Zavrieť

Porady

Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

wirgi
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú.. a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
wirgi
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú.. a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..
Ja nakrajanu kapustu podusim na cibulke a skaramelizov.cukre,dam rascu a ocot podla potreby,sol/mozes dat suche biele vino/...no a vacsinou dam aj zatrepku z hl.muky-mame radi ked je knedlu aj do coho namocit
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ja skaramelizujem cukor, potom vložim nakrájanú kapustu a "opražím" v karameli, vhodím nakrájanú cibuľu, chvílu podusím, potom pridám soľ, rascu, ocot a trošku oleja..dusím do zmäknutia...ku koncu pridám trošku mletej škorice, prípadne ešte "doladím" chuť
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

moja starká od Prievidze robievala výbornú bielu kapustu, akú som už nikdy viac nejedla.. lenže to som bola dieťa, takže vtedy ma recept nezaujímal.. škoda, už to nezistím.. ale bola to úplne iná kapusta, ako je v receptoch..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja med miesto cukru...kupujem tú červenú v lidli v skle....lebo som leniveckrájať
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
ja med miesto cukru...kupujem tú červenú v lidli v skle....lebo som leniveckrájať
Pridaj si do nej ríbezľový lekvár (môžeš ho rozmiešať v červenom víne ).
3 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Žabinka
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú.. a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..
Ja len masť+cibuľa+kapusta+soľ+rasca+MČK a trošku vody a na konci poprášim hladkou múkou,zavarím,pridám KL cukru a ocot.Moja mama múku pridáva z lyžice a v kapuste sú také hrčky a môj syn to má strašne rád.Voľakedy robili aj na slanine+zemiaky,ale to sa nosilo na pole;keď máš mäso k tomu,tak by to boli zase kalórie naviac.Ale chutilo mi to u babky.
4 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Peggynka podobne, akurát cukor a polovicu octu na začiatku a zahusťujem nastrúhaným zemiakom, nie múkou a dochutím.
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pmajap
Peggynka podobne, akurát cukor a polovicu octu na začiatku a zahusťujem nastrúhaným zemiakom, nie múkou a dochutím.
Asi musíš dlhšie variť kvôli octu,nie? Preto dávam na konci.
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Žabinka
wirgi
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú.. a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..
Ja robievam takto: na cibulke opražím kapustu, osolím, pridám nové korenie, rascu, bobkový list, ml. čierne korenie, niekedy podlejem aj vínom, tak ako červenú kapustu a dusím do mäkka, potom zaprášim múkou. Zvlášť si spravím karamel , zalejem vodou rozvarím ho, pridám do neho ocot, nechám prevrieť a pridám ku hotovej kapuste
5 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Kapusta na karameli:urobím karamel,zalejem vodou,do toho vložím kapustu,osolím,trošku rasce a dusím.Za 15min. pridám nastrúhané jablko a dochutím.Muž to mal strašne rád,ale musela som brzdiť frekvenciu,lebo bol diabetik
4 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

tak aj ja ten svoj recept (od mamy samozrejme ) cibuľku trochu osmažím na oleji, pridám cukor a skaramelizujem, pridám ešte prekrájanú kyslú kapustu, zalejem vodou podľa potreby, pridám roztlačený cesnak, niekedy rascu (ešte by sa mala ochutiť vegetou, ale ja osobne sa vegete vyhýbam veľkými oblúkmi) a nechám podusiť do mäkka... toď vsjo
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - dojeme zo včera...
večera - cesnačka s krutónmi, žemlovka...
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Gabi03
tak aj ja ten svoj recept (od mamy samozrejme ) cibuľku trochu osmažím na oleji, pridám cukor a skaramelizujem, pridám ešte prekrájanú kyslú kapustu, zalejem vodou podľa potreby, pridám roztlačený cesnak, niekedy rascu (ešte by sa mala ochutiť vegetou, ale ja osobne sa vegete vyhýbam veľkými oblúkmi) a nechám podusiť do mäkka... toď vsjo
Gabi03,napíš recept na sladkú kapustu,nie kyslú...o tej je reč
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

1. Kapustnica
2. Španielske kurča s opekanými zemiakmi
kto bude vládať, kukučkin koláč - Džaldí - zlé foto..
DSC_9456.jpg  
DSC_9445.jpg  
1/1
8 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Peggynka
pmajap
Peggynka podobne, akurát cukor a polovicu octu na začiatku a zahusťujem nastrúhaným zemiakom, nie múkou a dochutím.
Asi musíš dlhšie variť kvôli octu,nie? Preto dávam na konci.
ˇAno trochu dlhšie, ale má lepšiu chuť aj keď ten ocot sa varom stratí, nevarím dlho, lebo kapusta zhorkne.
0 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

Vyvar z domacej kury s pecenovymi haluskami, zemiakovy salat, bravcove a kuracie rezne, a tvarohovy kolac so zelatinou. Vsetko od vcera.Na zajtra mamka nam uvari plnenu papriku a knedlik "domaci" kupim.
8 0
mimaBe mimaBe

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

na večeru hrianky s cesnakom a pikantnou mäsovou pomazánkou, horúci čaj s citrónom a tekutou zátrepkou, zabíjame bacily))
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tá zátrepka má koľko stupňov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SKôr ako stupne má asi %.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať