Zavrieť

Porady

Dodatočné DPH - súrne

prešvihli sme obrat pre registráciu na platcu DPH... mali sme kontrolu a musíme podať dodatočné DPH za obdobia 11 a 12/2012 a 01 až 04/2013. platcami sme sa stali 01. 05. 2013. no daňový úrad od nás chce, aby sme spravili dodatočné daňové priznanie DPH za obdobia 11 a 12/2012 na jednom tlačive a 01 až 04/2013 tiež na jednom tlačive. ako to mám urobiť? na tlačive DPH je možné zadať iba jeden mesiac alebo štvrťrok ale nejaké obdobia sa nedajú... máte s tým niekto skúsenosť? prosím poraďte mi. ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  azla je offline (nepripojený) azla

  azla
  - podľa môjho názoru by sa malo podať jedno daňové priznanie za celé obdobie kedy mala byť firma platiteľom. Priznanie bude za obdobie 4/2012 a na prvej strane sa začiarkne "Osoba povinná podať daňové priznanie podľa § 78 ods. 3, 4 a 9 zákona"

  §78/9
  (9) Osoba, ktorá nesplnila povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň alebo podala žiadosť o registráciu pre daň oneskorene, je povinná podať jedno daňové priznanie za obdobie, v ktorom mala byť platiteľom, do 60 dní odo dňa zistenia daňovým úradom, že osoba nesplnila povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň, alebo do 60 dní od podania oneskorenej žiadosti o registráciu pre daň. V daňovom priznaní osoba prizná daň, ktorú je povinná platiť podľa § 69 ods. 13, a v lehote na podanie daňového priznania je povinná túto daň zaplatiť po odpočítaní dane podľa § 55 ods. 3 a 4; ak odpočítanie dane podľa § 55 ods. 3 prevyšuje daň, ktorú je povinná platiť podľa § 69 ods. 13, daňový úrad vykoná kontrolu a daň vráti v lehote desiatich dní od skončenia kontroly.


  začiatok obdobia od kedy treba podať DP je definovaný v § 55

  § 55
  (3) Osoba, ktorá nesplnila povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň alebo podala žiadosť o registráciu pre daň oneskorene a toto oneskorenie je viac ako 30 dní, má za obdobie, v ktorom mala byť platiteľom, právo na odpočítanie dane inej ako podľa odseku 1 viažucej sa na tovary a služby, ktoré použila na dodanie tovarov a služieb, v rozsahu a za podmienok podľa § 49 a 51. Odpočítanie dane sa uplatní v tom istom daňovom priznaní, v ktorom sa uvádza daň podľa § 78 ods. 9. Obdobím, v ktorom osoba mala byť platiteľom, sa rozumie obdobie, ktoré sa začína 31. dňom po dni, keď osoba bola povinná najneskôr podať žiadosť o registráciu pre daň.

  KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

  audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
  das 12/2012........za 11+12/2012
  a 04/2013.........za 1-4/2013

  Dodatočné DPH - súrne

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.