Zavrieť

Porady

Prijaté stravné lístky v tržbe

Prevádzkujeme reštauráciu a ako súčasť platby prijímame aj stravné lístky. Sme platiteľom DPH. Ako máme zaúčtovať v PÚ prijaté stravné lístky za obedy. Prosím uveďte konkrétny príklad. Napr. cena obeda 75,- Sk s DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    A neskúsila si takto: máš tržbu do RP hotovostnú v Sk+ šeky. Zaúčtuješ dennú uzávierku 211xx/604+ 343 (Sk aj šeky). 211xx máš pokladňu, 213xx šeky podľa jednotlivých dodávateľov (Le cheuen, Vaša stravovacia...). A teraz preúčtuješ 213xx/211xx, ponížiš hotovosť v pokladni a zaúčtuješ hodnotu šekov.

    lusy je offline (nepripojený) lusy

    lusy
    Ja tiež účtujem reštauráciu a hotovost cez pokladnu (211/343,602) a stravné lístky cez interné doklady. ale učtujem ich na 261xxx lebo my s nimi nakupujeme tovar a nedávame ich stravovacím spoločnostiam. potom pri nákupe účtujem 501,343/211 a neskôr čo išlo lístkami 211/261xxx.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lusy
    Ja tiež účtujem reštauráciu a hotovost cez pokladnu (211/343,602) a stravné lístky cez interné doklady. ale učtujem ich na 261xxx lebo my s nimi nakupujeme tovar a nedávame ich stravovacím spoločnostiam. potom pri nákupe účtujem 501,343/211 a neskôr čo išlo lístkami 211/261xxx.
    A prečo účtuješ nákup stravnými poukážkami? To je cenina, ale nie platidlo pre teba ako účtovnú jednotku! Mala by si mať zmluvu so stravovacími spoločnosťami a im vracať stravné lístky späť i napriek tomu, že sú tam poplatky, ktoré ti stiahnu a vystavia na to daňový doklad.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    gruzinka
    Prevádzkujeme reštauráciu a ako súčasť platby prijímame aj stravné lístky. Sme platiteľom DPH. Ako máme zaúčtovať v PÚ prijaté stravné lístky za obedy. Prosím uveďte konkrétny príklad. Napr. cena obeda 75,- Sk s DPH
    Príklad :
    Celková tržba v hotovosti : 1500,- Sk
    tržba za stravnú poukážku 1 ks Vaša str. 75,- Sk
    Tržba spolu hotovosť a poukážky : 1575,- Sk
    účtujeme :
    hotovosť MD 211/A(ERP)/ D 602/A 1260,50
    MD 211/A / D 343/A 239,50
    MD 315/A (Vaša str.) / D 602/A 63,-
    MD 315/A / D 343/A 12,-
    Tržba spolu : 1575,- Sk
    účet 261/A používam pri platbe plat.kartou, kým mi príde platba na účet.

    účet 315/A sa mi vyrovná, keď mi uhradí strav.spoločnosť na účet, prípadne v hotovosti, poplatok, ktorý si stiahne účtujem 518/315/A
    a DPH 343/A/D 315/A

    účet 213 nepoužívam, str.lístok opečiatkujem a už to nie je pre mňa cenina, je to pre mňa pohľadávka voči spoločnostiam podľa analytiky.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Mi máme v reštaurácii aj svoje lístky,nie len lístky spoločnostiam a ja to učtujem tak,že každý deň mám rozpis lístkov koľko bolo z tržby a konečnú sumu z reg.pokladne ponížim o tieto lístky,čo sa musí rovnať hotovosti a len to zaučtujem na211/604,343.Stravné lístky potom faktúrujeme ,takže na základe f. zaučtujem výnos a DPH.

    Prijaté stravné lístky v tržbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.