Zavrieť

Porady

kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Erik, nerob si z tejto témy pokec, veď napíš, čo jedávaš ty?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Žabinka
avalik
strešenina - bude aj na zajtra
toto slovo strešenina vidím prvý raz v živote.. ujo google mi napísal, že sú to zemiaky s kyslou kapustou a so slaninkou.. je to ono?
Ani neviem, že také jedlo existuje, ale som si ho spravila pred mesiacom. Chutné. Takže išlo o strešeninu. :-)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

korela
Žabinka
avalik
strešenina - bude aj na zajtra
toto slovo strešenina vidím prvý raz v živote.. ujo google mi napísal, že sú to zemiaky s kyslou kapustou a so slaninkou.. je to ono?
Ani neviem, že také jedlo existuje, ale som si ho spravila pred mesiacom. Chutné. Takže išlo o strešeninu. :-)
ano ... lebo na podusenu kapustu so slaninou nasypes uvarene zemiaky, hrniec zakryjes pokrievkou a spolu pretrasies - po vychodnarsky "strešeš"
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Žabinka
Koložvárska kapusta s varenými zemiakmi, makový koláč.
mňam ... koložvárska bude na budúci týždeň ... aj na makový koláč si robím chuť už dlhšiu dobu - len sa mi nechce mak mlieť
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Žabinka
avalik
Žabinka
Koložvárska kapusta s varenými zemiakmi, makový koláč.
mňam ... koložvárska bude na budúci týždeň ... aj na makový koláč si robím chuť už dlhšiu dobu - len sa mi nechce mak mlieť
Valika, v tomto recepte má byť nemletý mak, fajn to chrumká, no dnes som mala just len mletý..
viem poznam ten koláč ... ale ja chcem robiť čisto makový - bez múky
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Peggynka
avalik,na toto si aj ja robím zálusk:
http://varecha.pravda.sk/recepty/mak...61-recept.html
anooo, tento - uz som ho robila, recept bol v nejakej tel. sutazi, tusim Cistinka z varechy ho tam mala - je to nesutocna dobrota, mak s makom ... mnaaaaaaam
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
avalik
Peggynka
avalik,na toto si aj ja robím zálusk:
http://varecha.pravda.sk/recepty/mak...61-recept.html
anooo, tento - uz som ho robila, recept bol v nejakej tel. sutazi, tusim Cistinka z varechy ho tam mala - je to nesutocna dobrota, mak s makom ... mnaaaaaaam
Cistinka mala tú ovocnú kožu (ale to nie je podstatné,len to pripomínam,že sa blíži leto a je to zdravá pochúťka pre deti-namiesto sladkostí).
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Peggynka
Slepačia s mäsom a zeleninou,kurča s ryžou (zo včera) a slivkové gule zo zem. cesta s opraženou strúhankou.
A dá sa aj slepačia bez mäsa?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
kozlíček
Peggynka
Slepačia s mäsom a zeleninou,kurča s ryžou (zo včera) a slivkové gule zo zem. cesta s opraženou strúhankou.
A dá sa aj slepačia bez mäsa?
Dá sa,keď dáš drobky a orezky,kde mäsa niet,ale ja nedávam rezance,preto to tak píšem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pmajap
Varené hovädzie, kôprová omáčka, zemiaky a horúca bageta s maslom a medom ako dezert
Koprovkááááááááááááá .......
Júúj , v tej by som sa kúpal , no nik je doma nechce/l...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
pmajap
Varené hovädzie, kôprová omáčka, zemiaky a horúca bageta s maslom a medom ako dezert
Koprovkááááááááááááá .......
Júúj , v tej by som sa kúpal , no nik je doma nechce/l...
Dupni nohou,však nosíš nohavice,nie?Ostatní nech jedia suché mäso so zemiakmi,hehe...
Kukni,raz som to kúpila dedičovi,aby si uvaril a je fakt dobrá:
http://www.vitana.sk/produkty/zaklad..._prova-omacka/
Naposledy upravil Peggynka : 11.05.14 at 14:13 Dôvod: doplnenie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
buchač
pmajap
Varené hovädzie, kôprová omáčka, zemiaky a horúca bageta s maslom a medom ako dezert
Koprovkááááááááááááá .......
Júúj , v tej by som sa kúpal , no nik je doma nechce/l...
Dupni nohou,však nosíš nohavice,nie?Ostatní nech jedia suché mäso so zemiakmi,hehe...
Kukni,raz som to kúpila dedičovi,aby si uvaril a je fakt dobrá:
http://www.vitana.sk/produkty/zaklad..._prova-omacka/
Vyskúšam ..
Ale ak nebude jedlá ( schválne nevravím fajnová ) , tak na auto Ti vykydnem ...
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Urob si svetlú, redšiu zápražku na masle, trochu cukru aby sa zkaramelizoval (nemusíš, ale je chutnejšia), štipka soli, vmiešaš smotanu na varenie a kôpor. Čerstvý kôpor základ chute!! ... a dochutíš sladidlom a citrónom.
Vitana nevyrába vosky na karosérie...či
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
Peggynka
buchač
pmajap
Varené hovädzie, kôprová omáčka, zemiaky a horúca bageta s maslom a medom ako dezert
Koprovkááááááááááááá .......
Júúj , v tej by som sa kúpal , no nik je doma nechce/l...
Dupni nohou,však nosíš nohavice,nie?Ostatní nech jedia suché mäso so zemiakmi,hehe...
Kukni,raz som to kúpila dedičovi,aby si uvaril a je fakt dobrá:
http://www.vitana.sk/produkty/zaklad..._prova-omacka/
Vyskúšam ..
Ale ak nebude jedlá ( schválne nevravím fajnová ) , tak na auto Ti vykydnem ...
Hehe,moja rumunská bezimidžová kára to zvládne...Ešte nebola umývaná,mám ju 5 rokov,ale je čistá (zlomyseľník).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pmajap
Urob si svetlú, redšiu zápražku na masle, trochu cukru aby sa zkaramelizoval (nemusíš, ale je chutnejšia), štipka soli, vmiešaš smotanu na varenie a kôpor. Čerstvý kôpor základ chute!! ... a dochutíš sladidlom a citrónom.
Vitana nevyrába vosky na karosérie...či
Tá zápražka je práve balvan problému .
Aj keď varím vraj dobre ( aj mama povedala a to je už čo povedať ) , no zápražka mi nikdy nešla , furt a stále sa vytvorili hrudky .
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

buchač
pmajap
Urob si svetlú, redšiu zápražku na masle, trochu cukru aby sa zkaramelizoval (nemusíš, ale je chutnejšia), štipka soli, vmiešaš smotanu na varenie a kôpor. Čerstvý kôpor základ chute!! ... a dochutíš sladidlom a citrónom.
Vitana nevyrába vosky na karosérie...či
Tá zápražka je práve balvan problému .
Aj keď varím vraj dobre ( aj mama povedala a to je už čo povedať ) , no zápražka mi nikdy nešla , furt a stále sa vytvorili hrudky .
Na lyžicu masla pol lyžice hladkej múky, stiahni plameň a rúčkou pomaly miešaj v smere hod. ručičiek, alebo opačne
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

buchač
[QUOTE

Tá zápražka je práve balvan problému .
Aj keď varím vraj dobre ( aj mama povedala a to je už čo povedať ) , no zápražka mi nikdy nešla , furt a stále sa vytvorili hrudky .
Hrudky sa ti vytvoria ak horúcu opraženú múku zaleješ studenou vodou alebo smotanou - s tým som sa niekedy trápila aj ja .....keď je múka opražená nechám ju chvíľku vychladnúť až tak zalejem a potom to všetko riadne miešam kým to nie je hladké, až sa to prevarí potom vlejem do polievky alebo omáčky
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

katka 23
buchač
[QUOTE

Tá zápražka je práve balvan problému .
Aj keď varím vraj dobre ( aj mama povedala a to je už čo povedať ) , no zápražka mi nikdy nešla , furt a stále sa vytvorili hrudky .
Hrudky sa ti vytvoria ak horúcu opraženú múku zaleješ studenou vodou alebo smotanou - s tým som sa niekedy trápila aj ja .....keď je múka opražená nechám ju chvíľku vychladnúť až tak zalejem a potom to všetko riadne miešam kým to nie je hladké, až sa to prevarí potom vlejem do polievky alebo omáčky
..a úplne super je, keď to miešaš okrúhlou metličkou - žiadna hrudka Buchy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
Kuracia roláda bez rolovania, len bez párkov, s červenou a zelenou paprikou.
...a odkaz na recept je kde ???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Najprv som chcela dať sušenú šunku, alebo klasikuš ale to dávam do klasických roliek, ale je tam kvalitná prerastaná domáca slaninka, takže šunka tam ani nechýbala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať