Zavrieť

Porady

Na blociku z cerpacej stanice nie je vobec uvedena DPH - stretli ste sa s tym; resp mozem si dan uplatnit?

Zamestnanec doniesol blocek z cerpacej stanice OMV kde tankoval pohonne hmoty; platil svojou sukromnou visa kartou; na tomto blociku vsak nie je nikde zmienka o DPH (ani sadzba, ani suma v EUR); blocek obsahuje pocet natankovanych litrov, cenu za liter a celkovu sumu.
Stretli ste sa uz s takymto niecim? (zeby omv v hlavnom meste nebolo platcom dane mi pride nepravdepodobne - dokonca doniesol taketo blocky dva; z dvoch roznych CS).
Kedze blocek neobsahuje udaje o DPH - nie je danovym dokladom a teda si nemozem uplatit DPH? (rozmyslam spravne? alebo mozem dph dopocitat, uplatnit a tento doklad k tomu dolozit?)
resta nie je to náhodou dodatočne vystavený doklad? ako kópia a neslúži pre daňové účely? Lebo žeby neboli plátci DPH, to sa mi nezdá...
portal pisala som uz nizsie tweety, zamestnanec doniesol len cast bloku - proste len hornu polovicku; a teraz zasa neviem co s tym (kedze dan statu odvedena bola, len mne proste chyba kus dokladu a neviem co ho dostanem alebo nie )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    portal no prave som zistila ze dotycny mi nedoniesol komplet blok, ze na spodnej casti, za reklamou bola rozpocitana dan - zatial sa mi ale nepodarilo zistit ci tuto cast ma alebo nie - dan si viem rucne dopocitat, otazne je ci je to danovo uznatelny doklad? dan ako taka sattu odvedena bola...

    Na blociku z cerpacej stanice nie je vobec uvedena DPH - stretli ste sa s tym; resp mozem si dan uplatnit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.