Zavrieť

Porady

Ako sa pripraviť na "peľovú alergiu" ?

Dá sa nejak pripraviť na sezónnu peľovú alergiu?
V podstate stromy kvitnú pravidelne každý rok, termín sa dá viac menej odhadnúť skoro presne, kedy to nastane. A dá sa aspoň trochu zmierniť prejavy napríklad preventívnym podávaním napríklad vitamínu C vo vyšších dávkach týždeň dopredu? Alebo by mohol pomôcť zinok napríklad?

Ide o človeka, ktorý sa zdravo stravuje, pravidelne denne cvičí, bežné krvné vyšetrenia má OK, nepije, nefajčí, stresu má iba primerane.
Alergologicke vyšetrenia neabsolvoval, akurát má v tomto období vždy nádchu, zapálené oči asi tak dva, tri týždne. Potom je pokoj, iné problémy nemá
dusansl Alergia

Tak sa nazýva neprimeraná – prehnaná reakcia ľudského organizmu samého na seba, považovaná za modernú metlu ľudskej populácie..
Hádam pred dvadsiatimi , či tridsiatimi rokmi bola táto anomália temer neznámym pojmom. Najčastejšie sa vyskytovala medzi juvenálnou populáciou a aj to boli zriedkavé prípady.
Dnes je situácia celkom iná. Táto anomália , nazývaná aj choroba bez problémov postihuje ľudí každého veku a v ktoromkoľvek úseku ich života. Pozoruhodné podľa klinických popisov sú aj jej príznaky. Táto zdravotná anomália sa veľmi často prejavuje ako kýchanie, kašľanie, nádcha, rôzne opuchy slizníc, slzenie očí, ich začervenanie, kašeľ či škrabanie v krku, sťažené dýchanie, stiahnutie priedušiek, oslabený sluch , a snáď milión druhov kožných prejavov v čítane lupienky, vyrážok, a pod. Takto nejako reaguje ľudský organizmus na podnety prichádzajúce z jeho okolia. Látky ktoré takéto reakcie v ľudskom imunitnom systéme vyvolávajú lekárka veda nazýva alergény.
Dnes by sme ich v skratke mohli vymenovať nasledovne: peľ všetkých druhov, prach akéhokoľvek druhu, zvieracia srsť, hmyz, potraviny. Za všetky prejavy alergie v tele podľa lekárov môže látka histamín a silné reakcie imunitného systému.
Pre ,,liečbu „ alergických stavov si medicíny vytvorila samostatný odbor, alergiológiu.
No nie je to pekné?
Taký špecialista alergiológ za krátku dobu za pomoci testov zistí, na čo je človek alergický. Prečo, to ho už akosi nezaujíma! Zato bez mihnutia oka hoci aj detskému pacientovi predpíše ľubovoľný liek s mimoriadne širokej medikálnej škály antihistaminík a počká , či ,,zaberie“. Ak áno, vec pokladá a vyriešenú. Ak nie nastupuje metóda pokusu a omylu. Od slabších až po rôzne kortikoidy a glukokortikoidy. Ak je lekár a hlavne pacient dostatočne trpezlivý, raz lekár trafí a má na čas po starostiach ako pacient, tak lekár.
Či farmaceutický priemysel vyvinul dosť druhov výrobkov? No nemajte strach dajú sa aj lopatou prehadzovať, myslím druhy nie množstvá.
Aký je cieľ užívania týchto farmák?
Odstraňovať opuchy slizníc, blokovať odpoveď imunitného systému zabraňovať ich opuchom. No poviem Vám - aj to je cesta umožňujúca prežitie.
Ale aká?
Máloktorý alergológ sa obťažuje pacientovi či rodičovi alergiou trpiaceho dieťaťa popísať a opýtať sa či výkladu rozumejú , čo podávané lieky s detským organizmom po pár rokoch urobia. Dokonale rozbijú jeho hormonálny systém. Skôr či neskôr príde k narušeniu činnosti štítnej žľazy, nadobličiek, prištítnych teliesok, pohlavných žliaz, možno aj hypotalamu pankreasu a nezriedka aj hypofýzy.
Viete, stačí keď v dôsledku aplikovanej liečby prestane fungovať hoci aj len jedna z týchto žliaz a celý hormonálny systém sa rozsype.
Osobitosť a nepopierateľná prednosť Tibetskej medicíny je v tom, že práve tieto pre život nenahraditeľné orgány nepoškodí, ale práve ona dokáže funkčnosť aj po miernom poškodení obnoviť a upraviť do normálu.
Povedzme si teraz pár slov o pravdepodobných príčinách vzniku alergických stavov a spôsoboch ako ich liečiť.
Na základe pozorovaní sa má za to, že alergia vzniká následkom mnohých faktorov ku ktorým v prvom rade patrí mega znečistenie organizmu odpadovými splodinami prijatej potravy a neprebernému množstvu konzervantov, farbív, dochucovadiel, zvýrazňovačov chuti a čo ja viem čo všetko vlastne obsahujú . Vznik alergických stavov ďalej zapríčiňuje aj:
-dysbakterióza
-poškodená alebo zle fungujúca pečeň
-prítomnosť a rozmnoženie rôznych druhov parazitov v ľudskom organizme, pričom
najčastejšie to bývajú lambdie ale aj klebsiely, atď........
- genetické dedičstvo, ktoré sa obyčajne prejaví aktiváciou zdedeného génu za priaznivých
okolností
-psoriáza
-furukuóza a streptodermia

Liečba každého pacienta býva značne zložitá , ale temer vždy sa dá dosiahnuť stav pomenovaný remisia , ktorý je dlhodobý a znamená pre pacienta stratu alergických príznakov.
Za celkom prirodzené pokladám, že po dosiahnutí takéhoto výsledku, pacient po istej dobe opakuje užívanie preparátov kúry, čím si zaisťuje bezproblémové žitie, ale zároveň je to aj účinný blok proti vzniku Astmy bronchiale, ktorá je v podstate alergiou na vlastné pľúca.
A môžem zodpovedne prehlásiť, zbaviť pacienta tejto pliagy je veru poriadna drina. Vtedy sa pacient musí obrniť priadnou dávkou trpezlivosti aby pokojne trpezlivo a pomaly absolvoval celú dlhú predpísanú kúru, lebo len toto je cesta k úspechu. Ak v ňom niet dosť trpezlivosti a viery v seba samého , je lepšie nezačať. Aspoň môže svoje peniaze pomíňať na čosi , čo mu aspoň na chvíľu navodí prchavý pocit radosti. Názor poniektorý pacientov z minulosti, že oni by to hádam ja skúsili, sa vždy ukázal ako pomýlený. Nie je potrebné skúšať, túto službu za Vás pred pár sto rokmi urobili miliardy ľudí žijúce na východnej polovici zemegule pred Vami. Je potrebné sa so všetkou vážnosťou do choroby pustiť a pousilovať sa o obnovenie funkcií vlastného tela.
Vo svojom príspevku som sa jednoduchou formou snažil predostrieť dve roviny riešenia jedného problému. Nazdávam sa , že ktorýkoľvek čitateľ má dostatok prehľadu a možností, aby si vybral ten správny. Týmito informáciami som sa snažil upriamiť Vašu pozornosť na veci podstatné, nefarmatické a v podstate iné. Informácia by mala slúžiť v prvom rade pre jednoduchšie rozhodovanie ako ďalej. Ostáva len dúfať, že ju zužitkujete k svojmu prospechu.
Všetkým čitateľom návštevníkom portálu a aj ,,chorým“ želá skoré uzdravenie
Dáša_ hmmm, a z ktorej strany začať?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

  lujza.j
  našla som ešte toto je tam síce odkaz na nejaký liek, ale aj iné..kukni

  Alternatívne metódy liečby Alergií
  Alternatívne metódy liečby sú ďalšou možnosťou tlmenia alergických prejavov. Ja osobne mám výborné skúseností s akupunktúrou a homeopatiou, liečitelia používajú množstvo metód na báze harmonizácie energetického systému (reiki, su-jok, one brain). Z prírodných potravinových doplnkov toho veľa nie je, na trhu sú výťažky z perily, tablety s borákom, látky typu echinacea, všeobecne podporujúce imunitný systém - a to je zhruba všetko.
  Firma Energy vyvíja prípravky na prírodnej báze, ktoré vďaka bioinformácii pôsobia aj na podkôrové mozgové centrá organizmu. Myslím, že o výborných účinkoch Vironalu, Regalenu, Renolu alebo Drags imunu netreba obšírne hovoriť - skúsenosti s nimi a s mnohými ďalšími produktmi Energy sú tie najlepšie. Pred niekoľkými mesiacmi sa však na našich predajných miestach objavil celkom nový prípravok PERALGIN. Už z jeho názvu je zrejmé, na čo je určený.
  Peralgin - jednotka v boji proti alergiám
  Keď som si po prvýkrát preštudoval zloženie Peralginu, bolo mi jasné, že výrobca presne vedel, na ktoré oblasti sa zamerať.
  Základ tvorí extrakt z perily krovitej, liečivej rastliny, ktorá sa používa v tradičnej čínskej medicíne s vedecky preukázanými protialergickými prejavmi. Kordyceps - tibetská parazitická huba - zvyšuje vitalitu organizmu a má významný ochranný vplyv na dýchací systém. Aj borák a horčík sú osvedčené protialergické a protizápalové komponenty. Na podporu imunity je v prípravku obsiahnutý výťažok z jadierok hroznového vína, silný antioxidant a tonizátor, a valeriána lekárska na upokojenie nervového systému (zmierňuje bolesti a kŕče, pôsobí proti nespavosti).

  Leniqa je offline (nepripojený) Leniqa

  Leniqa
  Minimálne mesiac pred začiatkom peľovej sezóny je vhodná echinacea na posilnenie imunity. Echinacea sa môže užívať aj celoročne samozrejme. Prípadne betaglukán je takisto alternatívou. Ďalším veľmi dobrým krokom je preplachovanie nosných dutín soľným roztokom, aby sa v sliznici neusádzal peľ - toto je dobré realizovať samozrejme počas akútnej fázy nástupu alergie.
  Z liekov je potrebné nasadiť Zodac, Zyrtec alebo Clarinase - tieto lieky sú voľnopredajné. Sú to 7 dňové tablety - ale mali by sa užívať ešte pred rozkvitnutím tráv, stromov, kvetov apd. Pri peľovej alergii ide často o polyvalentnú - čiže spravidla sme alergickí na pele nielen stromov, ale aj kvetov a tráv...

  Kvapky do očí a do nosa / inak v jedno-kombinácii Sanorin Analergin / na zmiernenie príznakov. Ja osobne však používam Nasofan/Nasonex - učinné, ale na predpis.

  Kombináciou vitamínu C+zinku sa nič nepokazí, takisto sa posilní imunita.

  lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

  lujza.j
  Dáša_ Pozri príspevok
  Inak, začala som tú alergiu analyzovať a rozbehla sa s nárazovým stresom. Dodnes mi to nenapadlo, je to zaujímavé.

  Minimálne sa v tych príspevkoch objavuje horčík - tak skúsime pridať.
  ten užívam pravidelne 250mg denne...

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  tak, našla som ešte toto (vyberam z článku http://www.pluska.sk/zena/zdravie/vy...-medicina.html )
  horčík a vitamín C Magnézium pomáha znižovať tvorbu histamínu v tele. Pred tabletkami však uprednostnite horčík v prirodzenej strave, napríklad v hlávkovom šaláte, uhorkách, reďkovke, celozrnnej ryži či pšeničných klíčkoch. Vitamín C zasa viaže nadbytočný histamín a premieňa ho na neškodnú kyselinu.
  čierna rasca Môžete ju pridávať do polievok, šalátov aj teplých pokrmov, pravidelné primiešavanie štipky rasce do jedla znižuje náchylnosť na alergiu.

  akurát čierna rasca asi nie je to, čo si zatiaľ myslím - aha, tak som našla ide o semená černuchy siatej. Náhodou ich mám doma, tak idem pridávať do jedla

  lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

  lujza.j
  myslím, že je nejaké balenie volne predajné napr. Zodac užívať... a kúpiť v lekárni očné kvapky na alergiu...ja by som to takto

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  lujza.j Pozri príspevok
  myslím, že je nejaké balenie volne predajné napr. Zodac užívať... a kúpiť v lekárni očné kvapky na alergiu...ja by som to takto
  no toto samozrejme robi a prinesie to aj úľavu, vďaka. Ja som mala skôr na mysli, či nie je niečo, čo by robil napríklad dva týždne pred nástupom a mohlo by viesť k zmierneniu príznakov. Neviem, napríklad nejaké posilnenie ciev napríklad jedlami z pohánky (tuším je tam rutín) - ale to len vymýšľam. Hľadám a asi neviem zadať správnu otázku ani googlu.
  bettylou rutín je len v čerstvých výhonkoch pohánky, nie v semenách, ale napr. v arónii, rute..

  lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

  lujza.j
  pirule treba nasadiť skôr, ale to asi viete...ja som na zodacu celoročne a ked kuknem z okna na tie topole čo za chvílu budú púšťať tie chuchvalce tak konec
  kopretinka chuchvalce z topoľov nie sú alergén
  lujza.j viem, ale sú nosičmi.....!!!

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  Inak, začala som tú alergiu analyzovať a rozbehla sa s nárazovým stresom. Dodnes mi to nenapadlo, je to zaujímavé.

  Minimálne sa v tych príspevkoch objavuje horčík - tak skúsime pridať.

  lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

  lujza.j
  ja uprednostňujem chemickú formu, nie že by bola lepšia, ale je istejšia....dennú dávku 350mg by som zelinou nedala...a moja zelina je z obchodu...čiže či tam nejaký horčík je, je vo hviezdach....kedysi som dávala 2x250mg...ale to bolo vela..preháňalo ma....

  dusansl je offline (nepripojený) dusansl

  dusansl
  No otázku vnímam, len ako pokus o doplnenie návodu ako ďalej. S mojej mnohoročnej skúsenosti, sa väčšinou jedná o neudržateľnú mieru toxikácie ľudského tela technologickými vedome pridávanými chemickými znečisteniami. Vtedy je pomoc celkom jednoduchá. Dokonalá ale k telu ohľaduplná detoxikácia po ktorej musí nasledovať dovyživenie tela a je po probléme. Zbytok dorobí obnovená imunita. Nevylučujem ani biochemické laboratórne vyšetrenie, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou ukáže , či sa na zhoršenom stave nepodpísali aj ktorési z tu menovaných baktérií. Vedomosť ak vyšetrenie aj prítomnosť baktérií odhalí nič na veci nemení, ale uľahčí postavenie ozdravnej kúry, ktorej následné vybratie v organizme pomôže urobiť poriadok a zjednoduší proces obnovy zdravia.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.