 eur na deň a aj to sa treba uskromniť, realne tak 25-30 eur na deň
Záleží čo má v polpenzii.
Lebo slnečník - - cca 7 €.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Indeed Pozri príspevok
Napr. v LIDL-i je to uplne bežné...

Kartu máš stale na očiach...
to áno to je asi jediná lastovička..., ale nie vždy sa tvária súhlasne, že si ju môžeš obsluhovať sám...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať