Zavrieť

Porady

Výpis z daňového priznania pre Soc.poisťovňu

Ahojte, minulý týždeň som odovzdala daňové priznanie a chcem odovzdať aj Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne. K výpisu však nie je žiadny doklad o potvrdení. Mám si ho teda napísať sama aby mi ho potvrdili v Sociálnej poisťovni, že môj výpis prevzali?
A ešte sa chcem spýtať ako je to s výpočtom odvodov za rok 2005, ktoré by som mala podľa tohto výpisu platiť do sociálnej poisťovne. Musím si to vypočítať sama alebo mi to vyrátajú oni a pošlú?
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Zitka5- máš pravdu a ja len doplním- treba do soc.poi. zaniesť potvrdenie o zrušení živnosti- leeebooo buuudeee pokuuuutka.
Viem, že my skúsenejší o tom vieme a že je to normálna vec, ale sú poniektorí, čo zrušia živnosť neodhlasia sa a po rokoch len kukajú na 200.000sk výmer
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

katkaj Pozri príspevok
Na stránke www.socpoist.sk v časti formuláre

Prikladám
0 0
Andrea H. Andrea H.

Andrea H. je offline (nepripojený) Andrea H.

Zdravím,

priateľ SZČO od 02/2005 zarobil za druhý polrok 2006 10.000.- Sk (prvý polrok 0 Sk). Nepodali sme ani nulové daňové priznanie. Treba niečo odovzdať na socpoisť? Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Andrea H. Pozri príspevok
Zdravím,

priateľ SZČO od 02/2005 zarobil za druhý polrok 2006 10.000.- Sk (prvý polrok 0 Sk). Nepodali sme ani nulové daňové priznanie. Treba niečo odovzdať na socpoisť? Ďakujem.
pokiaľ nepresiahol za rok 2006 príjem ako szčo 91.200 tak platiť od 1.7.poistné nemusí ale výpis treba k 30.6. podať
0 0
Andrea H. Andrea H.

Andrea H. je offline (nepripojený) Andrea H.

katkaj Pozri príspevok
pokiaľ nepresiahol za rok 2006 príjem ako szčo 91.200 tak platiť od 1.7.poistné nemusí ale výpis treba k 30.6. podať
Ďakujem. Platiť si bude (netreba ho prehlásiť na dobrovoľne poisteného?). Ja len dúfam, že nebude problém na DÚ s tým, že sme nepodali priznanie. Rok predtým sme dávali nulové, ale tento nám bolo povedané, že netreba.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Andrea H. Pozri príspevok
Ďakujem. Platiť si bude (netreba ho prehlásiť na dobrovoľne poisteného?). Ja len dúfam, že nebude problém na DÚ s tým, že sme nepodali priznanie. Rok predtým sme dávali nulové, ale tento nám bolo povedané, že netreba.
Pokiaľ doteraz mal povinnosť platiť a bol prihlásený na SP tak ho treba prehlásiť k 1.7. ako dobrovoľného platcu
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Doplním Katku, treba ho odhlásiť z SP /ak je doteraz prihlásený ako POVINNÝ platiteľ/ a iba ak CHCE naďalej platiť , tak sa prihlási ako dobrovoľný platiteľ do SP.
0 0
Andrea H. Andrea H.

Andrea H. je offline (nepripojený) Andrea H.

Muška Pozri príspevok
Doplním Katku, treba ho odhlásiť z SP /ak je doteraz prihlásený ako POVINNÝ platiteľ/ a iba ak CHCE naďalej platiť , tak sa prihlási ako dobrovoľný platiteľ do SP.
Vykonáme . Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška Pozri príspevok
Doplním Katku, treba ho odhlásiť z SP /ak je doteraz prihlásený ako POVINNÝ platiteľ/ a iba ak CHCE naďalej platiť , tak sa prihlási ako dobrovoľný platiteľ do SP.
Mušenka si skvelá
Reagovala som na to že Andrea napísala že platiť si bude
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

katkaj Pozri príspevok
Mušenka si skvelá
Reagovala som na to že Andrea napísala že platiť si bude
Katuška, ja iba z vlastnej skúsenosti, že sa klienti poprihlasovali za "dobrovoľných" v domnení, že MUSIA
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška Pozri príspevok
Katuška, ja iba z vlastnej skúsenosti, že sa klienti poprihlasovali za "dobrovoľných" v domnení, že MUSIA
Tak pokiaľ aj platili tak sa SP tešila
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

katkaj Pozri príspevok
Tak pokiaľ aj platili tak sa SP tešila
tešila sa iba do dňa môjho zistenia
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška Pozri príspevok
tešila sa iba do dňa môjho zistenia
0 0
Tomáško Tomáško

Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

Keď SZČO platí do SP 2.520sk mesačne, ako zistím či som už dobrovolné prihlásený ako platca alebo nie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tomáško Pozri príspevok
Keď SZČO platí do SP 2.520sk mesačne, ako zistím či som už dobrovolné prihlásený ako platca alebo nie.
KeĎ platíš do SP aj keĎ ti nevznikla povinnosť tak si dobrovoľne poistený. Ak dobre viem dobrovoľne poistené osoby majú variabilný symbol začínajúci číslicou 6
0 0
Tomáško Tomáško

Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

Variabilný symbol mi nezačína číslicou 6.Ako zistím či mi platím ako dobrovoľne poistený alebo nie?
Naposledy upravil Tomáško : 15.06.07 at 09:42
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tomáško, to nevieš či platíš ako povinný, alebo ako dobrovoľný.?........no ak v tom nemáš jasno, tak zisti na SP ako si prihlásený
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Tak keď ti nezačína VS - 6, tak potom platíš ako povinne poistený.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Dobrovoľným platiteľom určite začína variabilný symbol číslicou 6 - sama som dobrovoľne poistená.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tomáško Pozri príspevok
Variabilný symbol mi nezačína číslicou 6.Ako zistím či mi platím ako dobrovoľne poistený alebo nie?
A aký máš VS? Povinne poistený majú začínajúce 3. Si vôbec prihlásený? Alebo len si tak začal z ničoho nič platiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať