Zavrieť

Porady

mrp - kratší pracovný čas

Dobrý deň,
ako treba v MRP správne nastaviť pracovný pomer na kratší pracovný čas u zamestnanca, ktorého týždenný prac. úväzok je 5 hodín? Pracuje však iba 1 deň v týždni po 5 hodín. V MRP si pýta denný úväzok a podľa neho mi prepočítava mzdu za mesiac, ale ja nemám denný uväzok, iba týždenný.
Naposledy upravil romy16 : 07.05.13 at 13:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Tomuto zamestnancovi musíš najprv nadefinovať pracovný kalendár. Postup som už písala tu :

    http://www.porada.sk/t69151-p4-vypocet-mzdy.html
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romy16 Skúsila som to tak urobiť, základnú mzdu vypočítalo dobre, len neviem prečo mi tam program vypočítal aj doplatok do minimálnej mzdy. Zamestnanec má mesačnú mzdu 50 €, pri úväzku 5 hod. týždenne mi nevychádza žeby mal menej ako minimálnu mzdu...
    Andyke Asi máš v prac. pomeroch, mzdové údaje zafajknuté doplatok do min.mzdy. Zruš to.
    romy16 Prosím vás ešte raz, ako si mám nastaviť pracovný pomer? Lebo ked som si zadala pracovný kalendár s jej smenami tak mi vypočítava dovolenkový priemer 0,4688, čo nieje ani mimálna mzda, preto mi dáva aj doplatok do min. mzdy. V prac. pomere mám toto nastavenie: denný úväzok 5 hod., pracovný kalendár - priradený ten, ktorý som jej vytvorila, mesačná mzda 50 €, menej ako polovičný úväzok, koef. min.mzdy 1. Prosím vás, čo tam mám nastaviť inak?
    Andyke Vymaž mzdu.
    Fajku pri doplatku do min.mzdy tiež zruš. Daj uložiť a až potom choď na výpočet mzdy.
    Keď zadáš výpočet mzdy, tak program Ti opraví hod. priemerku sám na 1,941. Budeš to mať na výpl.páske.
      zbaliť

    mrp - kratší pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.