Zavrieť

Porady

Odpaja sa mi CD-DVD mechanika v Notebooku

Ahoj, mam notebook Lenovo Ideapad G575. Preinštaloval som si Windows 7 z Home Edition na Professional. Odvtedy sa mi svojvolne odpaja a pripaja CD mechanika. Da sa stym niečo robiť ? Môže to byť tym, že som dal 32-bit Win namiesto 64 ?
3 komentárov     zbaliť
misoft Definuj svojvoľne. Spúšťa sa pri štarte? Alebo sa prihlasuje a odhlasuje zo systému?

Rada: pozri sa v Správcovi zariadení, aké stavy hlási.
Odober (odinštaluj) CD mechaniku, reštartuj NB - Win7 by mal pri nábehu mechaniku detekovať a ak si na sieti, začať hľadať on-line ovládač.
Daliboor Napr. Spustim NTB, a o 5 min mi win hlasi ako ked sa odpiji USB a ukazuje mi preskrtnutu ikonu rom-ky
Daliboor pls, ako to spravit ? (som lamka)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomyL1 je offline (nepripojený) TomyL1

    TomyL1
    Ja by som sa skusil pozriet na drivre k maticnej doske na dany windows...potom by tieto problemy mali ustupit...
    misoft Pokiaľ má sedmičky - odobratie mechaniky zo systému a reštart by mal detekovať nové zariadenie a priradiť (vyhľadať) ovládač.
    Ak nie - ako naznačuješ - potom už len hľadať ovládač k MB pre optickú mechaniku.

    Odpaja sa mi CD-DVD mechanika v Notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.