Zavrieť

Porady

Výpis z daňového priznania pre Soc.poisťovňu

Ahojte, minulý týždeň som odovzdala daňové priznanie a chcem odovzdať aj Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne. K výpisu však nie je žiadny doklad o potvrdení. Mám si ho teda napísať sama aby mi ho potvrdili v Sociálnej poisťovni, že môj výpis prevzali?
A ešte sa chcem spýtať ako je to s výpočtom odvodov za rok 2005, ktoré by som mala podľa tohto výpisu platiť do sociálnej poisťovne. Musím si to vypočítať sama alebo mi to vyrátajú oni a pošlú?
Usporiadat
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Dakujem,
este sa chcem spytat, kde najdem nejake usmernenie o tej zmene od 1.8.2006?
Teda za jul uz nebude platit nemocenské poistenie ani poistenie v nezamestnanosti?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

este som si vsimla, ze som neupresnila, ze ide o SZCO, nie o zamestanca - teda neviem ci je v tom rozdiel, ale aby bolo jasne.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

kattka.c
este som si vsimla, ze som neupresnila, ze ide o SZCO, nie o zamestanca - teda neviem ci je v tom rozdiel, ale aby bolo jasne.
Tú zmenu od 1.8.2006 nájdeš v novele zákona o sociálnom poistení, ktorá už vyšla aj v zbierke. Zmena platí od 1.8.2006 takže za júl ešte odvedieš podľa starého, až za august urobíš zmenu.

Aj keď je SZČO malo by to platiť rovnako, pretože v zákone sa píše, že uvedené poistné sa nevzťahuje na fyzickú osobu, ktorej bol priznaný invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%, a on je predsa tiež fyzická osoba.
0 0
vama vama

vama je offline (nepripojený) vama

infoziadatel
Abel , prosím ťa, ak mám výpis pre SP, tak čo si uvádzal príklad tých 177 941,- je z toho výpisu, riadok č. 02(príjmy zo živnosti) alebo riadok č.10(čiastkový základ dane z príjmov uvedených v §6 zákona,r.59 daň.priznania B)?
A potom ak to vypočítam podľa tvojho vzoru a vyjde mi, že mám rátať poistné zo stumy 3 943,-Sk, tak to budem rátať z minimálnej mzdy, že 6900,-Sk??

A ešte by som sa rada spýtala, prečo sa ten príjem delí 2 a potom ešte 12?
Díky moc za radu? Zuzana
Platí vyššie uvedené aj pri súbehu zamestnanec / SZČO ? Zdá sa mi to nespravodlivé. Ako zamestnanec odvádzam na SP, ako SZČO napr. zarábam 1000 Sk mesačne, a odvody budem robiť z minimálnej mzdy?
0 0
jež jež

jež je offline (nepripojený) jež

Prosím vás kde by som si našla tlačivo - výpis z daňového priznania do soc. poisťovne

Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jež Pozri príspevok
Prosím vás kde by som si našla tlačivo - výpis z daňového priznania do soc. poisťovne

Ďakujem

Na stránke www.socpoist.sk v časti formuláre
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Príjemný večer všetkým. Už som z toho asi zblbnutá, ale odovzdáva výpis z DP na Soc. poisťovňu aj osoba, kt. v r. 2006 poberala príjmy zo závislej činnosti a popri tom vykonávala činnosť sprostredkovateľa poistenia, t. j. podáva DP B? Vopred ďakujem za pomoc...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno podáva
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Muška, ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ešte Ti to podporím zákonom

Zákon o SP
§ 5
Samostatne zárobkovo činná osoba
.
.
.
f) vykonáva činnosť obchodného zástupcu. 23)
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

...a ešte ma napadla jedna otázka. Mal sa tento človek prihlásiť na SP, keď začal vykonávať činnosť sprostredkovateľa popri zamestnaní?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kubranka Pozri príspevok
...a ešte ma napadla jedna otázka. Mal sa tento človek prihlásiť na SP, keď začal vykonávať činnosť sprostredkovateľa popri zamestnaní?

Pokiaľ nič na SP neplatil tak sa ani nehlási. Prihlási sa až keď mu z výpisu z DP za rok 2006 vyjde platiť sociálne odvody. Prípadne pokiaľ si začne dobrovoľne platiť tak sa prihlási ako dobrovolný platiteľ
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Takže, keď mal podľa DP za rok 2006 príjmy zo sprostredkovania poistenia len cca 13 tis., tak sa nemusí prihlásiť na SP, ale výpis z DP odovzdať musí?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kubranka Pozri príspevok
Takže, keď mal podľa DP za rok 2006 príjmy zo sprostredkovania poistenia len cca 13 tis., tak sa nemusí prihlásiť na SP, ale výpis z DP odovzdať musí?
Neprekročil za rok 2006 príjem zo živnosti 91.200 takže nebude platiť poistné ale výpis odovzdať musí
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Ďakujem, moc ste mi pomohli.
0 0
KatyZV KatyZV

KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

este sa vratim k vypisu pre ZP.
poadla tu niekde informacia , ze pre ZP treba podat vypis z DP do * dni od jeho podania.

Pati to este ? ved sa robi rocne zuctovnie..
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
KatyZV Pozri príspevok
este sa vratim k vypisu pre ZP.
poadla tu niekde informacia , ze pre ZP treba podat vypis z DP do * dni od jeho podania.

Pati to este ? ved sa robi rocne zuctovnie..
Do ZP sa neposiela výpis z DP práve kvôli RZ ZP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vama Pozri príspevok
Platí vyššie uvedené aj pri súbehu zamestnanec / SZČO ? Zdá sa mi to nespravodlivé. Ako zamestnanec odvádzam na SP, ako SZČO napr. zarábam 1000 Sk mesačne, a odvody budem robiť z minimálnej mzdy?
Výpis odovzdávaš v každom prípade, ako SZCO vsak budes platit odvody do socialnej poistovne ako povinne poistena osoba len vtedy, ak tvoj prijem za predchadajuci rok presiahol 12-nasobok minimalnej mzdy /pozor hrubý príjem - nie zisk !!!!/

----------
Veronika
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

fipina Pozri príspevok
Prosím Vás o pomoc. SZČO mal v 2006 príjem 500.000,-, výdaj 450.000,-, zatiaľ platí dobrovoľne poistné na SP. Zmení sa mu poistné po 7/2007 (teraz platí do 1000,-) ? Z čoho sa bude počítať?
Bude sa mu počítať z min. mzdy 7.600,-- Sk od 1.7.2007 a musí si dať prihkášku do SP ako povinne poistený a zároveň odhlášku ako dobrovolne poistený.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jamis Pozri príspevok
Bude sa mu počítať z min. mzdy 7.600,-- Sk od 1.7.2007 a musí si dať prihkášku do SP ako povinne poistený a zároveň odhlášku ako dobrovolne poistený.
Ja by som len doplnila, že sa mu zmení výška odvodov, pokiaľ to nie je dôchodca, bude platiť 2.520,- Skk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať