Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

vulxy
ale velavazene ....to komu sa chcete vychvalovat nejekyma gumakama....podla mna skor budete mat uspech ked sa pochvalite ze napr:kupila som si novu motyku...novy ryl...novy traktor...to by som teda pred vami smekol moj klobuk ...
Kupila som si nový drvič konárov :-)))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Kupila som si nový drvič konárov :-)))
...bacha na prsty ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
BXLmiami
Kupila som si nový drvič konárov :-)))
...bacha na prsty ...
Kto povedal že ho ja budem používať? Ale ked vravíš,pripravím lekárničku.:-)))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
buchač
BXLmiami
Kupila som si nový drvič konárov :-)))
...bacha na prsty ...
Kto povedal že ho ja budem používať? Ale ked vravíš,pripravím lekárničku.:-)))
Ja som už po prstoch aj dostal pri tom drvení ...a to v rukaviciach makám ...
Tie konáre sa zvyknú všeliako krútiť , pokiaľ zuby zaberú ...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Včera večer ma opätovne potešil dokument na ČT2 autora Yann Arthus-Bertrand (radšej ho neskloňujem, aby som mu nesprznila meno po slovensky.. ) "Domov aneb Kam směřuje naše cesta".. Krásne zábery..
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Žabinka
Včera večer ma opätovne potešil dokument na ČT2 autora Yann Arthus-Bertrand (radšej ho neskloňujem, aby som mu nesprznila meno po slovensky.. ) "Domov aneb Kam směřuje naše cesta".. Krásne zábery..
Bertrand má nádherné fotky, aj keď mu vyčítajú, že z "nadhľadu". Má dar od boha.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mám nové zimné topánky. Sadli mi ako uliate. Vysávač lístia máme, ten listy podrví. Drvičku chceme kúpiť budúci rok, lebo zo strihania bylí a konárikov mal ten môj krvavé mozole.
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Kvaka
Mám nové zimné topánky. Sadli mi ako uliate. Vysávač lístia máme, ten listy podrví. Drvičku chceme kúpiť budúci rok, lebo zo strihania bylí a konárikov mal ten môj krvavé mozole.
Kúp mu nožnice s prevodom robí sa s nimi veľmi dobre, nebolia ruky a dobré sú aj za 4-5 €, na ošetrovanie stromkov nie,lebo drvia konárik. Vysávač mám asi desať rokov a je v kúte zabudnutý, nie sú vycentrované, ťažisko je vysoko a keď je plný vak, je to ešte horšie, dosť sa vymordujem, ale lístie mrví pekne.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Drvička? To máte také veľké záhrady??? A čím zakladáte oheň, há? Isto pepom, abo iným frasom.
Ako decko som sa na konárikoch naučila používať sekerku. A na štiepaní triesok ten najväčší mäsiarsky nôž.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

kukučka
Drvička? To máte také veľké záhrady??? A čím zakladáte oheň, há? Isto pepom, abo iným frasom.
Ako decko som sa na konárikoch naučila používať sekerku. A na štiepaní triesok ten najväčší mäsiarsky nôž.
Šak práve, postrihá, narobí viazaničky a šup do krbu.... romantika, aký mäsiarsky nôž
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

aha, ja som myslela, že narobí hrubé piliny vhodné akurát do kompostu, ach ja nevzdelanáá
:zed: toto bol pokus prepašovať smajla, čo si trepe hlavu o stenu
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

kukučka
Drvička? To máte také veľké záhrady??? A čím zakladáte oheň, há? Isto pepom, abo iným frasom.
Ako decko som sa na konárikoch naučila používať sekerku. A na štiepaní triesok ten najväčší mäsiarsky nôž.
Záhradku máme malú, ale niekedy sa toho nakopí, vtedy treba naraz veľa podrviť, dávame všetko na kompost, v záhrade nepálime, v dome kúrime plynom. Teraz bola ostrihaná obrovská levanduľa, ale aj keď sa likvidujú akékoľvek konáriky z ríbezlí, egrešov alebo sa strihajú ozdobné kríky, naraz je toho veľa. No ja napríklad nevládzem, bolia ma ruky a muž mal z toho krvavé mozole. Postrihal nedávno vytrhané paradajky a mal dosť.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Veru, v mladosti je záhrada pasia.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

korela
Veru, v mladosti je záhrada pasia.
a v starobe je šanca na prezitie
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

vulxy
korela
Veru, v mladosti je záhrada pasia.
a v starobe je šanca na prezitie
Sadíš slivky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Drvička? To máte také veľké záhrady??? A čím zakladáte oheň, há? Isto pepom, abo iným frasom.
Ako decko som sa na konárikoch naučila používať sekerku. A na štiepaní triesok ten najväčší mäsiarsky nôž.
Nenenenene....

Pepo , alebo Honza nemajú na ten oný papierový dzindzik - neboli fras z vajíčok ..



Položím na spodok do kachiel , potom už len drievko...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
kukučka
Drvička? To máte také veľké záhrady??? A čím zakladáte oheň, há? Isto pepom, abo iným frasom.
Ako decko som sa na konárikoch naučila používať sekerku. A na štiepaní triesok ten najväčší mäsiarsky nôž.
Nenenenene....

Pepo , alebo Honza nemajú na ten oný papierový dzindzik - neboli fras z vajíčok ..



Položím na spodok do kachiel , potom už len drievko...
A najlepšie toto oné aj s vajíčkami - jéééj - to bude kuca-puca v klachliach .
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Veru, v mladosti je záhrada pasia.
Ja som asi vo všetkom naopak.V mladosti by ma do záhrady nedostali ani párom volov.A teraz meditujem ako vyzerá estragon ked ho poznám len z koreninových zmesí.Ale teoreticky som na tom už veeeľmi dobre :-)))).Pripomínam si svojich pacientov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nás ako deti nikdy rodičia netlačili do prác na záhrade, to fakt nemá zmysel, to sa musí prirodzene nadobudnúť.
Konáriky dreva som tiež na klátiku niekedy posekala, ale najväčší výkyv som mala na strednej škole, prišla som domov a prekopala v kuse celý jeden ár. To podnes nechápem. Sama od seba.
Už ako mladý pár sme s manželom v 26 rokoch prenajali pozemok, on mestský človek z centra, mali sme záujem si privyrobiť. Ale to bol úžasný slnečný pozemok, rástlo to tam samé. Doma nie sú podmienky na pestovanie zeleniny (menej slnka), ale dobrý sused, hoci aj uvažujem, že rozoriem trávnik, zatiaľ sa venujem iba kvetom v sklenníku ako hobby. Ale zato máme veľké staré okrasné stromy,doslova ich milujem, ale čo je okolo nich práce, to je hrôza. Tým, že sú obrovské, stále z nich niečo padá od jari až do jesene. A už ma to ako prichádza vek aj prestáva cez to všetko baviť. Ale som rada, že má pozemok úpravu akú má, nebolo by vhodné porušiť jeho vizuál.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať