Zavrieť

Porady

Poskytoval internetu moze znizit rychlost?

Dobry, mam www.rsnet.sk, poskytovatel mi po roku znizil internet z 100/100 mbit na 100/10 Mbit, moze toto spravit? Dovodom ze som ""tahal vela a zatazoval som im linku"". Pritom na stranke reklamuju ako "NEOBMEDZENY INTERNET"...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... a prečítal si si vôbec zmluvu, ktorú si podpisoval (alebo zákonný zástupca) s poskytovateľom, resp. všeobecné podmienky, ktoré sú jej súčasťou?

    v článku článku 9 Zodpovednosť užívateľa je bod
    "(8) Využívanie Služby prístupu do internetu je podmienené dodržiavaním Zásad korektného využívania služieb FUP (Fair User Policy) stanovených Prevádzkovateľom v záujme dosiahnutia primeranej kvality a dostupnosti Služby pre všetkých účastníkov, spočívajúcich v aplikovaní vhodných foriem priorizácie alebo agregácie dátovej komunikácie Užívateľov, zameranej hlavne na Služby priameho prístupu účastníka na pevný disk iného účastníka zo skupiny a automatického a dlhodobého sťahovania väčšieho objemu dát."

    v ktorom je aj odpoveď na tvoju otázku...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    18TommyBoy Dobre povedzme na mesiac.. ale nie dokonca zivota znizit rychlost!!
    Stefan2005 ...za vzniknutú situáciu môžeš si sám, mne darmo dávaš neužitočné, tým sa ti rýchlosť internetu nezvýši.... s tvojim poskytovateľom nemám nič spoločné, len som si prečítal (čo ty si podľa všetkého ani len neurobil) ich všeobecné podmienky a citoval z nich...
    Pkx111 Čo píše Stefan2005 je blbosť, lebo čo znamená "Zásad korektného využívania" to nie je právnicky pojem. Zakúpil si si službu a chceš ju predsa naplno využívať. Toto je jednoznačné porušenie zmluvy a hlavne ak to chcú trvalo presadzovať. Alebo potom sa jedna zo strany RSNETu o klamlivú reklamu a službu, ktorú nevedia prevádzkovať.

    Treba sa obrátiť na SOI.
      zbaliť

    Pkx111 je offline (nepripojený) Pkx111

    Pkx111
    Ach pracant RSNETu, takze ste ho obsekli aj napriek prislubom rychlosti cim ste defakto porusili zmluvu.

    Poskytoval internetu moze znizit rychlost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.