Zavrieť

Porady

Ako zmiernit hluk dazda na plechovej streche?

Ahojte, potrebujem poradit ako eliminovat hluk dazda na plechovej streche. Mame zaskleny balkon, a ked prsi, tak od susedov nam na striesku tece prudom voda, a robi to na tej plechovej streche strasny hluk. Neviete mi poradit co by sme mohli nalepit na strechu aby sme eliminovali ten hluk? Dakujem za kazdy nazor.
3 komentárov     zbaliť
Richard Pridaj foto, detail ako je to spravené. Zvonka aj zvnútra
marjankaj Myslíš susedom na strechu?
wagner A čo tak na ten plech zvrchu nalepiť nejakú gumu - ako gumolit, alebo býva taká čierna guma o hrúbke asi 1 cm. Tým sa stlmí hluk vody na plechu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    keď vám tečie voda od suseda nech si dá sused odkvapovú rúru
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Richard Súhlas, najlpšie je odstrániť príčinu.
    arizona Ak si lentilka30 spravila striesku,tak nemoze ziadat suseda,aby si kvoli tomu on urobil odkap. ruru, nie? Nie je povinny .-) Mozu mu to navrhnut,ze to urobia oni
    katka 23 sused nie je povinný , áno to je pravda, nepočítal s tým že tam bude niekde niekedy strieška a bude niekomu vadiť hluk z dažďovej vody.... ja som napísala aby si dal.... a radšej by som zasponzorovala ja osobne odkvap ako vymýšľať nákladné úpravy striešky
      zbaliť

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    tam kde je prúd vody navešaj retiazky

    aj ozdobu budeš mať
    aj voda nebude padať, ale po nich tiecť

    (je síce také drobné riziko, že ak príde vetrisko ... )

    PS
    A ešte som za túto odpoveď dostal aj "vtipné" - - tuším odo mňa )
    marjankaj Lepší by bol molitan
    lujza.j Hej preco....ze nasaje vodu....ty beťár,ty si si tam nalepi hubky na riad čó......:P

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Štuple do uší...
    Ale vážne, napadlo mi to, lebo minule si ich pýtala jedna pani predomnou v lekárni, len neviem, či kvôli plechovej streche alebo chrápajúcemu manželovi... Také malé, nenápadné. Určite je to najmenej nákladný spôsob odhlučnenia. Či aj účinný - za pokus by to možno stálo... A možno by nebolo od veci kúpiť aj nejaké do rezervy - pre prípadnú návštevu, pre prípad, že by tiež bola na nervy z dažďa bubnujúceho po plechovej streche... Ja osobne mám padajúci dážď veľmi rada, aj včera som bola v okne, keď u nás lialo ako z krhly a dýchala ten osviežujúci vzduch. Je síce pravda, že nemáme plechovú strechu... Ale tiež je pravda, že u nás nie sú žiadne monzúnové dažde, takže tých pár búrok z tepla sa určite dá prežiť aj bez ujmy na zdraví, či sluchu...

    Alebo si pustiť film "Mačka na rozpálenej plechovej streche" - Paul Newman a Elizabeth Taylor...

    Alebo si predstaviť milióny ľudí na svete, pre ktorých je akákoľvek voda veľká vzácnosť a Vám len tak z ničoho nič bubnuje po streche a byť za ňu vďačný...
    Nikdy nezabudnem na dokument, ako sa skupinka žien na ťavách vydala cez púšť hľadať vodu - a ako jedna z nich /zvráskavená, no múdra starena/ zaúčala tomuto remeslu "hľadačov vody" svoju vtedy 12 ročnú vnučku, lebo im išlo - o prežitie...
    Naposledy upravil Oliwa : 25.06.13 at 13:25
    lujza.j Ja ich pouzivam....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Otázka za všetky drobné .....do TV GRC by bolo potrebné poslať , oni sa takými drístami zapodievajú ....

    Raz je to strecha a raz strieška .
    Na balkóne zvykne byť tá strieška a nie strecha ,,,,

    Takže v tomto prípade predpokladám , že sa nejedná o ten rodinný dom , ale skôr o ten obytný dom s balkónmi .
    Takže si v tomto prípade neviem predstaviť , ak by si ten horný sused mal namontovať tú odkvapovú rúru ( ako je tu spomenuté od poniektorých ) ...čistá psychiatria - nechápačka .

    Takže by som mal v trubke nejakú striešku pod mojím bytom ...a ešte by som sa aj sťažoval , že mňa ruší to bubnovanie na ten plech ....

    Ako zmiernit hluk dazda na plechovej streche?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.