Zavrieť

Porady

stavba komina

Zdravim. Prosim Vas viete mi niekto poradit, aky priemer komina by som mal zvolit pri napojeni dvoch krbovych kachli ( s vykonom 7kw na kachle ) na jeden komin. Dom je dvojpodlazny, cize na prizemi 1 krbove kachle a na druhom poschodi 2 kachle, priemer dymovodu je 150 mm. vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Postav dvojkomin. Kazde kachle potrebuju vlastny komin,toto upozornenie mas pri vsetkych kachliach,ci krb.vlozkach.

    Ked ich napojis na jedne komin,stracas narok na reklamaciu,nikto ti nezaruci , ze ti budu oboje spravne fungovat,ak by sa nedajboze nieco stalo,poistovna ti neuzna...atd.
    miros15 S tym napojenim kachiel na jeden komin tak fungujeme uz 10 rokov, len je to vlastne v obyvackach (hore a aj dole),Funguje to normalne ale v obyvacke je na nevydrzanie a v ostatnych izbach je chladnejsie.V komine taky problem ze je to klasicky murovany komin v nosnej priecke, ALE na streche od beton. platni je presadeny asi o 3-5 cm a tym je zuzeny v tom mieste. Tak som riesil bude frezovanie toho komina alebo vymurovanie druheho ale v chodbe a islo by teplo do vsetkych miestnosti. A je to aj lacnejsie riesenie druhy komin.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.