Zavrieť

Porady

Nemôžem sa pripojiť ne internet cez Wifi mobilu

Dobrý deń, vie mi niekto poradiť ako sa pripojiť na internet v mobile, všade mi to cez wifi ide, iba doma nie. PC mám napojený priamo cez kábel na internet a cez router do notebooku. Do nadstavení routeru sa nemôžem dostať ani cez meno a heslo, lebo mi to robil taký odborník, že sa čudujem, že to fuguje aspoň tak ako funguje. Proste IP mi píše že nepozná, cez Wifi na telefone mi nájde sieť, pýta heslo, dám a nič. Vie niekto poradiť? Ja som úplný laik, tak dúfam, že pochopím
Tatiana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Takého "odborníka" nakopať do zadnej časti tela. Zapojil to úplne idiotsky!

    Píšeš:
    PC mám napojený priamo cez kábel na internet a cez router do notebooku.
    Je to zle zapojené!
    Kábel od poskytovateľa sa zapojí do routera do konektoru WLAN (router potom vystupuje ako jeden počítač). Z routera zapojíš PC káblom z konektora LAN (potrebuješ sieťový kábel - urobí ti to na počkanie ktorýkoľvek poskytovateľ za mierny poplatok).
    Potom sa cez PC a prehliadač dostaneš do administrácie routera (do adresného riadku prehliadača naťukáš [podľa typu routera] 192.168.0.1 a po zadaní prihlasovacieho mena a hesla pre administráciu) údaje, ktoré si dostala pre pripojenie od poskytovateľa a to IP adresu a DNS v sekcii WLAN - router bude mať pripojenie k poskytovateľovi. Pomenuješ svoju sieť (napr. Tanika30 - nájdeš v SSID), zabezpečíš heslom (pod Security a nastavíš WPA2-PSK a naťujáš svoje heslo pre prístup k tvojej WiFi). Povolíš DHCP. Zároveň (ak tam je) označíš Enable Wireless. V PC na sieťovej karte si nastavíš automatické nastavenie IP adresy a DNS - PC potom zoberie to, čo mu router ponúkne.

    Potom po nastavení routera by mobil už mal ponúkať zoznam dostupných WiFi sieti, nájdeš tú svoju (príklad Tanika30), naťukáš heslo (to čo si zadala v Security) a malo by pripojiť. Iný by sa nepripojil, ak by heslo nevedel.

    Pokiaľ si na to netrúfaš - zavolaj si niekoho z okolia, kto sa v tom trochu vyzná.

    Pokiaľ sa nemôžeš dostať do administrácie (lebo dal "také" heslo") - vykonaj reset routera a on naskočí do výrobných nastavení (a meno a heslo by malo byť potom v dokumentácii k routeru).

    Peto-M je offline (nepripojený) Peto-M

    Peto-M
    Je dôležité tiež v prípade potreby pridať mobil do tzv. "povolených zariadení," ak sa na routeri používa hardvérový firewall, aby ho náhodou neblokoval. Blokovať ho tiež môžu počítače, ak používajú nejaký internet security (http://www.eset.com/sk/domacnosti/internet-security), potom to treba povoliť aj tam...

    Nemôžem sa pripojiť ne internet cez Wifi mobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.