Zavrieť

Porady

Ako vyhľadám určitý text v obsahu wordových dokumentov bez toho, aby som musela každý dokument otvárať?

Potrebovala by som vyhľadať vo wordových dokumentoch určitý text ale bez toho, aby som ich musela otvárať. Predstavujem si to tak, že do nejakého vyhľadávača zadám text, ktorý potrebujem nájsť a ono mi to vyhľadá, že kde, v ktorom dokumente sa taký text nachádza, nie v názve dokumentu, ale v obsahu.
Richard Upresni verziu Windows
avalik vyhladat chces na internete alebo v PC?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    do vyhladavaca (google) daj okrem klucovych slov
    filetype:doc

    alebo si nastav rozsirene vyhladavanie - typ suboru Word (.doc)
    Naposledy upravil avalik : 06.05.13 at 22:09
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kukucka247 do klasického windows vyhľadávača?
    avalik do googlu ... vo windowse prehladava aj v textoch
    kukucka247 ako to nastavím?
    kukucka247 tie dokumenty sú v mojom počítači
    avalik ja mam W7 http://windows.microsoft.com/sk-sk/w...file-or-folder
    kukucka247 Ďakujem.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Môže sa to i v súborovom manažéri - napr. v Total Commanderi - dáš vyhľadávanie slova a nájde všetky súbory, kde sa to slovo nachádza.
    TC > Príkazy>Hľadať>označiť Hľadať text = napísať hľadaný text, vyššie určiť z ktorého adresára (inak hľadá vo všetkých) - ak chceš označiť Celé slová + rozlišovať Malé/Veľké a spustiť Štart. Nájde všetky súbory, kde sa zadané parametre nachádzajú.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Ak máš Win 7 tak jednoducho dáš hľadať termín, medzeru a koncovku súboru .doc a nájde ti to v obsahu wordových dokumentov, viď screenshot (hľadný termín je "odstupné" medzera .doc)
    win_vyhladavanie.png  

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Word subory si ulozis ako *.pdf. Potom v Adobe Acrobate vyrobis index. Do indexu zaradis adresar, ktory obsahuje vsetky Tvoje prekonvertovane *.doc subory. Pocas indexacie sa zindexuju vsetky subory. Ked budes mat vsetky subory zindexovane, mozes pomocou funkcie Search -> Advanced hladat "klucove slovo" vo vsetkych suboroch, ktore mas v indexe. Adobe Ti ukaze, vsetky vyskyty daneho slova, zo vsetkych suborov v Tvojom adresari. Zobrazena bude lokacia toho slova + par slov vlavo a vpravo. Ak kliknes na dany "vyskyt" slova, otvori sa Ti len subor, v ktorom sa ten vyskyt nachadza.

    Ja si vsetky svoje subory konvertujem do pdf a potom je hladanie cohokolvek kdekolvek malina.
    Naposledy upravil taiko : 07.05.13 at 07:48

    holubekp je offline (nepripojený) holubekp

    holubekp
    Pre hľadanie v textových súboroch v počítači je Total Commander vynikajúci. Len treba do okna "Hľadať" zapísať *.doc a začiarkmuť okienko "UTF8", alebo *.docx a začiarknuť okienko "dokumenty xml".
    Samozrejme musí byť vyplnené kde má hľadať a aký text má hľadať
    misoft Ten dokument po 10-tich rokoch hádam aj našla.
    Kabaka123 07.07.15 06:13 priradil do Porady
    Kabaka123 07.07.15 06:13 odstránil(a) z Porady
    Kabaka123 07.07.15 06:11 priradil do Porady
    Kabaka123 22.05.15 10:00 odstránil(a) z Porady

    Ako vyhľadám určitý text v obsahu wordových dokumentov bez toho, aby som musela každý dokument otvárať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.