Zavrieť

Porady

afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nandrolon
... nevyzerá to pre mňa zle, ale ani dobre :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
... možno niekedy skúsim, ale určite by som namiesto rožkov použil chlieb. Predsa len mäso a rožok mi nejde dokopy. Ale možno niekto aj ku klobáske s chrenom je rožok.
Možno na tom niečo bude, že použiť chlieb. Ktovie, či moji predkovia mali možnosť kupovať pečivo...od kedy sa začali u nás asi tak piecť rožky, žemle, sendviče?! Iba viem, že moja babka narodená v roku 1899 používala rožky, tak si to pamätala moja mamina.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety
Nandrolon
... nevyzerá to pre mňa zle, ale ani dobre :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
... možno niekedy skúsim, ale určite by som namiesto rožkov použil chlieb. Predsa len mäso a rožok mi nejde dokopy. Ale možno niekto aj ku klobáske s chrenom je rožok.
Ja dávam sendvič. A ako sa hovorí, kto neokoštoval, nevie posúdiť.
To nie je až tak pravda. Človek ak vie ako chutí sendvič a ako chutia suroviny, dokáže predvídať, ako bude chutiť celok.
Sendvič je podobné cesto ako na klasické rožky, takže tiež "sladké". Ak upečieš zo zahraničného receptu "sladký chlieb" dostaneš sendvičové pečivo.
Do žemľovky dávame jednoznačne rožky a žemle, to je "sladké jedlo". Ku klobáse, mäsu, bravčovému rezňu, údeninám má ísť jednoznačne klasický chlieb.
Ale každý podľa svojej chuti.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ty si ešte nikdy nejedol obložený chlebík zo sendviča, alebo očká z rožkov?!
Na Orave také nie je, nebolo?
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

afrikánka
Ty si ešte nikdy nejedol obložený chlebík zo sendviča, alebo očká z rožkov?!
Na Orave také nie je, nebolo?
Prečo nie, jedol som a aj to doma robíme. Lenže očká sa nejedia kvôli tomu, aby sa človek z nich plnohodnotne najedol. Ale žemľovka a vaša baba áno.
Ale ak idem do extrému, tak údenú oravskú slaninu na rožku som ešte nejedol.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

afrikánka
Ty si ešte nikdy nejedol obložený chlebík zo sendviča, alebo očká z rožkov?!
Na Orave také nie je, nebolo?
Predbehla si ma. Chcela som sa spýtať to isté
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ja zase áno...rozkrojený rožok potretý horčicou a vložená oravská slanina, dokonca to často používam na výlety, alebo na dlhšie cestovanie, aspoň sa mi z obloženého rožteka nesypú vajíčka, paprika, rajčiny...
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Na výlety a zájazdy - rožok, maslo, horčica, humenský ščipak, tvrdý syr.
Každý kraj má trochu odlišné zvyky konzumácie. Ak mám chuť na slaninu, tak ju buď osmáhem na panvici a poukladám na krajec chleba natretý horčicou, alebo rovnako bez osmáhnutia.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Predstav si, u nás sa veru údené neje s chlebom, ale s bielym koláčom a ešte k tomu je natretý maslom. Zrejme si ešte nejedol ani zemplínsky koláč - je to vlastne obchodný názov. Niekedy sme robievali sme veľkú pletenku, dnes to za mňa zvládne pekáreň, niekde v chlebových starých témach mám aj fotky. A aby toho nebolo málo, u nás sa veľkonočné jedlo posväcuje v kostole a chodia aj takí, čo celý rok nechodia do kostola. Nádherné fotky nájdete na FB

https://www.facebook.com/jozefpitona...type=3&theater
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Toto nie je o varení, ale dodržiavanie tradícií. Prišlo mi to mailom:
“Mami prečo si odrezala z každého konca kúsok šunky pred varením?"
"No vieš moja to je taký veľkonočný zvyk, robila to moja mama, babka, aj
praprababka..."
"No áno ale prečo?"
"No a vieš, že ani neviem aký to má význam, opýtame sa babky"
Idú s otázkou za babkou. A tá vraví:
"Dcéra moja to sa tak už roky rokúce v našej rodine traduje, že končeky
zo šunky treba orezať."
"Ale prečo?" pýtajú sa mama s dcérou.
Ani babka nevie a tak idú za prababkou:
A tá im hovorí:
"To je zvyk, tradícia, dlhé roky to tak na Veľkú noc robíme."
A ženy sa pýtajú:
"No áno ale prečo? Aký to má význam?"
A prababka vraví:
"To presne neviem, poďme za praprababkou, hádam tá si bude niečo
pamätať" a tak idú už štyri.
Prídu k praprababke a pýtajú sa:
"Povedzte nám niečo o veľkonočných zvykoch, prečo sa v našej rodine na
Veľkú noc končeky zo šunky odrezujú?"
A starenka im hovorí:
"No ňeznam čomu to robice Vy, aľe ja zato, bo še mi šunka do harčka
nezmescela...











5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ku slanine patrí cibuľa, alebo bryndza. Horčicu si dám keď jem parky.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nandrolon
Na výlety a zájazdy - rožok, maslo, horčica, humenský ščipak, tvrdý syr.
Každý kraj má trochu odlišné zvyky konzumácie. Ak mám chuť na slaninu, tak ju buď osmáhem na panvici a poukladám na krajec chleba natretý horčicou, alebo rovnako bez osmáhnutia.
Nandyyy, ale obložené rožky...že každý kraj má iný zvyk???
Nemyslím, každý si na výlet, či rýchlu večeru, olovrant pripraví, čo mu ako chutí, iba ty si stále trváš na svojich zaužívaných zvyklostiach a nie si schopný pripustiť iné obyčaje, chute, návyky, experimentovanie...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

afrikánka
Nandrolon
Na výlety a zájazdy - rožok, maslo, horčica, humenský ščipak, tvrdý syr.
Každý kraj má trochu odlišné zvyky konzumácie. Ak mám chuť na slaninu, tak ju buď osmáhem na panvici a poukladám na krajec chleba natretý horčicou, alebo rovnako bez osmáhnutia.
Nandyyy, ale obložené rožky...že každý kraj má iný zvyk???
Nemyslím, každý si na výlet, či rýchlu večeru, olovrant pripraví, čo mu ako chutí, iba ty si stále trváš na svojich zaužívaných zvyklostiach a nie si schopný pripustiť iné obyčaje, chute, návyky, experimentovanie...
A to ti kto takú blbosť povedal? píšem to snáď niekde?
Píšem, že ak to budem robiť, dám si tam "veci" podľa seba a nie, že Vy to máte robiť ináč.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kukučka
Ku slanine patrí cibuľa, alebo bryndza. Horčicu si dám keď jem parky.
Ku slanine cibuľa...ok, ale keď cestujem? Bryndza...to som ešte neskúšala.
Párky nejem
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
U nás ku kapustnici domáca sladká maslová vianočka s hrozienkami a k veľkonočnej šunke s klobásami, vajíčkami a cviklovým chrenom, ten istý recept len sa nezapletá a volá sa páska. Syrec robíme tiež nasladko s vanilkovým cukrom a hrozienkami. Neviem si to predstaviť s chlebom.

Afri, ta čo si ešte nejedla bryndzové kolienka alebo halušky so slaninou? Bryndza na cestu je fajn, len musí byť zohriata na izbovú teplotu, aby sa ti dobre rozotrela na rožok, alebo na chlieb.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

A už je to celé dopletené...jasné, že poznám bryndzu na haluškách, pirohy, na zemiakoch, a poliate úd. slaninou, alebo na zemiakovej babe, bryndzový koláč... samozrejme aj pomazánku.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aj ma veru hlad chytil, dobrú chuť vám. Mne akurát chýba pažítka, prestalo pršať, idem si odrezať.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
... nevyzerá to pre mňa zle, ale ani dobre :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
... možno niekedy skúsim, ale určite by som namiesto rožkov použil chlieb. Predsa len mäso a rožok mi nejde dokopy. Ale možno niekto aj ku klobáske s chrenom je rožok.
Dnes v tejto téme nevidím fotky, ale podľa čítania mne osobne to pripomína plnku do kuraťa - rožky, mlieko, vajíčka, slaninka aj nadrobno nasekané kuracie pečienky, soľ, vňať z petržlena. Alebo falošnú plnku na plechu bez kurčaťa.
Mäso v rožku máš aj v bagete. :-)))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Nandrolon
... nevyzerá to pre mňa zle, ale ani dobre :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
... možno niekedy skúsim, ale určite by som namiesto rožkov použil chlieb. Predsa len mäso a rožok mi nejde dokopy. Ale možno niekto aj ku klobáske s chrenom je rožok.
Dnes v tejto téme nevidím fotky, ale podľa čítania mne osobne to pripomína plnku do kuraťa - rožky, mlieko, vajíčka, slaninka aj nadrobno nasekané kuracie pečienky, soľ, vňať z petržlena. Alebo falošnú plnku na plechu bez kurčaťa.
Mäso v rožku máš aj v bagete. :-)))
Bagetu mam raz 1 - 2x rocne, na seminari. Mam dojem, ze bageta je uz "chlebovejsie cesto" ako klasicky biely rozok. A plnky do kurata a kacky nepouzivam, maso je potom viac udusene ako upecene.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ani by som nepovedala, že chlebové cesto. Tie žuvačkové už naplnené bagety balené a predávané v obch. sieťach nemám na mysli, to je samá umelina, ale z bagetérií.
https://www.google.com/search?q=bage...w=1904&bih=959
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tak ja predsa len som sa dokopala polninu (babu) spraviť, síce bez vývaru, zato s petruškou a žihľavou, a na dvore som skľochla staromaďarskú kotlíkovú polievku z jahňacích kostí. Teraz sa dovarila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať