Zavrieť

Porady

Rozvod, ja otec a môj syn.

Máme pred rozvodovým konaním, mám veľmi rád môjho syna. Manželka mi neobmedzuje styk s ním, no samému mi ho nedá. Proste sme sa dohodli, že jej budem dávať mesačne 250 eur, aby sa uchytila, no malého si zobrať hoci len na zmrzlinu bez nej nemôžem. Ešte zo súdu nič nedošlo a trvá to už takmer pol roka. Dávam jej viac ne tretinu výplaty, sám sa dostávam do dlhu kvôli tomu a ona nie je ochotná mi dopriať trocha súkromia so svojím synom, no bez nej. Čo mám robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nenapísal si, koľko má syn rokov, ani či manželka s rozvodom súhlasí. Lebo ak nie, možno tak hľadá cestu späť, ale to už je len môj dohad. Ako dlho to chceš naťahovať? Dlhy budú narastať. Použi odbornú pomoc.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuko0409 Syn má 4,5 roka, chceme sa obaja rozviesť. Máme úplne odlišný pohľad na život, bývanie atď. Ona uprednostňuje svoju matku predo mnou. Sme už oddelene. Bude mať 26 a ja 34 rokov.
    arizona Treba si vediet DUPNUT!!! Ty si taky isty pravoplatny rodic,ako ona.A urcite sa kvoli /ex/ nezadlzuj,prispievaj mesacne iba v ramci svojich moznosti.Ak by si sa nahodou dostal do dlhov, takzo sa ti bude vracat spat a prosit ex o znizenie ...
    kuko0409 Ja viem, aké mám práva, som policajt. Len som to chcel riešiť normálnou cestou. Ale asi v pondelok pôjdem požiadať o predbežné opatrenie... To sa takto nedá. Ja na ňu nie som zvedavý, chcem bať s ním, pri nej som len zbytočne nervózny a mám sa s ňou ukazovať ako harmonická rodinka?
    kuko0409 Nemáme ešte zo súdu nič. Ja som z toho fakt zúfalý, ja na ňu nie som zvedavý, chcel byť so synom. A myslím, že aj so mnou. Ale ona proste tam chce byť. Ja som jej povedal, že do môjho auta nesadne, tak malý ani nebude so mnou. Asi fakt dám žiadosť o predbežné opatrenie.
    misoft Pokiaľ ešte nie je rozvodové konanie ukončené - máš rovnaké práva i povinnosti ako ona - teda i právo byť so synom sám. A dohoda 250€ mesačne - to je tvoja dobrá vôľa (dať trebárs i 300€ na dieťa + nejakú tu stovečku na ňu - a súd to s kľudom Angličana odklepne!). Takže navrhuj reálnu sumu, zodpovedajúcu aj veku dieťaťa.
    A to predbežné - pomôže to síce (no o to viac bude ona brojiť proti tebe).

    Je dôležité, aký ortieľ vynesie súd - ohľadom výživného, ohľadom styku s dieťaťom.
      zbaliť

    Newcs69 je offline (nepripojený) Newcs69

    Newcs69
    Ja mam rozvod cerstvo za sebou. V piatok.... Na sude som trval na neobmedzenom styku s detmi, sud mi vyhovel manzelka musela akceptovat. S rozvodom som suhlasil, pretoze nebola ziadna sanca na zachranu manzelstva.
    Este v podanom navrhu bol neobmedzeny styk s detmi, takze uz pocas obdobia cakania som sa mohol kedykolvek s detmi stretnut bez pritomnosti manzelky.
    Vyzivne. 250e na mesiac je dost. Ja platim 200 na obe. Je to Tvoja vec , nepoznam dovody ani kto navrh podaval ale nevidim dovod sa kvoli nej zadlzovat. Radsej daj synovi ako jej.
    P.S. Aj pre mna bol rozvod velmi tazky, pretoze mam svoje deti nadovsetko rad. Ak budes potrebovat radu,podporu ozvi sa.

    Rozvod, ja otec a môj syn.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.