Zavrieť

Porady

cestovanie s detmi

DOBRY DEN !POTREBUJEM SURNE ODPOVED NA MOJU OTAZKU.19.JUNA CESTUJEME DOMOV S MOJIM 3 ROCNYM SYNOM Z IRSKA NA SLOVENSKO .SYN JE ZAPISANY V MOJOM CESTOVNOM PASE.VLASTNY NEMA A PRAVE PRE VYBAVENIE JEHO PASU CESTUJEM DOMOV.NA INTERNETOVYCH STRANKACH SME SA NIKDE NEDOCITALI ZE BY IRSKO NEAKCEPTOVALO ZAPIS DETI DO PASU.ALE AJ TAK SOM VELMI ZUFALI CI NAS PUSTIA CEZ HRANICE .MOJA OTAZKA JE CI IRSKO AKCEPTUJE ESTE ZAPIS DO CESTOVNEHO PASU A TAK ISTO SLOVENSKO .VELMI PEKNE DAKUJEM ZA RYCHLU ODPOVED ...PEKNY DEN PRAJEM
avalik no nemusis na nas kricat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V celej EÚ platí, že každý musí mať svoj vlastný pas - teda i dieťa. Zápis dieťaťa do cestovného pasu rodiča neakceptujú štáty EÚ (teda ani Írsko!).
    Andy Kralik dal link na kontakt nášho zastupiteľského úradu - takže sa treba dostaviť tam a vyžiadať vydanie náhradného cestovného dokladu (pasu) pre syna.

    Ja sa však len čudujem - niekto sa nezaujíma o dianie v oblasti cestovania, takže nevie, že už rok platí nariadenie, že aj deti musia mať svoj pas.
    http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&s...vlastnym-pasom
    Od 26. júna 2012 musí mať každé dieťa vlastný cestovný pas. Pripomíname preto rodičom, aby skontrolovali platnosť svojich cestovných pasov a zvážili možnosť vybaviť takýto doklad aj svojim deťom. Od 26. júna 2012 je totiž platné nariadenie Európskej únie, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. Príslušné policajné útvary od tohto dátumu nevykonávajú zápisy údajov o deťoch mladších ako 5 rokov do cestovného dokladu rodiča.
    Neznalosť zákona neospravedlňuje!

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Overte si to radsej na velvyslanectvo http://www.mzv.sk/dublin ale myslim ze uz vam to stacit nebude. Nedalo by sa to vyriestit ale nahradnym dokladom na cestu na SK? Podobnym ako sa vydava ked v zahranici strati clovek pas? Ten mozu vydat aj na pockanie..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.