Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku pri nástupe-pomože mi nejaký/á personalista/tka?

Dobrý deň, mala by som takú otázku na personalistov. Aké možnosti majú čisto nový zamestnanci vo veci, čo sa týka voľna (mimoriadneho) v prvých troch mesiaca, kým ma nárok na dovolenku?? Neplatené voľno? Paragraf?
Naposledy upravil Dav : 25.04.13 at 18:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Dovolenka u zamestnancov, ktorí neodpracovali 60 dní : § 105 Zákonníka práce - 1/12 za odpracovaných 21 dní.
    Ak nie je nárok na platené voľno s náhradou mzdy, ani ZC neodpracoval 21 dní, je možnosť, ak to charakter práce umožňuje, nadpracovať si potrebné hodiny. Zamestnanec bude namiesto dovolenky čerpať náhradné voľno. Ak sa nedá použiť ani jedna z týchto možností, ani platené voľno s náhradou mzdy, potom bude mať zamestnanec neplatené voľno. Upozorňujem na povinnosti voči SP a ZP. Za dobu neplateného voľna si ZC sám platí zdravotné odvody.
    Pozri aj tému http://www.porada.sk/t195952-neplatene-volno.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kuriatkomalinke Pozri príspevok
    Dobrý deň, mala by som takú otázku na personalistov. Aké možnosti majú čisto nový zamestnanci vo veci, čo sa týka voľna (mimoriadneho) v prvých troch mesiaca, kým ma nárok na dovolenku?? Neplatené voľno? Paragraf?
    Dôvod a rozsah poskytnutia voľna ? Je predpoklad, že vo firme zotrvajú po uplynutí skúšobnej doby ?

    Nárok na dovolenku pri nástupe-pomože mi nejaký/á personalista/tka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.