Zavrieť

Porady

rodicovska dovolenka a praca

Dobry den...chcem sa poradit ohladom mojho pripadu. Momentalne som na rodicovskej dovolenke a popri tom pracujem. Som slobodny umelec- cize niesom zamestnana u zamestnavatela. Do soc. odvadza za mna odvody stat, v sucastnosti si platim len zdravotne poistenie ( cca 4eur/mes). Momentalne cakam druhe dieta- rizikove tehotenstvo. Mozem ist teda na marodku, kedze aj pracijem popri rodicovskej? Budem dostavat aj nieco zo socialky? Dakujem vopred za odpovede a rady.
Mila123 píšeš, že ti platí štát za Teba, ale iba dôchodkové poistenie a to iba v prípade, že nie si zamestnaná....
ako je to vlastne s Tebou? pracuješ ako slobodný umelec? alebo si iba na RP alebo?
smolicek1 no..bola som sa pytat na uradoch a len v ZP mi vraveli ze som povinna platit...a dnes som volala aj mojej ekonomke a ona mi to potvrdila. Ja som na Rodicovskej a popri tom pracujem- doma- riadne si platim tu ZP a robim danove priznanie. Momentalne mi dr. navrhla, rsp. povedala ze tehu je rizikove, takze by som mala ist na PN. vzhladu na to, ze popri RD pracujem. Preto ma zaujima, ci mam na PN narok a ci mi nesiahnu na Rodicovske...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Pocas PN nemozes pracovat, t. j. poberat prijem - vyplacana PN-ka je nahrada za stratu prijmu. Pocas PN odvody neplatis.
    smolicek1 jasne to viem ze nemozem pracovat popri PN..-..ale ja sa pytam ine...ci popri Rodicovskej dovolenky mozem ist na PN. Ci mi nepozastavia Rodicovske... ?

    rodicovska dovolenka a praca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.