Zavrieť

Porady

Platenie skolneho v MŠ u predškolákov

Prosim o radu, moja dcera bude od 1.9.2013 predskolacka v DDS MŠ v Kežmarku, beru sa ako sukromna skolka. Na nastenke sme nasli vyveseny oznam ze od 1.9.2013 sa zvysuje cena skolneho z 5 € na 13 €, ked sa mi to zvysenie zdalo neadekvatne, pretoze to bolo viac ako o 100% tak som obvolala niektore zname, ktore davaju deticky do inych skolok a vsetky mi potvrdili, ze predskolaci skolne neplatia, pretoze to za nich plati stat. Volala som aj do druhej sukromnej skolky, ktora sa nachadza v nasom meste a tiez mi povedali to iste, ze predskolaci u nich hradia len za stravu a za skolne uz nie, zistovala som si to aj na oddeleni skolstva na MSU a je to tak. Ked sme sa na to opytali v nasej skolke, tak sme dostali odpoved, ze oni sa rozhodli ze skolne budu platit vsetky deti a ked sa nam nepaci, tak mame deti zobrat a zapisat inde. Oni su sukromna skolka a maju otvorene cele dva mesiace aj cez prazdniny a poskytuju nadstandartne sluzby a pod. Moja dcera tuto skolku navstevuje od 2,5 roka a do jej 3 rokov som im davala cely rodicovsky prispevok a za cele tri roky nemam pocit, zeby tato skolka davala nieco viac ako ostatne (statne) aj ked sa oznacuju za sukromnu. Preto sa pytam, ako mame postupovat dalej a ci to nie je nahodou zo strany skolky protizakonne vyberat za skolne peniaze, aj ked si myslim, ze potom co sa rodicia zacali stazovat tak to skolne sa bude nazyvat inak a budu od nas ziadat 13 € za neviem co. Dakujem za kazdu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Platenie skolneho v MŠ u predškolákov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.